Salatalık Maskesi Nedir? Nasıl Yapılır?

A, C ve E vitamini yönünden oldukça zengin olan salatalık aynı zamanda cildi ferahlatır ve aydınlatır bu nedenle her yaş grubu ve her cilt tipindeki kişiler için önerilebilecek nadir maskelerden bir tanesi salatalık maskesidir. Üstelik hem hazırlaması hem de uygulaması son derece kolaydır.

Salatalık Maskesi Ne İşe Yarar?

Salatalık maskesi kırışıklıkları azaltır. Ciltte oluşan güneş lekelerini hafifletir. Cilde enerji ve nem verir. Özellikle bu maskeyi yaz aylarında uygulamak sizi çok rahatlatacaktır. Salatalığın yapısından gelen bir ferahlatma özelliği vardır. Bu nedenle uygulamak için en uygun zaman yaz aylarıdır. Üstelik bu maskenin hiçbir yan etkisi olmadığı gibi son derece maliyeti düşük bir maskedir. Maskeyi sabah uyandığınızda yapmanız daha çok etkili olacaktır. Bununla birlikte haftada bir olarak düzenli uygulayabilirsiniz.

Salatalık Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Salatalık maskesi için bir adet salatalık, eğer boyları küçükse iki adet de kullanabilrisiniz, bir yemek kaşığı yoğurt gerekmektedir. Salatalığın kabuğunu soyup bir kabın içerisine rendelemeniz gerekmektedir. Ardından rendelediğiniz salatalıkların içerisine bir yemek kaşığı yoğurdu ekleyip iyice karıştırın. Karışım çok fazla sulanacağı için bir süzgeç yardımı ile süzerek püre kısmının üstte kalmasını sağlayın. Ardından püre halindeki kısmı temiz cildinize yedirerek sürün ve yarım saat bu şekilde bekleyin. Ardından ılık su ile cildinizi arındırın. Bu işlemin ardından nemlendirici kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Salatalık Maskesi Nedir? Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Salatalık Maskesi Nedir? Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Salatalık Maskesi Nedir? Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.