Basit Güzellik Sırları ile Daha Bakımlı ve Güzel Görünün

Güzellik denilince akla her ne kadar sadece yüz güzelliği geliyor olsa dahi, bu kelime bir bütünü ifade etmektedir. Bu nedenle, güzelliği vücudunuz ve hatta daha ötesi ruhunuza yaymanız, güzel hissetmek ve mutlu olmak adına atmanız gereken en doğru adımdır. Hemen her hanımın kendine ait ve kişisel güzellik sırları olduğunu söylemek mümkündür. Bunlara ek olarak genel olarak kabul görmüş, aslında basit ve uğraşsız birkaç küçük detay ile daha güzel hissetmek mümkündür. Hiçbir kadının güzel veya çirkin olarak kategorileşmesinin doğru ve hoş olmadığı bilindiğinden önemli olan, bakımlı kadın kategorisine girebilmektir.

Su İçmenin Mucizesi

Çok sıradan ve aşina olunan bir detay gibi gözükse de su içmek; güzellik sırları inceleniyorsa, mutlaka üzerinde durulması gereken bir konudur. İnsan vücudunun %70’inin sudan oluştuğu bilimsel bir gerçektir. Bu nedenle su yaşam için çok önemli bir faktör olduğu kadar, hemen her yaşamsal döngünün temelini oluşturmaktadır. Günde en az 2,5 litre su tüketildiğinde ödem atılması kolaylaşır, buna ek olarak cildinizin parlaklık kazandığı ve yaşlanmanın geciktiği rahatlıkla görülebilir. Su içmek hem en basit hem de en sağlıklı güzellik sırlarının başında gelir.

Sigara Ve Alkolden Uzak Durmak

Sigara ve alkol sağlıklı yaşamak ve güzel görünmek isteyen hanımların ve beylerin yaşamında yeri olmayan iki unsurdur. Sigaranın, sağlığınız için sayısız olumsuz etkisinin yanı sıra, cildiniz ve gözenekleriniz üzerinde de birçok olumsuz etkisi bulunmaktadır. Sigara bağışıklık sistemini zamanla sinsice çökerttiğinde, bir süre sonra hücre yenilenmesi yavaşlar ve buda cildinizin sürekli ve git gide artarak yaşlanmasına neden olur. Aynı durum devamlı alkol tüketimi içinde geçerlidir. Alkolün özellikle, hücre ve doku yapılarını bozduğu bilinmektedir.

Aşırı Kahve Tüketiminden Kaçınmak

Kahve her ne kadar vazgeçilmez bir alışkanlık haline gelmiş olsa dahi, fazlası her üründe olduğu gibi zarara neden olmaktadır. Tıpkı alkol ve sigarada olduğu gibi aşırı kahve tüketiminde de, vücudunuz sürekli olarak aldığı uyarıcı maddelerin etkisiyle yağ depoları oluşturmaya başlar. Bu durum başta bacaklar olmak üzere vücudun her yerinde selülit ve çatlaklara neden olur. Selülit giderilmesi oldukça zorlu ve güzelliğine dikkat eden hiçbir hanımın istemeyeceği bir görüntü olarak bilinir.

Cildinize Düzenli Olarak Peeling Yapmak

Artık hemen tüm kadınlar uzmanların uyarılarını dikkate almakta ve özellikle makyajlarını temizlemeden kesinlikle uyumamaktadırlar. Ancak sağlıklı bir cilt ve ışıldayan bir görünüm için bu yeterli değildir. Cildinize haftada en az iki kez peeling yapmanız, sizi gözeneklerinizde biriken yağ ve kirden arındırdığı gibi ayrıca sivilce ve siyah nokta oluşumunu engellemektedir. Bu yolla makyajsız dahi rahatlıkla dışarı çıkabileceğiniz, her daim ışıltılı ve sağlıklı bir cilde ulaşabilirsiniz. Dikkat edilmesi önemli olan bir diğer esasta, yüzünüzün mutlaka düzenli olarak nemlendirilmesidir. Nemini kaybetmiş bir cilt kuruyacağı için pul pul bir görüntüye neden olabilmektedir.

Doğru Makyaj Yapabilmek

Güzel görünmekten bahis açıldığında, makyajdan söz etmemek mümkün değildir. Makyaj, günümüzde doğruluğu tartışılan bir husus olsa da hanımlar için vazgeçilmezdir. Ancak yanlış makyaj uygulamaları ile güzel görünmek bir yana kendinizi hiç istemeyeceğiniz bir görüntü içerisinde dahi bulabilmeniz mümkündür. Bu nedenle, makyaj uygulamasından önce öncelikle yüz şeklinizi ve cilt tipiniz tanımanız gerekir. Unutulmamalıdır ki her makyaj her yüz tipi için ideal değildir. Yüz şeklinizi tanıdıktan sonra doğru kontürlemeler ile kendiniz için ideal görüntüye kavuşmanız ancak mümkün olabilir. Bu noktada bir makyaj artistinden veya güzellik uzmanından yardım almanız faydanıza olacaktır denilebilir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Basit Güzellik Sırları ile Daha Bakımlı ve Güzel Görünün için yorumda bulun

    Basit Güzellik Sırları ile Daha Bakımlı ve Güzel Görünün için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Basit Güzellik Sırları ile Daha Bakımlı ve Güzel Görünün için ilk yorumu yapabilirsin.