Suna Dumankaya’nın Evde Yapılan Güneş Kremi Tarifi

Eczaneden ya da herhangi bir kozmetik yerinden alınan güneş kremleri, hem bütçe açısından oldukça maliyetli, hem de göz görmekten yapıldığı için doğallığı konusunda şüphelidir. En iyisi ve sağlıklısı evde güneş kremi yapılmasıdır. Suna Dumankaya tarifleri ile evde güneş kremi yapmak maddi açıdan daha uygun ve daha doğal olanıdır.

Suna Dumankaya Güneş Kremi Malzemeleri

  • 1 adet havuç
  • Yarım adet çubuk tarçın
  • 1 çay kaşığı karanfil
  • Yarım tatlı kaşığı pirinç nişastası
  • Havuca göre susam yağı

Suna Dumankaya Güneş Kremi Yapılışı

Havuç rendeden geçirldikten sonra, kapaklı bir cam kaba konulur. Daha sonra havucu bir parmak geçecek kadar susam yağı eklenir. Susam yağı eklendikten sonra yarım adet çubuk tarçın, bir çay kaşığı karanfil ve yarım tatlı kaşığı da pirinç nişastası eklenerek karıştırılır. Yaklaşık 2 ila 3 hafta kapaklı cam kabın içerisinde bekletilerek, sürenin dolması ile posası süzülür ve yağı alınır.

Güneş Kremi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Suna Dumankaya tariflerinden alınan bu tarif, tamamen doğal olduğu için, piyasadaki güneş kremlerinden iki kat daha fazla etki eder. Pirinç nişastası, güneş kreminin koruyuculuğunu sağlar. Alerjisi olanlar ya da istemeyenler olursa, pirinç nişastasının çıkarılmasında bir sakınca yoktur. Tarifteki malzemelerin miktarı deneme amaçlı birkaç kullanımlıktır. İstenildiği takdirde malzemeler eşit olarak iki katına çıkarılabilir. Evde güneş kremi yapmak bu kadar basittir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Suna Dumankaya’nın Evde Yapılan Güneş Kremi Tarifi için yorumda bulun

    Suna Dumankaya’nın Evde Yapılan Güneş Kremi Tarifi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Suna Dumankaya’nın Evde Yapılan Güneş Kremi Tarifi için ilk yorumu yapabilirsin.