Sivilcelerden Kurtulmak İçin Etkili 6 Yöntem

Hormonal değişiklikler, cildin gözeneklerinin tıkanması, kir, cildin sürekli olarak makyajla kapatılması ve nefes alamaması gibi nedenler sivilce oluşumuna neden olur. Sivilcelerden kurtulmak için yüksek meblağlar ödeyip cilt temizleyici ürünler almanız şart değil. Uygulayacağınız bu 6 yöntemde sivilcelerin azalmasına ve düzenli uygulanması halinde yok olmasına yardımcı olacaktır.

Limon Maskesi İle Sivilcelerinizi Azaltın

Limon maskesi her tip cilde uygulanabilir ve C vitamini açısından oldukça zengindir. Limon ya da limon suyunu bir kaba koyup pamuk yardımıyla yüzünüze sürmeli ve 10-15 dakika kadar bekletmelisiniz. Limon, cildi hızlı şekilde büzüp, gerer. Ciltteki bu daralma sivilcelerin üzerinde anında etki eder. Hızlı şekilde sivilceleri kurutur. Yalnız, limon cildi hassaslaştırdığından güneşe çıkmadan önce yüzünüzü iyice durulamalısınız.

Sivilceleri Geçirmede Oldukça Faydalı Olan Aspirin Maskesi

Aspirin, hemen hemen herkesin evinde bulunan, etkili bir sivilce kurutma ve lekeleri azaltma yöntemidir. Önceden beri cilt sorunlarını tedavi etmede kullanılır. Bir kap içinde aspirini ezip 2-3 damla limon ya da su ile karıştırın ve işaret parmağınıza alarak sivilceli yerlere sürün. Eğer aspirininiz yoksa bu işlemi bebek pudrasıyla da yapabilirsiniz. Aynı sonucu elde edeceksiniz.

Sivilceleri Yok Eden Karbonat Maskesi

Karbonatın hafif antiseptik özelliği olduğu için, cilt üzerinde ki bakteri ve mikropları yok eder. Cilt üzerinde ki hasarları bölgelerin onarılmasında da karbonat maskesi etkilidir. Cilt üzerinde ki gereksiz tabakadan kurtulmayı sağlarken yüzünüzün daha yumuşak ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Karbonatı suyla karıştırıp macun kıvamına gelene kadar bir kabın içinde karıştırın. Bu macunu, yüzünüze dairesel hareketlerle uygulayarak 2 dakika boyunca uygulayın. 15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra soğuk su ile durulayın.

Doğal Sivilce İlacı Papaya Maskesi

Papaya güzellik ürünleri içinde kullanılmaya başlayan, yeni yeni keşfedilen bir meyvedir. Ölü cilt hücrelerini ve fazla yağı tamamen alan doğal bir sivilce çözümüdür. Papazin enzimini içinde bulunduran bu meyve iltihap azaltmaya ve irin önlemeye de yardımcı olur. İhtiyacınız olan tek şey 1 adet papayadır. Yüzünüzü iyice yıkadıktan sonra ezdiğiniz temizlenmiş papayayı, yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika beklettikten sonra iyice temizleyin. Eğer cildinizi fazla kurutursa nemlendirici uygulayın.

Sivilce Düşmanı Salatalık Maskesi

Kozmetik sektörünün de kullandığı salatalık, cildi gerer ve nemlendirici özellik taşır. Cildinizi iyice temizledikten sonra ince ince rendelediğiniz salatalıkları 2 ya da 3 çay kaşığı limonla karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı sivilcelerin üzerine ve ya tüm yüzünüze masaj yaparak uygulayın. 10-15 dakika sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.  Salatalık maskesini haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Sivilce Gideren Çay Ağacı Yağı Maskesi

Çay ağacı yağı, cildi güzelleştirmesiyle bilinir. Ek olarak anti-bakteriyel ve anti-mantar özellikleri bulunur. Akne ilacıyla içerdiği özellikler aynı olan çay ağacı yağı, en az bu ilaçlar kadar faydalıdır. Küçük bir kaba çay ağacı yağını dökün, pamuk ya da yumuşak bir fırça yardımıyla, sivilceli olan bölgelere uygulayın. 10 dakika kadar beklettikten sonra yıkayın.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sivilcelerden Kurtulmak İçin Etkili 6 Yöntem için yorumda bulun

    Sivilcelerden Kurtulmak İçin Etkili 6 Yöntem için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sivilcelerden Kurtulmak İçin Etkili 6 Yöntem için ilk yorumu yapabilirsin.