Bepanthol Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Vücudunuzu dört mevsim koruyan cildiniz, güzel bir bakımı hak ediyor. Nem dengesi, su oranı, gerekli temizlik sağlandığı takdirde cildiniz sizi korumaya devam edecektir.

Kuruluk, çatlaklar ve zaman zaman ortaya çıkan cilt yaraları cildinize yeterince iyi bakmadığınızın kanıtıdır. Buna engel olmak ve yeterli bakımı sağlamak için hem içeriği güvenilir hem de her an yanınızda bulunacak bir krem tercih edebilirsiniz.

Her ne kadar yaz aylarında nemlendirici krem kullanmak zor olsa da tercih edebileceğiniz güvenilir bir krem muhakkak bulabilirsiniz.

Binlerce kişi tarafından kullanılan, kullanan herkesin memnun kaldığı en ideal krem Bepanthol’dür. Kısa sürede etkisini gösteren kremi hemen her yerde yanınızda taşımanız da oldukça kolaydır.

Bepanthol Krem Nedir?

Bepanthol, cilt bakım kremidir. Cildinizde oluşan kızarıklıklar, yaralanmalar, yanıklar ve kuruluklar için oldukça uygundur.

Gün içinde rahatlıkla kullanabileceğiniz hareketi kısıtlamayan ve varlığını hissettirmeyen bir yapısı vardır. Dolayısıyla kullanan pek çok kişinin cildinde meydana gelen sorunlara çözüm olmuştur.

Cilt, kendini sık sık yenileyen bir yapıya sahiptir. Dönemsel olarak gerçekleşen bu yenilenmeler, gerçek ve sağlıklı bir bakıma ihtiyaç duymanıza neden olur.

Bilhassa mevsimler arası geçişlerde cildinize Bepanthol ile bakım yapabilirsiniz. Böylece derinin ve tenin kendini yenilediği bu dönemde hiç olmayacak kadar sağlıklı kalmasını sağlayacaktır.

Bepanthol Krem Ne için Kullanılır?

Bepanthol krem en çok kuruluk için kullanılmaktadır. Cildinizde mevsimsel değişimler nedeniyle oluşan kuruluk ve çatlaklar nemlendirme yöntemiyle geçerler. Bu nedenle en sağlıklı ve pratik çözüm Bepanthol ile kazanılır. Kremin kullanım alanlarından bir diğeri kızarıklıklardır.

Özellikle güneşin neden olduğu yanıklarda ilk birkaç gün oldukça zorlayıcıdır. Tahriş olan cildi koruyabilmek için Bepanthol kullanılabilmektedir. Bu şekilde hem cilt yanık rahatsızlığından kurtulacak hem de serinleyecektir.

Güneş kızarıklıklarının üzerine uygulandığında cildin serinlemesi ve soğuk hissetmesine de yardımcı olmaktadır.

Bepanthol’ün birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. Yetişkinler ve çocuklar için farklı üretilen krem pişikler, yanıklar, nemlendiriciler, dudak bakımı için ayrı ayrı satıştadır. Dolayısıyla her alanda kullanıldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Bepanthol Krem Çeşitleri Nelerdir?

Bepanthol ürünleri arasında en çok kullanılan ve oldukça eski bir geçmişe sahip olan ilk tür cilt bakım kremidir. Çok yönlü bir krem olan bakım kremi cildin tamamında istenildiği şekilde kullanılmaktadır.

Nemlendirmekten yaralara kadar pek çok soruna çözüm olabilmektedir. Bakım kreminin yanı sıra dudak bakım kremi de tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Dudak bakım kremi en çok dudak çatlakları ve kanamaları için kullanılmaktadır.

Bepanthol kremin vücut losyonu ve f vücut losyonu da sıklıkla kullanılan çeşitler arasında yerini almaktadır. Cildinizin özellikle duş sonrasında yumuşacık olmasını sağlayan krem, uzun süreli etkiye sahiptir. Bu sayede duş sonrasında en az 1 gün boyunca cildiniz bebek cildi gibi olacaktır.

Kremin bebekler için özel olarak üretilmiş olan iki ayrı ürünü bulunmaktadır. Pişik önleyici krem ve ekstra koruma pişik merhemi olmak üzere iki ayrı bebek ürünü satıştadır. Son derece sağlıklı ve güvenilir olan kremler bebeğinizin de rahat etmesini sağlayacaktır.

Bepanthol Krem Nasıl Kullanılır?

Bepanthol kremi uygulamadan önce süreceğiniz bölgeyi güzelce yıkayıp temizlemelisiniz. Yeterince kuruladıktan sonra kremden çok az miktarda alıp istediğiniz noktada gezdirmelisiniz.

İnce bir tabaka halinde masaj yaparak tüm bölgenin emmesini sağlamalısınız. Yalnızca nemlendirme amacı ile kullanıldığında geceleri yatmadan 1 kez uygulamak yeterli olacaktır. Pişik, kızarıklık gibi nedenlerle kullanıldığında ise en fazla 2 kez kullanılmalıdır.

Bepanthol Kremin İçeriğinde Neler Vardır?

Bepanthol krem, eczane ürünü olduğu için bir nevi ilaç olarak değerlendirilmektedir. Bu açıdan içinde cilde zarar verecek herhangi bir kimyasal bulunmamaktadır.

Etken maddesi dekspantenol olarak bilinen kremin merkezinde Provitamin B-5 olduğu bilinmektedir. Yapıcı, onarıcı ve yenileyici bir dokuya sahiptir.

Sürüldüğünde yağsız bir etki bıraktığı için ellerinizi ve teninizi rahatsız etmemektedir. Hafif ve temiz bir kokusu olduğunu söylemek mümkündür.

Bepanthol Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Bepanthol krem çeşitleri kullanan binlerce kişinin memnun kaldığı bir üründür. Bunun yanında zaman zaman kişiye göre değişen yan etkiler gözlemlenebilmektedir.

Özellikle bakım kremi ile ilgili alerjik reaksiyonlar dile getirilmektedir. Kremin kullanım sıklığı, kişinin alerjisinin olup olmadığı önemli sebeplerdir. Çok sık görülmese de nadiren alerjik reaksiyonlar tespit edilebilmektedir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aspirin dedi ki:

    Valla ben bepanteni her şey için kullanıyorum.
    Hem nemlendirici, hem bir yerim yara olunca. Sevdiğim bir krem ve daha doğal olduğuna inanıyorum.

  2. Melahat Söylemem dedi ki:

    Çocukluğumda hatta bebekliğimde bile annem benim için kullanmış. Ben büyüdüm bebeğim oldu bende onda kullanıyorum. Çok memnunum. Bir çok şeye iyi geliyor.