Patates Maskesi Tarifleri

Patates maskesi, cildinin hava almasını temiz kalmasını isteyenler tarafından çok sık kullanılmaktadır. Özellikle kozmetik markaların ürünlerini kullanmak istemeyenler için patates maskesi hem doğal hem de sağlıklı bir maskedir. Bu maskeden dönüt alabilmek için doğru şekilde yapmaya ve sağlıklı ürünler kullanmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Haşlanmış patates maskesi ya da çiğ patates maskesi olarak da kullanılabilen patates sebzesi,  cildin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Taze bir cilt için ihtiyacınız olan doğal ürünlerle düzenli bir bakımdır. Bu sayede cildinizin çok daha sağlıklı olduğunu ataşehir escort görebilirsiniz.

Patates Maskesi Nasıl Yapılır?

  • Patates maskesi Suna Dumankaya tarafından tavsiye edilen bir maskedir. Yapımı ise son derece kolaydır.
  • Patates maskesi yapanlar yapmadan önce herhangi bir malzemeye ihtiyaç duymak durumunda değildir. Yapmanız gereken tek şey orta boy bir patatesin kabuklarını soyup rendelemektir.
  • Rendelenmiş patates maskesi ile cildinizin gerilmesini ve sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Rendeleri yüzünüze yayarak yaklaşık 20 dakika kadar beklemelisiniz.
  • Süreniz dolduktan sonra ılık suyla yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Sonrasında kurulayıp düzenli olarak bu maskeyi tekrar etmeye özen göstermelisiniz.

Patates Suyu Maskesi Nasıl Yapılır?

Patates maskesi kullananlar maskenin cilde birkaç açıdan faydası olduğunu görebilirler. Bu noktada nasıl kullandığınız da büyük önem taşımaktadır. Maskeyi sağlıklı şekilde kullanıp cildinizin nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle kurumuş ciltler için patates suyu rendesi çok işe yaramaktadır.

Evinizde katı meyve sıkacağınız varsa patates suyu çok kolay yapılabilir. Katı meyve sıkacağı olmayanlar ise önce patatesi rendeleyip daha sonra avuçlarında sıkarak suyunu çıkarabilirler.

1-2 adet patates, maske için yeterli olacaktır. Yapılması gereken, çıkan suyu pamuk yardımıyla cildin yer her yerine sürmektir. Her yere eşit şekilde sürdükten sonra ciltte kuruması beklenmelidir.

Yeterince kuruduktan sonra cildinizi ılık suyla durulayabilirsiniz. Patates maskesi ne sıklıkla yapılmalı sorusuna verilecek cevap da haftada en fazla 2 kez olacak şekilde planlanmalıdır.

Limonlu Patates Maskesi Nasıl Yapılır?

Patates maskesi cilt beyazlatma amacıyla kullanılacaksa bu durumda tercih edilen ürünler limon ve patates olmalıdır. Limonun ciltte bulunan tüm lekeleri yok ettiği iyi bilinmektedir. Bu leke giderici etkisi sayesinde cildin beyazlaması, sorunlardan kurtulması çok da uzun sürmeyecektir. Bunun için yapılması tavsiye edilen ilk işlem, patatesin suyunu çıkarmaktır. 1 adet patatesin suyu çıkarıldıktan sonra üzerine 1,5 çay kaşığı kadar limon suyu sıkılmalıdır.

Karışım hazırlandıktan sonra pamuk yardımıyla cilde uygulanmalıdır. Sonrasında ciltte kuruması beklenmeli ve yıkanmalıdır. Cilde ne derece iyi geleceği görülecektir.

Patates Maskesinin Faydaları

Patatesin faydaları hem yendiğinde hem de cilt için kullanıldığında çok etkili olabilmektedir. Cildinizde belli noktalarda kalmış sivilce lekeleri ya da izler var ise patates maskesi ile bu izlerden kurtulabilmeniz mümkündür. Bununla beraber ciltte bir yıpranma durumu söz konusu ise maske sayesinde kısa sürede canlılık elde edilmesi oldukça kolaydır.

Patatesin faydaları dendiğinde özellikle gözaltı torbaları akla gelmektedir. Gözlerinizin altında bulunan koyu halkaları kısa süre içerisinde yok edebileceğiniz bir maske isterseniz patates işe yarayacaktır.

Patates Maskesi Kullananların Yorumları

Patates maskesi kullananların yorumlarına göz gezdirdiğinizde dikkat etmeniz gereken ilk unsur memnuniyettir. Özellikle doğal maske isteyenler için patates çok etkili olabilmektedir. Birçok kişi cildimin rengini açtı, siyah noktalarımı yok etti şeklinde memnuniyet belirten yorumlar yapmaktadır.

Kullanıcıların memnun kaldığı bir başka unsur patatesin dinlendirmesidir. Yüzde beliren çizgilerde ciddi bir azalma yaptığı da özellikle orta yaşlı kadınlar tarafından sık sık belirtilmektedir. Patates maskesi yorumları kazanılan bu olumlu tecrübelerle pozitif olmaktadır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Patates Maskesi Tarifleri - Yorumları ve Faydaları Patates Maskesi Tarifleri için yorumda bulun

    Patates Maskesi Tarifleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Patates Maskesi Tarifleri için ilk yorumu yapabilirsin.