Türk Kahvesi ile Peelingi ile Lekelere Son!

Ülkemizde yaygın olarak tüketilen içeceklerin başında gelen Türk kahvesinin lezzetli bir tat olmasının yanı sıra farklı bazı faydaları da bulunur. Türk kahvesi kullanılarak hazırlanan peeling kürü doğru şekilde uygulandığı takdirde gerçekten de etkili bir içerik haline gelir.

Türk kahvesinin peeling etkisi cilt yüzeyindeki ölü hücreleri nazik bir şekilde temizler ve eski canlı görünümünü geri kazanmasına yardımcı olur. Yüz bölgesindeki toksinlerden kurtulmak ve hücreleri yenileyebilmek adına tercih edilebilecek olan bu kürü dileyen herkes evinde kısa sürede hazırlayabilir.

Türk Kahvesi ile Peeling Nasıl Hazırlanır?

Türk kahvesi kullanılarak hazırlanan peeling için gerekli olan malzemeler sadece yarım yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı kahve telvesidir. Bir kap içerisine belirlenen ölçülerde koyulan malzemeler homojen bir karışım haline getirildikten sonra parmak uçları ile yüz bölgesine masaj yaparak yedirilir.

Yaklaşık 3 dakika boyunca aynı masaj işlemine devam edilir. 3 dakikanın bitiminde yüz dinlenmeye bırakılır ve 10 dakika sonra ılık su ile durulanır. Yağlı ve çabuk kuruyan ciltler bu maskeyi haftada 1 kere uygulayabilir.

Hassas ciltler ise iyileştirici etkisini daha net görebilmek adına maskeyi haftada 2 kere olacak şekilde kullanabilir. Ortalama 2 ay içerisinde etkin sonuçlarının fark edileceği bu kür hem hazırlanması hem de uygulanması kolay doğal peeling türlerindendir.

Türk Kahvesi ile Hazırlanan Başka Bir Kür

Türk kahvesi ile hazırlanan bir başka kür tarifinde gerekli malzemeler 2 çay kaşığı kahve ve 3 çay kaşığı limondur. Bir kap içerisine alınarak iyice karıştırılan malzemeler sonrasında yumuşak hareketlerle yüze uygulanır ve 15 dakika bekletilir. Sürenin bitiminde ılık su ile durulanır. Bu kür haftada 2 kere yüz bölgesinde uygulanabilir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Türk Kahvesi ile Peelingi ile Lekelere Son! Türk Kahvesi ile Peelingi ile Lekelere Son! için yorumda bulun

    Türk Kahvesi ile Peelingi ile Lekelere Son! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türk Kahvesi ile Peelingi ile Lekelere Son! için ilk yorumu yapabilirsin.