Siyah Noktalara Karşı Etkili 5 Maske Tarifi

Cilt gözeneklerine yerleşen ve kötü bir görüntüye neden olan siyah noktaların tedavisinde çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Gözeneklerin yağ ile dolarak meydana getirdiği siyah noktalar, cildin nefes almasını önlemekte ve cilt yüzeyinde bozulmaya yol açmaktadır. Günümüzde güzellik uzmanlarının tamamen doğal karışımlar ile hazırlamış olduğu bazı maskeler ile siyah noktalara karşı etkili sonuçlar alınabilmektedir. Bu maskeler siyah noktaları temizlemek amacıyla uygulanabileceği gibi siyah nokta oluşumunu engellemek için koruyucu olarak da kullanılabilmektedir.

Tarçın ve Bal İçeren Siyah Nokta Maskesi Tarifi

Doğal antibiyotiklerden birisi olan bal cilt yüzeyinde oluşan her türlü bakteriyi önlemede ciddi bir rol oynamaktadır. Bu özelliği ile bal sivilce oluşumunu da en aza indirebilmektedir. Siyah nokta temizleyen bal ve tarçın maskesinin tarifinde 1 yemek kaşığı bal ve yarım yemek kaşığı toz tarçın karıştırıldıktan sonra cilde sürülmektedir. Yaklaşık 5 dakikalık bir masajın ardındansa cilt ılık su ile temizlenmelidir.

Yumurta Akı ile Siyah Nokta Maskesi Tarifi

Cilt gözeneklerinin ufalmasını sağlayan ve böylelikle sivilcelere karşı etkili bir çözüm sunan yumurta akıyla maske tarifi için 2 yumurta akı bir kase içerisine boşaltılarak köpürünceye kadar karıştırılmalıdır. Daha sonra karışan yumurta akı ince bir tabaka şeklinde cilt yüzeyine sürülmeli ve 3-4 dakika kuruması beklenmelidir. Daha sonra 1 tabaka daha sürülen karışım 10 dakika sonra da cilt yüzeyinden temizlenmelidir.

Kil Maskesi Tarifi

Aktardan alınacak olan toz kil bir miktar elma sirkesi ile yoğun bir krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılmalı ve sonrasında da cilde sürülmelidir. 10 dakika bekledikten sonra ise maske yüzden silinmelidir.

Yulaf ve Yoğurtlu Siyah Nokta Maskesi Tarifi

Bu maske için 3 yemek kaşığı yoğurt ve 2 yemek kaşığı yulaf karıştırılmalıdır. 3-4 damla limon yağı da atılabilecek olan karışım daha sonra cilde sürülüp 10 dakika bekletildikten sonra yıkanmalıdır.

Nane ve Zerdeçallı Siyah Nokta Maskesi Tarifi

Nane ve zerdeçal içeren maskeyi hazırlamak için 2 çay kaşığı kadar kuru nane ve 1 avuç taze nane çay şeklinde demlenerek içerisine toz zerdeçal eklenmeli ve bir krem haline getirilmelidir. Daha sonra bu maske yüze sürülerek 15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile temizliği gerçekleştirilmelidir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Siyah Noktalara Karşı Etkili 5 Maske Tarifi için yorumda bulun

    Siyah Noktalara Karşı Etkili 5 Maske Tarifi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Siyah Noktalara Karşı Etkili 5 Maske Tarifi için ilk yorumu yapabilirsin.