İple Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Son yıllarda özellikle Avrupa’da gelişen ve artık ülkemizde de sıkça kullanılan iple yüz germe; örümcek ağı tekniği, v lift gibi çeşitli isimlerle de adlandırılır. Cerrahi estetik operasyonlarına iyi bir alternatiftir. Hem daha kısa süre içinde ameliyatsız ve ağrısız uygulandığı hem de iyileşme süresi daha kısa olduğu için son zamanlarda daha sık tercih edilmektedir.

İple Yüz Germe Nasıl Uygulanır?

Öncelikle doktor tarafından muayeneniz yapılır. Doktor yüzünüzde kırışıklık, sarkma, çizgi gibi problemlerinizi inceler.

Daha sonra lokal anestezi uygulanarak işleme hazırlanırsınız. Kullanılan ipler insan dokusuna uyumlu, estetik dışında cerrahi dikiş ipleri olarak da kullanılan PDO (polidioksanon) ipliklerdir. Bu iplikler, cildi ve cilt altındaki dokuyu yukarı asmaya yarar. Aynı zamanda cildinizi tepkisel olarak kollajen üretmesi için uyarır.

İplikler, doktor tarafından yüzünüzde işaretlenen gerekli bölgelere ince bir iğne yardımıyla yerleştirilir. Doktor farklı uygulamalardan size en uygun olanına karar verir. Kullanılan iplik sayısı yüzünüzdeki sarkma, çizgi ve kırışıklıkların durumuna göre değişir. Ortalama 20 ila 30 dakika süren uygulamadan sonra günlük hayatınıza hemen dönebilirsiniz.

Uygulama Nerede Yapılır?

İple yüz germe, yalnızca hastanelerde değil steril ortam sağlanan polikliniklerde de uzman doktor tarafından kolayca uygulanabilen bir estetik işlemdir.

Etkisi Ne Kadar Sürer?

İple yüz germe uygulamasından hemen sonra cilt germe etkisi başlar. Yüzde morarma ve şişkinlik olmayacağı için siz de fark edebilirsiniz. Gün geçtikçe cilt sıkılaşır. Fark birkaç haftada açıkça görülecektir. Ameliyat olmadığı için oldukça doğal bir görünüm sağlar. Etkisi 2 yıl devam eder ve sonra ihtiyaç duyduğunuzda tekrarlayabileceğiniz güvenli bir yöntemdir.

İple yüz germe yaptırmaya karar verdiğinizde gene de emin değilseniz,  uzman bir doktora başvurup kafanızdaki tüm soru işaretlerini açığa çıkarmak en doğrusu olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İple Yüz Germe Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    İple Yüz Germe Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İple Yüz Germe Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.