Cilt Bakımı İçin Yeşil Çay Nasıl Kullanılır?

Yeşil çay ile cilt bakımı, en iyi sonuç veren yöntemlerden bir tanesidir. Yeşil çay tüketimi gibi yeşil çay maskesi de cildinizin daha duru bir güzelliğe sahip olmasını sağlayacaktır.

Yeşil Çay Hangi Cilt Sorunlarına İyi Gelir?

Yüksek oranda antioksidan barındırmaktadır. Bu sayede de erken yaşlanmayı ve kırışıkları önlemede etkili bir rol oynar. Güneşin neden olduğu hasarları önlemede yine yeşil çaya büyük rol düşer. Antiinflomatuar özelliği sayesinde cildin yaşlanmasını yavaşlatarak cilt sarkmalarınıve kırışıkları engeller.

Yapılan araştırmalar doğrultusunda yeşil çayın cilt kanserine karşı koruma sağlandığı saplanmıştır. İsteğe bağlı olarak günde 3 veya 4 bardak yeşil çay tüketimi yaparak vücudunuzdaki zararlı toksinlerin atılmasını sağlayabilirsiniz.

Cilt Güzelliği İçin Yeşil Çay Nasıl Kullanılmalı?

Gün içerisinde tükettiğiniz poşet çaylarınızı derin dondurucuda bir gece bekleterek ertesi gün göz altına ve çevresine uyguladığınızda hem göz çevresi kırışıkları engellemiş hem de göz altı torbalarının oluşumunu, göz yorgunluğunuzu ve stres ve yorgunluğa bağlı morlukların oluşumunu yok etmiş olabilirsiniz.

Yüz bölgenizin daha sıkı, parlak görülmesini ve cildinizdeki ölü hücrelerin yok olmasını istiyorsanız yapmanız gereken ve günün herhangi bir saatinde evinizde veya iş yerinizde rahatlıkla uygulayacağınız pratik bir bakım için kaynatılmış ve soğutulmuş yeşil çayı bir pamuk yardımıyla cildinize derinlemesine yedirerek masaj yapmanızdır. İlk uygulamadan itibaren yüzünüzün sıkılaştığını ve haftanın 4-5 günü bu pratik bakımı yaparak cildinizin yenilendiğini gözeneklerin açılıp cildinize parlaklık geldiğini eski güzelliğine ve ipeksi bir tene sahip olduğunuzu fark edeceksiniz. Tüm bu gelişmelerin ardı sıra tükettiğiniz yeşil çay sayesinde vücudunuzdaki ödemlerin kaybolduğunu vücudunuzda biriken zararlı toksinlerin kısa sürede yeşil çay sayesinde atıldığına şahit olarak tekrar doğaya teşekkür edeceksiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gül Taş dedi ki:

    Düzenli yeşil çay içerim. Sonunda 1-2 yudum bırakıp pamukla yüzümü siliyorum. Ayrıca kaşlarınıza ve kirpiklerinize de sürün. Çay kirpiklere çok iyi gelir.