Topuk Rendesi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Topuk rendesi nedir, nasıl kullanılır soruları birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Gün içinde tüm bedeni saatlerce taşıyan ayaklar, zemine devamlı temas halindedir.

Her ne kadar sürekli ayakkabı içinde olsa da topuklardan başlayarak tüm ayağın zaman içinde zedelendiği dikkat çekmektedir. Daha çok nasırlaşma olarak kendini gösteren ayak problemleri, kişinin ayak bakımı yapmasını zorunlu kılmaktadır.

Ayak bakımını düzenli hale getiren kişiler öncelikle nasırlardan kurtulmaya çalışmalıdır. Nasır ve deri sertleşmesi önceleri önemli bir sorun olarak görülmez ancak daha sonra çok büyük bir problem olacaktır. Hem ağrı hem de kanama yapacağı için topuk rendesi ile temizlenmesi avrupa yakası escort önerilmektedir.

Topuk Rendesi Nedir?

Topuk rendesi Gratis gibi kozmetik mağazalarında satışa sunulan aynı zamanda farklı noktalardan da rahatlıkla bulabileceğiniz ayak bakım ürünüdür. Genel olarak görünüşü rendeye benzemektedir. Ayağın altında yer alan tüm ölü deriyi rendelediğini görebilmek mümkündür.

Daha çok avuç içi kadar büyüklüğe sahip olan ve elin ortasınca kavranabilen bir araçtır. Bu sayede ileri geri hareketler yapılırken hamleler son derece kolay olmaktadır.

Ayak bakımı için topuk törpüsü gibi farklı ürünler de bulunmaktadır ancak rendenin başka bir ürün olduğu unutulmamalıdır.  Gerektiği gibi kullanıldığında, rende yalnızca kalın ve sertleşmiş olan deri için tercih edilmektedir.

Topuk Rendesi Nasıl Kullanılır?

 • Topuk rendesi kullanımı bir hayli kolaydır. Bunun için herhangi bir hazırlık yapmaya gerek yoktur. Yalnızca birkaç adımla rahatlıkla ayaklarınızın bakımını yapabilirsiniz.
 • Topuk bakımı için öncelikle ayaklarınızı sıcak suyun içerisine koymalısınız. Suyun içerisinde dilediğiniz yumuşatıcı kremi ya da vazelin gibi maddeyi ekleyebilirsiniz.
 • Yeterince ilave ettikten sonra ellerinizle ayaklarınızın her bir noktasına dağıtmalısınız.
 • Yaklaşık olarak 30 dakika kadar sıcak suyun içerisinde ayaklarınızı dinlendirmelisiniz.
 • Ayaklarınızı dinlendirdikten sonra çıkarıp suyunu emdirmelisiniz.
 • Suyun tamamen gitmemesi için nemli bırakmanız çok önemlidir. Hemen arkasından rendeleme işlemini yapabilirsiniz.
 • Topuk rendesini tek bir yönde ya ileriye ya da geriye ayarlamalısınız.
 • Aynı noktada 1 dakika kadar yapıp sonrasında ayağın çevresinde uygulamalısınız.

Topuk Rendesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Topuk rendesi kullanırken elinizde az da olsa keskin bir araç bulundurduğunuzu unutmamalısınız. Bunun için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta rendeyi doğru yönde kullanmaktır. Bir ileri bir geri rende yapmak kesinlikle faydalı olmayacak, ayak derinizin tahriş olmasına sebebiyet verecektir.

Ayaklarınızda kesikler oluşmaması ve derinizin tahriş olmaması adına topuk rendenizi dikkatli kullanmalısınız. Bu konuda dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ayaklarınızın kuru olmamasıdır.

Topuk rendesi kuru şekilde kullanıldığında canınızı yakacaktır bu sebeple ayaklarınızın nemli olması gerektiğini unutmamalısınız.

Topuk Rendesi Kullanıldıktan Sonra Ne Yapmalı?

Ayak bakımı nasıl olmalı sorusuna rende ile cevap vermek isterseniz bunun için rende sonrasında da bakımı tamamlamalısınız. Topuk rendesini kullanırken arkasından yapmanız gereken nemlendirici krem ya da bakım yağı sürmektir.

Tercih ederseniz nemlendirici krem sonrasında ayaklarınıza pamuklu çoraplardan giyebilirsiniz.

Giyeceğiniz pamuklu çorapla ayaklarınız 1 gece boyunca beklemelidir. Sonrasında ertesi gün ayaklarınızın yumuşacık olduğunu fark edebilirsiniz.

Topuk Rendesi Ne İşe Yarar?

Topuk rendesi kapıda ödeme ile rahatlıkla alınabilmektedir. Bir şekilde temin ettikten sonra kullanmakta acele etmemeli, nasıl kullanılması gerektiğini öğrenmelisiniz. Birçok açıdan faydalı olan rendenin aynı zamanda ayak sağlığını olumlu yönde etkilediği de görülmektedir.

Ölü derinin tamamıyla atılmasını sağlayan topuk rendesi, içerisinde biriktirdiği deri ile çevreyi de kirletmemektedir. Haznesini boşalttıktan sonra tekrar istediğiniz kadar kullanabilmeniz mümkündür. Çıkarıp yıkayabilmeniz mümkün olduğu için steril bir şekilde ayak bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ceren Korkmaz dedi ki:

  Oriflame ayak törpüsü nasıl kullanılır? Deneyip püf noktalarından bahsedebilecek var mı?