Kendi Kaşınızı Almanın Püf Noktaları

Dönem dönem kaş modasında ince ya da kalın olmasına dair farklı görüşler ortaya çıksa da kaşlarınızın, kalın ve doğal görünmesi sizi bir adım öne taşıyacaktır. Doğal, dolgun ve net alınmış kaşlar, çok daha güzel bir göz çerçevesi ortaya koyar.

Kaşlarla ilgili bilmeniz gereken ilk konu, kimin aldığının önemli olduğudur. Kaşların alımını sağlayan eller, her seferinde değişirse kaşlarınız da değişecektir. Aldırdığınız kişilerin elleri farklı doğrultularda aldığında, kaşlarınızın çıkış yönleri de farklılık gösterir. Bu nedenle bir sabit noktada devamlı aldırmanız daha sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Cımbızla Kaş Alırken Başlangıç ve Bitiş Noktaları

Evde, kendiniz kaş almak isterseniz belli bir yöntem izlemelisiniz. Cımbız ile kaş almak çok kolay görünebilir ancak her yerden bilinçsizce alınmış kaşlar, soluğu kuaförde almanıza neden olabilir. Bu sebeple doğru alma tekniklerini bilmelisiniz.

Cımbız ile kaş alırken, ilk olarak cımbızın arka kısmını burnunuza paralel tutarak, kaşınızın başladığı noktaya getirin. Burun hizanızı belirleyen bu işlem, kaş almaya nereden başlayacağınızı da gösterir. Cımbızın başladığı noktadan önce olan kaşları tamamen alın. Burası sizin başlangıç noktanız. Bununla beraber bitiş noktanızı da yine aynı cımbızın tersini kullanarak belirleyeceksiniz.  Burnunuzun bittiği noktadan kaşınızın bittiği noktaya cımbızı yerleştirin. Cımbızın dışında kalan kısımları yine alın.

Kaş Alımında Kalınlık ve Kavis Belirme

Kaşlarınızın başlangıç ve bitiş noktalarını belirledikten sonra orta kısmını düzenlemelisiniz. Bunun için öncelikle kalınlığına karar vermeniz gerekir. Kaş kalemi kullanarak kaşınızın en dolgun olduğu noktadan en seyret olduğu yere kadar kalınlığını çizgi ile belirleyin. Çizginin altında kalan kısmı alabilirsiniz. Kalınlık ile ilgili bilinmesi gereken en temel konu, kaşın kalın olduğunda daha doğal göründüğüdür.

Kaş alımında, dikkat edilecek son nokta ise kaşın kavis kısmıdır. Kavis oluşturmak için gözbebeğinizin en dış çemberine paralel, kaşınızın ortasına bir nokta koyun. O noktaya geldiğinizde kavis oluşturacak kaşları alın. Bu şekilde kavisi dengeli bir noktaya koymuş olursunuz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kendi Kaşınızı Almanın Püf Noktaları için yorumda bulun

    Kendi Kaşınızı Almanın Püf Noktaları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kendi Kaşınızı Almanın Püf Noktaları için ilk yorumu yapabilirsin.