Kakao Yağının Güzellik İçin 6 Farklı Kullanım Şekli

Kakao yağı içeriğindeki eşsiz vitamin ve mineraller sayesinde cilt sağlığı ve güzellik için oldukça faydalı bir yağdır. Kakao ağacında bulunan çekirdeklerin işlenmesi ile elde edilen kakao yağı, cilt sorunlarından şikayetçi olan herkesin mutlaka denemesi gereken ürünlerden biridir. Direkt olarak kakao yağını aktar ve organik marketlerde bulmanın mümkün olduğu gibi Pek çok kozmetik ürün içinde yer alan kakao yağını bu şekilde de kullanmak mümkündür.

Kakao Yağı İle Vücut Çatlaklarını Giderme

Doğum sonrasında vücut çatlakları pek çok bayan için kaçınılmazdır. Ancak henüz hamileliğin başında iken çatlaklara önlem almak amacıyla kakao yağını kullanmaya başlamak gerekir. Cilde esneklik kazandırma özelliği olan bu yağ ile doğum sonrasında yok denecek kadar az ya da hiç çatlamamış bir vücuda sahip olmak büyük ölçüde mümkündür.

Kakao Yağı İle Bronzlaşma

Son dönemlerde oldukça trend olan doğal bronzlaşma, kakao yağının etkisi ile mümkün olan yöntemlerden biridir. Cilt renginin koyulaşmasında önemli bir yere sahip olan kakao yağı ile ideal bronzluğa kavuşulabilir.

Kakao Yağı İle Kirpik Uzatma

Kirpikleri doğal bir şekilde uzatma konusunda da oldukça etkili olan kakao yağı, kirpiklerin uzamasını sağlarken dolgun görünmesini de sağlar. Bunun için kakao yağını ılık su ile karıştırarak kirpiklere sürmek upuzun kirpiklere sahip olmayı sağlayacaktır. Kakao yağının kirpiklere olan faydasını fark etmek için en az 15 gün boyunca düzenli uygulamak gerekir.

Yumuşak Bir Cilt İçin Kakao Yağı

Cilt kusurlarını yok ettiği ve doğal bronzluk sağladığı kadar cildin nemlendirilmesinde de etkili olan kakao yağı ile doğal yoldan yumuşacık bir cilde sahip olmak mümkündür. Her gün kullanılmasında sakınca olmayan bu yağı nemlendirici yerine kullanmak ideal olacaktır. Ancak güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyucu özelliği olmadığı için yaz aylarında dışarı çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucu sürülmelidir.

Kakao Yağı İle Saç Bakımı

Kakao yağı cansız ve dökülen saçların onarılmasında da önemli bir etkiye sahip yağ çeşitlerinden biridir. Saç diplerine direkt olarak uygulanabilecek kakao yağı ile parlak ve dökülmeyen saçlara kavuşabilirsiniz. Saç bakımında bu yağa düzenli olarak yer vermek aynı zamanda saçların hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Cilt Kırışıklıkları İçin Kakao Yağı

İlerleyen yaşın en önemli getirilerinden biri olan cilt kırışıklıklarını ertelemek ve en aza indirmek için kakao yağından fayda sağlamak mümkündür. Cilt için kullanılması uygun olan bu yağ çeşidi ile kozmetik kremlerden ziyade doğal kakao yağı ile kırışıklıklardan kurtulmak mümkündür.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kakao Yağının Güzellik İçin 6 Farklı Kullanım Şekli için yorumda bulun

    Kakao Yağının Güzellik İçin 6 Farklı Kullanım Şekli için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kakao Yağının Güzellik İçin 6 Farklı Kullanım Şekli için ilk yorumu yapabilirsin.