Aspirin Maskesi – Aspirin Maskesi Yapanlar

Aspirin maskesi pek çok kişi tarafından kullanılan ve memnun kalınan maskelerden biridir. Kullanıcıların büyük çoğunluğu kadınlar olsa da aspirin maskesinin kadın erkek fark etmeksizin herkesin cildine uygun bir maske olduğu bilinmektedir.

Cildinizi tazelemek isterseniz aspirin maskesi zararları olmayan bir maskedir. Bu açıdan tereddüt etmeden kullanabilir, cildinize etkilerini kısa süre içerisinde fatih escort görebilirsiniz.

Birçok kişi ilaç cilt maskesinde kullanılır mı, zarar vermesin gibi endişeler duyabilmektedir. Ne var ki aspirini doğru şekilde kullandığınızda cildinize zarar vermesi gibi bir ihtimal bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Evde Yapılabilen Sivilce Maskeleri

Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır?

  • Aspirin maskesi Şems Aslan gibi isimlerce çok sık önerilmektedir. Önerilere uyarak maskeyi denemek isterseniz yalnızca 2-3 malzeme ile aspirin maskesini kolayca hazırlayabilirsiniz.
  • Aspirin maskesi kırışıklık için kullanılmak istenirse bunu sağlayabilmek adına yapmanız gereken ilk iş 3 adet aspirini güzelce ezmektir. Toz haline getirene kadar ezmeye devam etmeniz gerekmektedir.
  • Toz haline getirilen aspirinlerin üzerine 1 çay kaşığı limon suyu ilave edilmelidir. Limon suyunun doğal olmasına özen göstermeniz önemlidir.
  • Karışım yapış yapış bir kıvam aldığında cildinize sürmelisiniz. Sürdükten sonra 10 dakika kadar bekletip daha sonra ılık suyla yıkamalısınız.

Yoğurtlu Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır?

Aspirin maskesi saç için de cilt için de etkili olabilen bir maskedir. Nasıl hazırladığınız önemlidir çünkü içindeki her madde vücudun her noktası için uygun olmayabilmektedir. Bunun için yapmanız gereken ilk iş, cilt için yoğurdu tercih etmektir.

1 yemek kaşığı yoğurdun içerisinde 3 adet aspirini ezerek karıştırmalısınız. Sonrasında cildinize güzelce sürmelisiniz. Her noktasına yaydıktan sonra 15-20 dakika kadar kurumasını beklemelisiniz. Sonrasında ılık suyla yıkamalısınız.

Zeytinyağlı Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır?

Aspirin maskesi kadınlar kulübü gibi sosyal platformlarda sık konuşulan bir maskedir çünkü cilt için inanılmaz faydaları olduğu görülmektedir. Hazırlarken tercih edebileceğiniz maskelerden biri de zeytinyağı olursa cildinizin nem dengesini korumasına yardımcı olabilirsiniz.

Zeytinyağlı aspirin maskesini hazırlarken zeytinyağının doğal olduğundan emin olmalısınız Aksi halde herhangi bir faydası olmayacaktır. Bununla beraber oranları fazlaca abartıp cilde baskı uygulamamak gerekmektedir.

Maskeyi hazırlarken yapmanız gereken 2-3 aspirin ve 1 çay kaşığı zeytinyağı kullanmaktır. Yağın içinde eritmeye başladığınız aspirinler katı kıvam oluşturursa zeytinyağını biraz arttırma yoluna gidebilirsiniz.

Aspirin Maskesinin Faydaları

Aspirin maskesi Suna Dumankaya gibi maske tarifi veren isimlerce çok sık önerilmektedir. Maskenin cilt için en önemli faydası sivilceleri söndürmesidir. Özellikle iri yapılı, irinli sivilceleriniz varsa aspirin maskesi ile kolayca tedavi edebilirsiniz.

Maskeyi merak eden bir başka grup aspirin maskesi cildi beyazlatır mı sorusunu sormaktadır. Aspirin maskesinin ölü deriyi temizledikten sonra cildin renginde açılma yaptığı görülmektedir. Bu bakımdan cilt rengi de beyazlamaktadır.

Aspirin kullanan var mı varsa siyah noktalara iyi gelir mi sorusu da sık sorulmaktadır. Aspirinin gözenek küçültme etkisi bulunmaktadır. Dolayısıyla siyah noktaların belirgin olmayacağı bir cilt görüntüsü sağlayabilmektedir.

Aspirin Maskesi Yorumları

Aspirin maskesi yapanlar, maske hakkında ilk olarak şaşırtıcı derecede etkili bulduklarını dile getirmektedirler. Birçok kişi bu kadar etkili olabileceğini tahmin etmiyordum cümlesini kullanmaktadır. Bununla beraber özellikle sivilce söndürme konusunda aspirinden olumlu sonuç aldığını dile getiren birçok kişi bulunmaktadır.

Aspirin maskesi yorumlarına göz gezdirdiğinizde ilacın alın, çene ve burunda çok büyük etkisi olduğunu duyabilirsiniz. Yağlanmanın fazla olduğu noktalarda maskenin bilhassa yoğun şekilde kullanıldığı görülmektedir. Bu noktalarda kiri temizleme ve yağı emme özelliği birçok kişi tarafından beğenilmektedir.

Memnun kalınan maskenin kullanan herkes tarafından olumlu yorumlandığı gözden kaçmamaktadır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Güllü dedi ki:

    Aspirin maskesini sivilce için kullanıyorum. Aspirini ezip maden suyu ile karıştırıyor ve çıkan sivilcenin üzerine sürüyorum. 2 saat bekledikten sonra yıkıyorum ve ardından nemlendiriyorum. Bu aşamada bile sivilce sönüyor ve dikkat çekmiyor. Ertesi gün yerinde yeller esiyor.