Üzüm Çekirdeği Yağı Cilde Nasıl Uygulanır?

Üzüm çekirdeği yağı maskesi öncelikle ilk yaşlanma belirtileri başlamış 30 yaş ve üstü kişiler için oldukça etkili bir maskedir. Üzüm çekirdeğinin içerisinde yoğun miktarda E vitamini bulunmaktadır. E vitamini cilt için son derece önemli bir vitamindir ve cildin pigmentasyonu ve başlayan çizgiler için çok yararlıdır.

Üzüm Çekirdeği Yağı Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Üzüm çekirdeği yağı maskesi için ihtiyacınız olan bir yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı, bir tatlı kaşığı kayısı yağı ve birkaç damla zeytinyağıdır. Yağların organik olması maskenin faydalarını görebilmeniz açısından oldukça önemlidir. Tüm yağları bir kabın içerisinde makyaj fırçası yardımı ile karıştırın. Yağları kullanmadan önce buzdolabında tutmanız halinde maskeyi uygularken aynı zamanda soğuk pres de yapmış olacaksınız. Bu da damarlarınızın daralıp ardından genişlemesine yani kan akışının hızlı bir şekilde gerçekleşmesine neden olacak. Bu şekilde cildiniz son derece sağlıklı görünecektir.

Üzüm Çekirdeği Yağı Maskesi Nasıl Uygulanır?

Karışımı hazırladığınız makyaj fırçası yarımı temiz cilde maskeyi sürün. Ardından 20 dakika yüzünüzde maske ile beklemeniz gerekmektedir. Yatar pozisyonda beklerseniz cilt yağı daha kolay emer ve derinlere kadar işler. 20 dakika sonra ılık, nemli bir pamuk yardımı ile cildinizi silmeye başlayın. Eğer maske işleminden sonra uyuyacaksanız yüzünüzü yıkamanıza gerek yok yağlar gece boyunca cildinizi yumuşatmaya devam etsinler. Fakat güne devam edecekseniz yüzünüzü ılık su ile yıkayıp ardından termal su sıkabilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Üzüm Çekirdeği Yağı Cilde Nasıl Uygulanır? için yorumda bulun

    Üzüm Çekirdeği Yağı Cilde Nasıl Uygulanır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Üzüm Çekirdeği Yağı Cilde Nasıl Uygulanır? için ilk yorumu yapabilirsin.