Salatalık ve Salatalık Maskesi ile Güzellik Sırları

İçerdiği antioksidan ve yüksek su sebebiyle zayıflamaktan cilt maskelerine kadar pek çok noktada kullanılan salatalığın ciltle ilgili sorunlarda tedavi edici özelliği de ortaya çıkmıştır.

Yanık Tedavisinde Salatalık

Özellikle güneş yanığı tedavisinde kullanılan salatalık, dilimlenerek güneş yanığı olan bölgeye konur ve ısınana kadar beklenir. Yanıklar üzerindeki etkisi kısa sürede gözle görücü olan salatalık, içeriğindeki su sayesinde yanıklar üzerinde iyileştirici etkiye sahip olur.

Selülit Tedavisinde Salatalık

Kadınların en büyük kâbusu olan selülitleri gidermek için de salatalık kullanılmaktadır. 1 adet salatalığın suyu 1 yemek kaşığı bal ile karıştırılır ve selülitli bölgeye sürülür. Kırışık gidermek için de uygulanabilecek olan bu maske, cildin sıkılaşmasını ve kolajen oluşmasını sağlamaktadır.

Göz Halkaları Gidermek için Salatalık

Salatalığın en bilinen etkisi göz halkalarını yok etmeye yardımcı olmasıdır. Çok fazla sayıda vip taksim escort bayan profili mevcuttur sayfamızda. Salatalık dilimleri göz üzerine konularak 15-20 dakika bekletilir ve bu sayede göz çevresindeki koyu halkaların giderilmesi sağlanır.

Cilt Canlandırmak için Salatalık Maskesi

Cildin parlaklığının artması ve lekelerin giderilmesi için kullanılacak olan salata maskesinin içerisine misket limonu suyu ve salatalık konmaktadır. Maske şeklinde cilde uygulanacak olan bu karışım, cildi canlandırmaya yardımcı olmaktadır.

Gözenekleri Küçültmek için Salatalık Maskesi

Cilt toniği için ideal bir seçenek olan salatalık, gül suyu, bal ve limon suyu ile karıştırılıp ciltte 15 dakika bekletildiğinde gözenekleri küçültme konusunda büyük fayda sağlayacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Salatalık ve Salatalık Maskesi ile Güzellik Sırları için yorumda bulun

    Salatalık ve Salatalık Maskesi ile Güzellik Sırları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Salatalık ve Salatalık Maskesi ile Güzellik Sırları için ilk yorumu yapabilirsin.