Patlıcanla Cildinizi Gerginleştirecek Maske

Yaş ilerlemesi ile ciltte görülen en doğal sonuçlardan biri de derinin yavaş yavaş sarkmasıdır. Bu durumun, tıbbi açıdan ertelenmesi sağlansa da evde yapılacak maskeler ile gerginlik verecek yöntemler keşfedilebilir. Cildinizi daha genç, daha gergin göstermek için yararlanabileceğiniz en sağlıklı maske, patlıcan maskesidir.

Patlıcan Maskesinin Hazırlanışı

Gün içinde cildin yorgun ve cansız görünmesini sağlayan pek çok etkenle savaşmak istiyorsanız, doğru maskeyi kullanmalısınız. Yeni ve genç bir cilt için uygun olan maske, patlıcan maskesidir. Maske için; bir patlıcan, bir diş sarımsak bir kaşık kaymak yeterlidir. Kabuklu haliyle güzelce yıkadığınız patlıcanı rendenin büyük kısmıyla rendeleyin. Küçük bir cezveye, rendelediğiniz patlıcanları ve hafif üzerine çıkacak şekilde suyu ekleyin. Kaynatmaya başlayın. Kaynayan suyun içine bir diş sarımsağı ezerek atın. Bu noktada, sarımsağı rendelemekten çok ezmek daha sağlıklıdır. Bunun için bardağın alt kısmını kullanabilirsiniz.

Kaynamanın arkasından patlıcanlar yumuşayacaktır. Karışımı, iyice ezerek lapa haline getirin. Lapanın üzerine bir kaşık kaymak ekleyin. Eklediğiniz kaymakla beraber maskeniz mavi bir renk alacaktır.

Patlıcan Maskesinin Kullanımı

Masmavi bir krem gibi olan maskeyi, yüzünüze ve boynunuzun alt kısmına kadar uygulayın. Özellikle çenenizin alt kısmı için yoğun bir şekilde sürün. Yüzde, en önce sarkmaya başlayan noktalar oralarıdır. Dağıttığınız maske, yaklaşık yarım saat beklemelidir. Bekledikten sonra sıcağa yakın ılık su ile temizleyin. Soğuk su kullanmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü maske çıkarırken kullanılan soğuk su, cilt gözeneklerinizin daralmasına neden olarak temizliğe kendini kapatır.

Patlıcan maskesini, her yere bulaşır endişesi taşımazsanız gece sürüp sabah da temizleyebilirsiniz. Ne kadar uzun kalırsa o kadar etkili olacaktır. Maskenin gençleştirme ile beraber ışıltı verdiği de bilinmektedir. Bu nedenle özellikle kabuğu saçlarda da kullanılır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Patlıcanla Cildinizi Gerginleştirecek Maske için yorumda bulun

    Patlıcanla Cildinizi Gerginleştirecek Maske için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Patlıcanla Cildinizi Gerginleştirecek Maske için ilk yorumu yapabilirsin.