Diş Macunu Sivilceyi Geçirir Mi?

Sivilcenin kurutulması için denenen ve yapılan birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden biri de diş macunudur. Diş macunu ile iltihaplı sivilcenin kısa bir sürede kurutulması mümkündür.

Diş Macununun Sivilceye Etkisi Nedir?

Diş macunu çıkan sivilcenin kurumasını sağlarken, koruyucu özellikte bir tabaka da oluşturur. Oluşturduğu tabaka sayesinde sivilcelerin kirlerden uzak tutulmasını sağlar ve mikrop kapılmasını önler. Sivilce için tercih edilen diş macunu çok önemlidir. Diş macunlarının hepsi olamasa da, çoğu florid, methanol ve alkol içerir. Bu özelliklerde olan bir diş macunu sivilcede etkili olmayacağı gibi, ciltte de rahatsızlıklar meydana getirecektir.

Diş Macunu Hangi Ciltler İçin Uygundur?

Diş macunu sadece sivilceye uygulanacak olsa bile her cilt tipine uygun değildir. Diş macunu hassas ve kuru olan ciltler için kesinlikle kullanılmamalıdır. Hassas ve kuru ciltlerde diş macunu kullanımı aşırı kurumaya ve pullanmaya sebep olarak cildi tahriş etmektedir. Yağlı ve karma ciltler için gönül rahatlığıyla seçilerek, uygulanabilir.

Diş Macunu Sivilce İçin Nasıl Uygulanmalıdır?

Tüm cilde sürülecek olan diş macunu ciltte çok kötü etkiler yaratmaktadır. Bu yüzden cilt temizleme işlemi tamamlandıktan sonra, sadece sivilcelerin üzerine sürülerek, birkaç saat beklenilmelidir. Hatta akşam sürülüp, sabah yıkanması daha çok etkili olmasını sağlamaktadır. Diş macunu cilde sürülmeden önce mutlaka eldiven takılma ya da elle temas edilmeden, kulak çubuğu yardımıyla sürülmelidir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Diş Macunu Sivilceyi Geçirir Mi? için yorumda bulun

    Diş Macunu Sivilceyi Geçirir Mi? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Diş Macunu Sivilceyi Geçirir Mi? için ilk yorumu yapabilirsin.