Sivilce İçin Maskeler Ahmet Maranki

Genç kızların ve kadınların sosyal hayatlarını etkileyen ve onları toplumdan uzaklaştıran nedenlerden birisi de; yüzlerinde meydana gelen sivilce problemleridir. Pek çok kadın ergenlik dönemine girdiğinde sivilce sorunları ile de baş etmeye başlar. Sivilce problemleri genellikle ergenlik dönemlerinin sonuna doğru azalmakla birlikte bazı kadınlarda ömür boyu da sürebilmektedir.

Sivilce Neden Oluşur?

Ergenlik çağında ilk kez kendini göstermeye başlayan sivilce problemleri, farklı pek çok nedenden ötürü olabilmektedir. İnsan vücudunda gezen kanda bulunan bakteriler, karaciğer yağlanması, cildin yapısından ötürü aşırı yağlı olması, stres ve sinir yaratan bazı durumlar, beslenme düzenindeki bozukluklar, hatalı diyet yapma ve yüze yanlış bakım ürünleri uygulama gibi daha birçok neden de yine ciltte sivilce problemlerini meydana getirebilmektedir.

Sivilce Nasıl Tedavi Edilir?

Sivilceli cilt problemlerini giderebilmek için genellikle cilde dışarıdan bakım yapılmaktadır. Bu tür uygulamalar sivilce sorununu geçici olarak çözse bile, eğer sivilce problemi karaciğerden ya da kandan ötürü ise aynı sivilce oluşumları yeniden gözlenmeye başlanacaktır. Bu da hem verilen emeklerin boşa gitmesine, hem kişilerin ciltlerinin daha da yıpranmasına, hem de moral olarak da düşmelerine neden olacaktır. Bu sebeple; ünlü kozmik bilimci ve bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki, sivilce problemi yaşayan tüm ciltlere kalıcı çözümler sunmaktadır.

Ahmet Maranki’nin Ne Tür Sivilce Kürleri Vardır?

Ahmet Maranki’nin yılların tecrübesi ve bilgi birikimi ile hazırladığı kürleri bugün pek çok kadının sivilce problemlerinde onlara yardımcı olmuştur. Ahmet Maranki’nin sivilce kürlerinin piyasada yayınlanan diğer kürlerden farkı, cildi temizlerken bir yandan da karaciğerde temizlik yaparak sivilce problemlerine kalıcı çözümler getirmesidir. Bu sayede sivilce problemleri bir daha geri gelmemek üzere ciltten kaybolmaktadır.

Ahmet Maranki’nin Sivilce Kürlerini Herkes Uygulayabilir mi?

Ahmet Maranki’nin sivilce kürleri her yaştan insanın kullanabileceği şekilde hazırlanmaktadır. Ancak karışımların içerisinde yer alan maddelerin ciltte herhangi bir alerji yapmaması adına, özellikle alerjik bir bünyeye sahip olanların kürleri ciltlerinde uygulamadan önce uzman bir doktora alerji testi yaptırmasında fayda vardır. Bu sayede kürlerin cilde uygulanma aşamalarında olası herhangi bir sorunun da önüne geçilebilmektedir. Ayrıca kürlerin kullanımı esnasında beklenmeyen bir etki görüldüğünde kullanımı da derhal bırakılmalıdır.

Ahmet Maranki Gül Suyu ve Kaya Tuzu İçeren Sivilce Kürü

İçerisinde pek çok yararlı mineral bulunduran kaya tuzu, bugün sivilce tedavisinde kullanılan en önemli ürünlerden birisidir. Cildi hızlı bir şekilde temizleme özelliği bulunan kaya tuzu cilde doğrudan uygulanabilmektedir. Bunun için kaya tuzundan alınan bir parça, ciltteki sorunlu bölge üzerinde gezdirilmektedir. Bu uygulama esnasında sorunlu bölgeye bir miktar su sürmek de taşın cilt üzerinde kaymasını kolaylaştıracaktır. Ayrıca su sayesinde taşın etkisi de daha fazla olmaktadır. Kaya tuzunun uygulama esnasında kesinlikle göz ve çevresine değdirilmemesi gerekmektedir. Kaya tuzunun sürülmesinin ardından taze gül suyu ile cilt yıkanarak da işlem sonlandırılmaktadır. Bu kür haftanın her günü uygulanabilmektedir ve ortalama 1 hafta içerisinde de sivilceler üzerinde olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

Ahmet Maranki Kil Maskesi ile Sivilce Kürü

Ahmet Maranki’nin sivilceli ciltler için tavsiye ettiği bir diğer kür olan kil maskesi de yine sivilceler üzerinde etkili sonuçlar vermektedir. Her gün uygulanabilecek olan kil maskesi ile sivilcelerin çok kısa sürede kuruması ve cildin sivilcelerden arındırılması mümkün olmaktadır. Kil yapısı gereği içerisinde bulundurduğu maddeler sayesinde, cilt gözeneklerini sıkılaştırmaya ve canlandırmaya yardımcı olmaktadır. Cildin içerisindeki yağı da dışarı çıkaran ve bu sayede cildi kolaylıkla temizleyen kil ile cilt daha canlı ve parlak gözükmektedir. Kil maskesi cilt üzerindeki ölü deriyi kaldırmakta ve böylelikle cilt üzerinde meydana gelen sivilce problemlerini de gidermektedir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sivilce İçin Maskeler Ahmet Maranki için yorumda bulun

    Sivilce İçin Maskeler Ahmet Maranki için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sivilce İçin Maskeler Ahmet Maranki için ilk yorumu yapabilirsin.