Siyah Maske Nasıl Yapılır?

Siyah maske nasıl yapılır, evde kendim hazırlayabilir miyim gibi sorular sıklıkla sorulmaktadır.

Siyah maske kullanımı özellikle son dönemlerde artış göstermiş ve binlerce kişinin tercihlerinden biri olmuştur. Bugün düzenli olarak siyah maske kullanmak isteyen birçok kişi markaları, ürünleri ve içerikleri hakkında az çok bilgi sahibidir.

Siyah maske fiyatlarından içerisindeki maddelere kadar tüm detayları bilmek, doğru ürünü bulabilmeye yardımcı olacaktır. Bu konuda kısa bir araştırma yapmak yeterlidir.

Siyah maske, cilt için faydaları olabilen ve cildi besleyen bir maskedir. Özellikle siyah noktalarından şikâyetçi olanlar için siyah maske markalarını denemek önemlidir. Alınacak sonuç birçok açıdan tatmin edici olacaktır.

Siyah Maske Nasıl Yapılır?

Siyah maske Gratis gibi kozmetik ürün satan mağazalarda sıklıkla satılan bir üründür. Birçok markanın çıkarmış olduğu siyah maske ürünü, piyasada yerini almaktadır.

Bugün her ürün aynı şekilde tercih edilmemekle birlikte bazı markaların siyah maskeleri gerçek anlamda faydasını hissettirmektedir. Dileyen herkes bu siyah maskelerden deneyerek cildine iyi bakabilmektedir.

Siyah maske, kozmetik markaların ismi altında alınırsa içerisinde birtakım kimyasal arındırıcılar ve aromalar bulundurmaktadır. Bunun yerine evde hazırlamak istendiğinde ise birkaç malzeme ile siyah maske yapımı oldukça kolaydır.

Siyah Maske Evde Nasıl Yapılır?

Evde doğal siyah maske yapmak istediğinizde bunu birkaç dakika içinde hazırlayıp cildiniz için en sağlıklı ürünü elde etmiş olursunuz.

Siyah maskenin içerisinde kullandığınız malzemeler hem dinlendirici hem de arındırıcı olarak görev görür. Dolayısıyla evde yaptığınız doğal maske ile cildinize büyük orana fayda sağlamış olursunuz.

Evinizde siyah maske yapmak isterseniz gereken malzemeler de bir hayli azdır.

Jelatin ismi verilen madde özellikle pasta yapımlarında kullanılan, cilde herhangi bir zararı olmayan maddelerden bir tanesidir. Aynı şekilde aktif karbon da maskenin asıl malzemesi olarak yüzünüze iyi gelecektir.

3 çorba kaşığı jelatini yarım su bardağı suya koyduktan sonra altını yakarak ısıtmalısınız.

Yeterince ısındıktan sonra üzerine 4 çay kaşığı aktif karbon eklemelisiniz. Güzelce karıştırdıktan sonra maske, macun kıvamına gelecektir. Bu noktadan sonra T bölgeniz için kullanabilirsiniz.

Siyah Maske Nasıl Kullanılır?

Siyah maske nasıl soyulur, benim cildime neden dokundu gibi sorular çok sık merak edilmektedir. Bu soruların cevabı kullanmış olduğunuz ürünlerle ve markalarla ilgilidir.

İster satın aldığınız herhangi bir siyah maske olsun ister kendi yaptığınız olsun fark etmeksizin maskeyi aşırı şekilde kullanmamalısınız.

Haftada en fazla 2 kez kullanıma uygun olan bu maskeler daha fazla kullanılması halinde cildin tahriş olmasına neden olurlar. Dolayısıyla ciltte kızarma ve morarma gibi sonuçlar yaratabilirler.

Yüzünüze güzelce sürdüğünüz siyah maske kısa süre içerisinde kuruyacaktır.

Kuruduktan sonra siyah maske soyma işlemine başlayabilir, kolayca çıkarabilirsiniz. Arkadan ılık suyla yıkayıp dilediğiniz gibi cildinizi arındırabilirsiniz.

En İyi Siyah Maske Hangisi?

Siyah maske fiyatları değişebildiği gibi maske kaliteleri de değişmektedir. Bugün binlerce kişi siyah maske deneyimlerini dile getirmekte ve memnun kalanlar kadar memnun kalmayanlar da fikirlerini beyan etmektedir.

Siyah maskenin istenilen sonucu vermesi için kuralara uygun kullanılması gerekir ancak piyasada çok uçuk fiyatlara maske olduğu da bilinen bir gerçektir.

Bugün çok ucuz fiyatlara verilen siyah maskelere hiçbir şekilde itimat etmemek ve sağlıklı olan, güven veren ürünü kullanmak daha mantıklı bir adım olacaktır.

Procsin Siyah Maske Yorumları

Procsin black mask olarak bilinen siyah maskenin özellikle duştan sonra kullanılması halinde vücuda çok iyi geldiğini söylemek mümkündür.

Cildinizde sivilce ve leke problemi varsa gözeneklerinizin açık olduğu saatlerde muhakkak bu ürünü deneyimlemelisiniz.

Cildinize uyguladıktan sonra yumuşaklık verdiğini, temizleme konusunda gerçek anlamda başarılı olduğunu görebilirsiniz. Bununla beraber sonraki aşamalarda sivilce oluşumunun da önüne geçtiğini gözlerinizle görebilirsiniz.

