Suna Dumankaya Kivi Maskesi

Suna Dumankaya maskeleri tarif çeşitlerinden olan kivi maskesi, içerdiği yoğun C vitamini ile cildi hem besliyor, hem de lekelere ve sorunlara çözüm buluyor. Kivi ile cilt bakımı oldukça kolay ve bir o kadar da ölü derilerden kurtararak cildin canlanmasına yardımcı olur.

Rahatlatıcı Kivi Maskesi Tarifi

Bir kivinin kabukları tamamen soyularak, ince dilimler halinde kesilir ve yüz bölgesinde 20 ila 25 dakika arası bekletilir. Kivi Yüzde bekletilirken düşmemesi açısından, uzanmak daha yararlı olacaktır.

Canlandırıcı Kivi Maskesi Malzemeleri

  • 1 adet kivi
  • 5 damla acı badem yağı
  • 5 damla zeytinyağı

Canlandırıcı Kivi Maskesi Yapılışı

Suna Dumankaya maskesi olan bu karışım, cildi canlandırmakta ve ölü derilerden arındırmaktadır. Alınan olgun bir kivi ezilerek, içerisine badem yağı ve zeytinyağı konulur. İyice karıştırılarak, homojen bir görünüm elde edilir. Daha sonra ise, temiz olan cilde sürülerek, yarım saat bekletilir. Süre dolduktan sonra ilk önce ılık su ile yıkanarak, sonrasında da soğuk su ile kompres yapılır.

Kivinin Cilde Faydası Nelerdir?

Kivi cildi kirden ve yağdan arındırarak, temizlenmesini sağlar. Bazı maskelerinde nemlendirici özelliği görür. Ayrıca göz altı şişliklerine ve morluklarına iyi geldiği için, düzenli olarak kullanılmalıdır. İçerdiği vitaminler ve yağlar ile diğer cilt sorunlarının da çözümüne yardımcı olur. Kivi ile cilt bakımı yapılması, çok faydalıdır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ceyda Güler dedi ki:

    Kivi maskesi loreal yorumları çok güzel. Arkadaşımda gördüm. Tatlı bir görünüşü ve mutluluk veren bir kokusu var. Ben de almayı düşünüyorum.