Yosun Maskesi Nedir? Nasıl Yapılır?

Cildin güzelleşmesinde ve kuru ciltlerin nemlenmesinde önemli bir yere sahip olan deniz yosunu, maske olarak uygulandığında yosun içindeki vitamin ve minerallerin cilde geçmesini sağlayarak sağlıklı olmayı mümkün kılmaktadır. Yosun maskesinin cilde olan faydaları hakkında çok fazla bilimsel veri olmamasına karşın, uygulayan pek çok kişi yosun maskesinden fazlasıyla memnun kalmaktadır. Bu durumda cilt için önemli olan kolajenin yosun maskesi ile arttığını akıllara getirmektedir.

Yosun Maskesi Nasıl Yapılır?

Deniz yosununun oldukça faydalı olmasından dolayı aktarlarda bulmak mümkündür. Kuru ve yaprak şeklinde satılan yosundan bir miktar satın alarak etkisi yüksek olan bir güzellik maskesi hazırlamak mümkündür. Yaprak şeklindeki yosunu toz hale getirmek için havan ya da kahve öğütücü makinası tercih edilebilir. İyice toz hale gelmesi gereken yosunu su ile karıştırıp macun kıvamında bir karışım elde etmek gerekiyor. Bu hali ile cildin beslenmesinde ve temizlenmesinde etkili olsa da yosun maskesinin daha etkili olması için karışım içine bir kaşıkta bal eklenebilir. Her cilt maskesinin neredeyse vazgeçilmezi olan bal ile cildi nemlendirmek ve beslemek mümkündür.

Yosun Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Tüm cilt tipleri için uygun olan yosun maskesi kuru ciltleri nemlendirirken, yağlı ciltlerinde dengelenmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda doğal bir anti bakteriyel ürün niteliğinde olması yosun maskesi ile cildin derinlemesine temizlenmesini ve arınık halde olmasını sağlar. Faydasını artıran etkenlerden biri ise ayda 4 kereye kadar uygulanabilmesidir. Cildi tahriş etmeden onaran ve sıkılaştıran yapıda olan yosun maskesi ile güzelleşmek ve ideal cilt yapısına sahip olmak mümkündür.

Yosun Maskesini Uygularken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yan etkisi neredeyse yok olan yosun maskesi düzenli kullanım sonucunda cilt kusurlarının azalmasında oldukça etkilidir. Haftada bir uygulandığında yosun maskesinden istenen faydayı elde etmek mümkündür. Uygulama miktarını artırarak elde edilecek faydayı çoğaltmak söz konusu olmayacaktır. Bu sebeple haftada tek yosun maskesi yeterli gelmektedir. Ayrıca yosun maskesini uygulama aşamasında mutlaka tam olarak maskenin yüzde kurumasını beklemek gerekir. Böylelikle yosunda bulunan tüm faydalı bileşenlerin cilt tarafından emildiğinden emin olunabilir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Zer dedi ki:

  Maske yapmak için yosun almak istiyorum.
  Nereden alabilirim biliyor musunuz?

  • Guzellik dedi ki:

   Sevgili Zer;
   Yosunu büyük aktarlarda bulabileceğin gibi internet üzerinden de alman mümkün.

  • Şeyma dedi ki:

   Ben aktardan buldum ama bayatlayabiliyormuş. O yüzden çok fazla almayıp kullandıkça alın.