Küçük tüylerin temizlenmesi, ciltte batık oluşmuşsa onların çıkarılması ve daha birçok özelliği bulunan maskenin ciltte nemi tutma avantajı da bulunmaktadır.

Jeunesse Black Mask İncelemesi

Jeunesse siyah maskesi işe yarar mı, cilde faydası oluyor mu sorusu kullanmadan önce sorulabilmektedir.

Cildinizde sivilce problemi varsa bu ürünün tamamıyla yok etmesini beklememelisiniz ancak sivilcelerin boyutlarını küçültme ve yer yer azaltma konusunda gerçek anlamda fayda sağladığından emin olabilirsiniz.

Jeunesse, düzenli şekilde kullanılması halinde ciddi anlamda olumlu sonuç alabileceğiniz bir üründür. Bu açıdan faydalı olmuyor diyerek asla bırakmamalısınız.

Ürün ilk kullanımda tam tersi sonuç veriyor gibi görünebilir çünkü siyah noktaları gözeneklerden dışarıya çıkarmaya çalışıyor. Bu nedenle bir süre ısrarcı şekilde kullanmaya gayret etmeniz önerilmektedir.

Farmasi Black Mask Kullanıcı Yorumları

Farmasi siyah maske de siyah maske markaları arasında sıkça kullanılan isimlerden bir tanesidir.

Özellikle doğal içeriği ile kullanan herkeste güven oluşturan Farmasi, siyah maske içinde de aynı şekilde doğal ürünler kullanmaktadır.

Evde yapacağınız maskeye en yakın olan ürün aslında Farmasi’nin maskesidir. Farmasi siyah maskenin içerisinde bulunan B3 vitamini cildi besleme ve istenen sonucu verme konusunda çok yardımcı olmaktadır.

Cildinizde lekelenme, bölgesel kızarıklık gibi sorunlar varsa bu ürünle aşabilmeniz çok kolaydır.

Marie Claire Black Mask İncelemesi

Birçok kişi için en güvenilir kozmetik markalarından biri olan Marie Claire, siyah maske konusunda da yardımcı olabilecek bir üründür.

Siyah maske kullanmayı seviyorsanız bu markanın ürününe de muhakkak göz gezdirmelisiniz çünkü cildinize çok iyi gelebilecek içeriğe sahiptir.

Hem nemi koruma hem de besleme konusunda yardımcı olan ürün bunun yanı sıra siyah noktaları temizleme konusunda ciddi anlamda başarılıdır.

Üründen istenilen sonucu alabilmek için kullanım öncesinde muhakkak gözenekleri açmak gerekmektedir. Aksi halde pek de faydasının olması mümkün değildir.

Garnier Kömürlü Siyah Maske Yorumları

Garnier siyah maske de diğer siyah maskeler gibi cildi temizleme, canlı kılma ve kan dolaşımını hızlandırarak sağlıklı bir görüntü kazandırma vaat etmektedir. Ne var ki Garnier tarafından üretilmiş olan siyah maskede bu tarz bir sonucu almak pek de mümkün değildir.

Cildi temizlese de istenilen siyah nokta temizliğini hiçbir şekilde yapmayan ürün, beklenilen sonucu sağlamamaktadır.

Kısa sürede kuruması, kolayca sürülmesi ve soyulması konularında herhangi bir sıkıntı yaratmayan ürün daha sonra çok temiz bir cilt bırakmamaktadır.

Uzun süreli kullanımlarda olumlu sonuç yaratsa da ürün hızlı şekilde sonuç veren ürünlerden değildir.

Beauty Organix Siyah Maske İncelemesi

Siyah maske kullanmak isteyen ancak bunu organik bir markayla gerçekleştirmeyi düşünenler için Beauty’nin Organix siyah maskesi çok işe yarayabilir.

Doğal içeriği ile kullanım sonrasında herhangi bir yan etkiye sahip olmayan maske, kısa süre içerisinde istenilen sonucu verecektir. Soyulan maskeleri seviyorsanız bu siyah maskenin de soyulduktan sonra işe yaradığını görmeniz mümkündür.

Kullanımına ne kadar uzun süre devam ederseniz üründen sonuç almanız da o kadar kolay olacaktır.

Gabrini Black Mask Yorumları

Piyasanın en iyilerinden biri kabul edilmese de Gabrini’nin siyah maskesi de ihtiyaç giderebilecek bir maskedir. Cilt sorunlarına çözüm getirmeyen bu ürün kısa süreli temizlikler için oldukça idealdir.

Özellikle cilt gözeneklerinizin açık olduğu anlarda bu maskeyi kullandığınızda gözenek temizliğini çok iyi yaptığından emin olabilirsiniz.

Siyah Maske Kullanıcı Yorumları

Siyah maske kullanan hemen herkesin kendine özgü fikri vardır. Her markanın yaratacağı sonuç farklı olduğu gibi ürünlerin etkileri de değişiklik gösterebilmektedir. Bu durumda dikkat edildiğinde en sık yapılan ortak yorumun temizlik konusunda olduğu görülmektedir.

Siyah maske, cildi temizleme konusunda gerçekten istenilen sonucu vermektedir ancak bunu elde edebilmek için gözeneklerin açık olduğu anlar tercih edilmelidir.

Duş ya da buhar sonucu genişletme ile gözeneklerinizi açabilir sonrasında maskeyi kullanabilirsiniz. Böyle bir durumda istenilen sonucu almak çok da zor olmayacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Siyah Maske Nasıl Yapılır? Siyah Maske Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Siyah Maske Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Siyah Maske Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.