Sivilce İçin Asprin Maskesi Nasıl Yapılır?

Ergenlik dönemi başta olmak üzere, insan yaşamının herhangi bir döneminde en sık karşılaşılan cilt problemlerinden biridir sivilce sorunu. Bu hususta geliştirilen güzellik maskeleri arasında en etkili yollardan biri de şüphesiz aspirin maskesidir. Aspirin maskesi Suna Dumankaya’nın sıklıkla bahsettiği ve etkisi üzerinde önemle durduğu güzellik maskelerindendir.

Sivilcelerden Kurtulmak Mümkün Mü?

Hormonal değişiklikler sonucunda, vücuttaki oransız yağ artışı sebebiyle oluşan sivilceler çağın en sık görülen cilt problemleri arasında yer almaktadır. Öz güveninizi zedeleyen ve sosyalleşmenizi engelleyen bu problemden aspirin maskesi ile kurtulmak mümkün. Peki, bu muhteşem aspirin maskesi nasıl yapılır? En çok rağbet gören ve en çok uygulanan bu aspirin maskesi Suna Dumankaya’nın onaylayıp geliştirdiği güzellik maskeleri arasındadır. Yüzündeki sivilcelerle problemi olanlar bu aspirin maskesini mutlaka denemelidir.

Her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz aspirin ile bu maskeyi evinizde güvenle deneyebilirsiniz. Vakit kaybetmeden uygulanan bu maske hem çok pratik hem de çok etkili. Siz de aspirin maskesi nasıl yapılır? Merak ediyorsanız bu yazımızdan faydalanabilir ve sivilcelerinizden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Neden Aspirin Maskesi?

Salisilik asitten oluşan aspirin, ateş düşürücü özelliğe sahip olmasının yanı sıra ağrı kesici özellikte de olması herkes tarafından biliniyor. Bunun dışında aspirinin cilde de birçok faydasının olduğu keşfedilmiştir. Aspirin maskesi Suna Dumankaya’nın güzellik sırlarından biridir. Maskede bulunan aspirin cildi ölü derilerden arındırarak cildi yenilemeye yardımcı oluyor. Özellikle güneş sebebiyle oluşan cilt lekeleri, kırışıklıklar ve aknelerle savaşıyor. Peki cildi sivilcelerden arındırıp, birçok cilt problemiyle mücadele eden bu aspirin maskesi nasıl yapılır? Haydi öğrenelim.

Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt temizlenerek kurulanır. 3 adet aspirin – üzeri kaplı-coated olmamalı ki suda eriyebilsin- bir çay tabağına konur. Üzerine çay kaşığı ile yavaş yavaş su eklenir. Ve kaşık yardımı ile aspirinler eritilir. Yüzünüze sürebileceğiniz kıvama gelene kadar su ekleyip karıştırmaya devam edin. Ardından üzerine bir çay kaşığı bal ekleyin.  Eklediğiniz bal ve aspirini iyice harmanlayarak karıştırın. Toplamda bir dakikadan az sürede hazırlayacağınız bu maske artık hazır!

Göz çevrenize sürmemek kaydıyla tüm yüzünüze; dilerseniz sadece hasarlı bölgeye maskeyi sürün. Bu işlemden sonra 15 dakika kadar maskeyi yüzünüzde bekletin. Eğer peeling etkisi görüp ölü derilerden daha etkili bir şekilde arınmak istiyorsanız, parmak uçlarınızı ıslatarak yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yapın. Parmaklarınızın kuruduğunu hissettiğinizde bu işlemi tekrarlayın. Birkaç kez tekrarladıktan sonra cildinizi yıkayın ve durulayın. Cildinizde gözle görülür bir canlılık ve ipeksi yumuşaklık olduğunu hissedeceksiniz.

Eğer evinizde bal yoksa aspirini doğrudan da uygulayabilirsiniz. Fakat bu şekilde kururken pul pul dökülmeler meydana gelecektir. Bu maskeyi haftada 1 veya 2 defa uygulayabilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sivilce İçin Asprin Maskesi Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Sivilce İçin Asprin Maskesi Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sivilce İçin Asprin Maskesi Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.