Asyalı Kadınların Güzellik Sırları

Asyalı kadınların güzellik sırları, sıklıkla araştırmalara konu olan aynı zamanda sırrı çözülmeye çalışılan bir konudur. Asyalı dendiğinde akıllara her daim, çekik gözlerinin ardında büyük yaşanmışlıklar taşıyan bu nedenle de sürekli anlamlı bakan kadın ve erkeklere ait koyu renkli bir çift göz gelir. Bu imgeyi izleyen bir diğer ilk izlenim ise, yaşadıkları toprakların binlerce yıllık medeniyet geçmişini özümsemiş bilgelik dolu, kendileri ile barışık, dingin ve düzgün fizikli, her daim yaşlarından daha genç gözüken ve yaşlanmayan kişi figürleridir. Tüm bu faktörler göz önüne alınıp, değerlendirildiğinde Asyalıların güzellik sırları batı insanı için hep bir bilinmezlik ve merak konusu olmuş niteliktedir.

Asyalılar Sürekli Zayıf Kalmayı Nasıl Başarır?

Asyalı kadınları, batıdaki hemcinslerinden ayıran temel farkların başında şüphesiz fazladan bir çaba harcamamalarına karşın sahip oldukları kusursuz fizikleri gelir. Bu üstünlüğün sebebi hem genetik kodlarında, hem de tüm yeme içme ve hayat ritüellerinde gizlidir. Öyle ki, Asyalı kadınlar iş hayatında yada günlük hayatın temposunun içinde dahi sağlıksız beslenme tarafına geçmemektedirler. Yapılan araştırmalara göre, Asyalı kadınların fast food tüketme oranının, Amerika’da aynı sayıda kadın adaydan alınan cevaplar doğrultusunda çıkarılan orandan çok daha aşağılarda olduğu kanıtlanmıştır. Yeme düzeni, hem ince bir bedene kavuşmalarını sağlamakta hem de onları birçok hastalıktan uzak şişli escort tutmaktadır.

Asyalı Kadınların Cilt Güzellik Sırları Nelerdir?

Goji berry, yani ülkemizde bilinen adıyla kurt üzümü her ne kadar bizler için yeni bir buluş olsa dahi, anavatanı Çin olması dolayısı ile Asyalı hemcinslerimiz tarafından uzun yıllardır tüketilen bir mucize. Kilo verme konusunda faydaları olduğu da bilinen bu meyve aynı zamanda,  bol C vitamini ve karoten içerdiğinden daha sağlıklı bir cilde kavuşmayı sağlıyor. Buna ek olarak, Asyalı kadınların genel olarak açık bir ten rengine sahip olmalarına karşın, güneş lekeleriyle uğraşmamalarının da doğadan gelen kolay ve basit bir yöntemi var.

Nane Maskesi İle Cilt Rengi Eşitleme

Asyalı kadınların cilt rengi eşitlemede kullandıkları mucizevi formülün uygulanması çok basit. Taze toplanmış olması en önemli faktör olan nane yapraklarını öğüterek, ıslak yüzünüze bir maske şeklinde uyguladığınız ve 15 dakika kadar beklettiğiniz taktirde hem yüzünüzde yenilenmişlik hissine kavuşuyor hem de ilk uygulamadan itibaren lekeler üzerindeki etkisini gözlemleyebiliyorsunuz.

Kahve Telvesi İle Gözenek Sıkılaştırma

Kahvenin, antienflamatuar özelliği Asya’da batıdan çok daha önce keşfedilmiştir. Asyalı kadınların günlük hayat içerisinde içtikleri kahvenin artan telve ve çekirdekleri ile masaj yaptıkları bu yolla gözenelerini korudukları biliniyor.

Asyalı Kadınların Saç Güzellik Sırları Nelerdir?

Asyalı kadınların her daim ışıl ışıl sağlıkla parlayan, koyu ve gür saçları mutlaka sizin de dikkatinizi çekmiştir. Peki, bu güçlü ve sağlıklı saçların sırrı nedir?

Üzüm Yağı Maskesi İle Daha Hızlı Uzayan Işıltılı Saçlara Kavuşmak

Üzümün doğal bir antioksidan deposu olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Üzüm çekirdeğinin preslenmesi ile elde edilen üzüm çekirdeği yağı ise adeta bir mucize niteliğindedir. Saç derisine etki ederek, deri problemlerini ortadan kaldıran bu ürün Asyalı kadınların güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olmasının sırlarından birisidir. Buna ek olarak üzüm yağının saçlar üzerinde nemlendirici ve yumuşatıcı bir etkisi olduğu da bilinmektedir.

Soya Mucizesi

Bölgelerinde oldukça fazla yetişmesi dolayısı ile hayatlarında bolca soya tüketen Asyalıların, özellikle saçlarının güçlü ve sağlıklı görünmesinde soyanın rolü çok büyüktür. Sadece gıda olarak tüketilmesi durumunda dahi, saçın temel maddesi olan keratin miktarını arttırıcı etkisi olacağından soya tüketilmesi tavsiye edilen bir üründür.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Asyalı Kadınların Güzellik Sırları için yorumda bulun

    Asyalı Kadınların Güzellik Sırları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Asyalı Kadınların Güzellik Sırları için ilk yorumu yapabilirsin.