Evde Sivilce Maskesi Tarifleri

Sivilce, bay bayan fark etmeksizin pek çok kişinin baş etmek zorunda kaldığı sorunlardan biridir. İlaç tedavileri, bakım kürleri ve maskeler ile aşılamayan sivilce sorunları, ciddi anlamda rahatsızlık vermektedir. Birden fazla nedeni olan bu sorunu çözebilmek, zamanla olabilecek bir durumdur. Bu nedenle önce sivilce sorununuzun neden kaynaklandığını tespit etmeli daha sonra çözüm yollarını aramalısınız. Tercih edeceğiniz çözüm yolları doğal olursa cildinizin kendini yenilemesi, sivilcelerin ortadan kalkması çok daha kolay olacaktır.

Kil Maskesi ile Sivilce Sorununu Çözmek Mümkün mü?

Cilt sorunlarınızın önüne geçebilmek için cildinize devamlı bakmanız gerekmektedir. Doğru ürünleri kullanarak temiz ve nemli kalan ciltler kolay kolay sivilce sorunuyla karşılaşmamaktadır. Herhangi bir sebeple sivilce çıktıysa bu durumda kil maskesini kullanıp yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Bu maske ile sivilcenin iz bırakma ihtimalini de tamamıyla ortadan kaldırabilirsiniz.

1 yemek kaşığı yeşil kilin içerisine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ilave edin. Üzerine 1 adet havucu rendeleyip suyunu sıkın. Karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın. Yüzünüzde kuruyana kadar bekletip ılık su ile yıkayın. Olduğundan daha temiz ve bakımlı gösterecektir.

Karbonat Maskesi ile Sivilce Sorununu Çözmek Mümkün mü?

Her sivilce aynı sonucu doğurmaz, bazıları yalnızca birkaç gün içinde geçerken bazıları iz bırakarak uzun süre kötü görünmenize neden olurlar. Sivilce çıkmaya başladığında fark edip gerekli önlemi alırsanız iz bırakmasının da önüne geçmiş olursunuz.

Bir tatlı kaşığı karbonatın içerisine bir çay kaşığı limon suyu ilave edip karıştırın. Daha sonra yüzünüzde sivilce olan bölgeye uygulayın. Yoğun şekilde sürdüğünüzden emin olun. Kuruyup toz halinde dökülmeye başladığında ılık su ile yıkayın. Her sabah uyandığınızda, her gece uyumadan önce düzenli olacak maskeyi tamamlayın. Bu şekilde sivilce sorununuzun büyümesini durdurabilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya da göz atabilirsiniz.

Yumurta Akı Maskesi ile Sivilce Sorununu Çözmek Mümkün mü?

Yüzde sivilce olsun ya da olmasın gündüz ve gece rutinlerinizi düzenli olarak yapmalısınız. Arka arkaya aksatmadan bakım yapıldığında sivilce çıkması kendiliğinden duracaktır. Yaptığınız bakımları kozmetik dünyasının kimyasal maskeleri ile değil evde bulunan doğal maskeler ile yapmalısınız. Bu şekilde istediğiniz sonuca daha çabuk ulaşırsınız. Yumurta akı maskesi de bu maskelerden bir tanesidir.

Bir yumurtanın beyazını ayırıp çatal yardımıyla yavaşça köpürtün. Daha sonra üzerine 1-2 damla limon suyu sıkın. Yüzünüzün her yerine yayarak dağıtın. 40 dakika bu şekilde bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Her gece uyumadan önce devam edeceğiniz bu maskeyle kısa sürede istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Bal Maskesi ile Sivilce Sorununu Çözmek Mümkün mü?

Sürüldüğünde cilde iyi gelen, şifa niyetiyle kullanılan malzemeler hemen herkes tarafından bilinmektedir. Hazırlanıp sürülen maskeler de bu ürünlerden oluşturulmakta, istenen sonuç alınmaktadır. Evde hazırlanan maskeler arasında en etkili olan ise bal maskesidir. Cildin ihtiyacı olan tüm besleyiciliği sağlayan bal aynı zamanda nem dengesini de oluşturur.

Bir tatlı kaşığı balın içerisine bir çay kaşığı limon suyu damlatıp karıştırın. İkisini harmanladıktan sonra yüzünüzün tamamına yayın. Kuruyana kadar bekletip daha sonra ılık su ile temizleyin. Cildinizi temizlediğini, siyah noktalara kadar arındırdığını fark edebilirsiniz.

Aspirin Maskesi ile Sivilce Sorununu Çözmek Mümkün mü?

Cilde ihtiyacı olan besin değerini verdiğinizde, yeterince temizlediğinizde sivilce sorununun kendiliğinden yavaş yavaş son bulduğunu görebilirsiniz. Bunun için ihtiyaç duyduğunuz doğal maskelerden bir tanesi de aspirin ile yapılmaktadır. 5 adet aspirini toz haline getirin. Üzerine bir çay kaşığının ucu ile karbonat ilave edin. Son olarak bir çay kaşığı limon ile karıştırarak yüzünüze sürün. Sivilceleri en geç 1 hafta içerisinde kuruttuğunu fark edebilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Arap Love dedi ki:

    Ben sivilcelerim için çözümü arap kızı kremi ile buldum.
    Kokusunu hiç sevmiyorum ama 2-3 gün kullanımda bile ciddi etkisini gördüm.