Cilt Lekeleri İçin Polen Nasıl Kullanılır?

Polen; son zamanlarda sağladığı güzellik etkisiyle gündemde, içinde cilde yararlı birçok madde barındırıyor. Az bilinen yönüyle de aslında tam bir gençlik iksiri. Bileşiminde bulunan vitaminler ve mineraller birçok besine kıyasla çok daha fazla. Bunun bilincindeki kişiler ise poleni hayatından eksik etmiyor. Lekeli, bozuk bir ten aslında insanlardaki bazı madde eksikliklerinden kaynaklanmaktadır. Bu sorunların üstesinden ise polen gelir. Polen kullanımıyla vücuttaki kan temizlenir, kanın temizlenmesiyle de cilt yenilenir. Sağlıklı ve parlak bir tene sahip olmak istiyorsanız, günde 1 çay kaşığı polen yemeniz oldukça faydalı olacaktır. Cildinizi sağlıklı görünüme kavuşturmak için bu basit uygulamayı deneyebilirsiniz; 1 çay kaşığı poleni, 1 yumurtanın sarısıyla bir kapta karıştırın. Parmak ucunuza alıp hafif hafif uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra yıkayın. Cildiniz daha parlak ve yenilenmiş görünecek.

Normal Cilt Tipi Ve Karma Cilt Tipine Göre Leke Azaltıcı Polen Maskesi

1 çay kaşığı polen, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı limonu bir kap içerisinde karıştırın. Yüzünüze uygulayın. Bu maskeler ciltte en az yarım saat beklemelidir. Yarım saatten sonra yüzünüzü maden suyu veya gül suyu ile yıkayabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri alerjisi olan kişilerin bu ve benzeri maskeleri uygulamaması gerekir. Bir diğer dikkat çekilecek nokta ise polenin saklanma şeklidir. Poleni, ağızı sıkıca kapatılmış bir cam kavanozda saklamak ve en fazla 3 ay içerisinde tüketmek gerekir. Kullandığımız temizleyici ürünlerin ya da nemlendirici kremlerinde içine karıştırmanız halinde bunların etkisi kat kat artacaktır.

Polen Maskelerinin Cilde Zararı Var Mıdır?

Lekelerinizden kurtulmak, cildinizi yenilemek isterken, daha büyük problemlere yol açmamanız için dikkatli olmanız gerekir. Polen alerjisi olan kişiler bu uygulamalardan kaçınmalıdır. Aksi halde bu maskeler ciltte; şişlik, kaşıntı, döküntü, kişide ise nefes darlığı, sersemlik gibi sorunlara neden olur. Polen yiyerek cildinizi yenilemek daha canlı görünmesini sağlamak isteyebilirsiniz. Fakat bu durum böbrek ve karaciğer hastaları için oldukça tehlikelidir. Bunun dışında hamileler üzerinde olumsuz olduğu kanısına tam varılamasa da ikilem yaşamamak adına, polen içeren maskeler kullanmamanız daha iyi olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Özlem Şen dedi ki:

    Arı poleni cilde çok iyi geliyor ama maskelerle falan uğraşmayın. Her sabah kalkınca 1 tatlı kaşığı tüketin. Hem sivilcelere, hem sivilce izlerine iyi gelir. Cildinizin nem dengesi ayarlanır ve teniniz parlar. Ayrıca kendinizi daha mutlu ve enerjik hissedersiniz.