Cilt Kızarıklıkları İçin Krem Önerileri

Cildin maruz kaldığı pek çok dış etken cilt yapısının hassaslaşmasına ve kızarıklık oluşmasına neden olmaktadır. Söz konusu dış etkenler arasında sıkça tercih edilen bakım ürünleri de yer almaktadır. Cilt tabakasında yer alan kan damarlarının yüzeye yakın konumda olması kızarıklık sorununa yatkın olmaya neden olurken, çeşitli kimyasal içerikli ürünlerde bu tür sorunları tetiklemektedir.

Güneşe ışınlarına aşırı maruz kalınması da kızarıklık oluşumunun başlıca nedenleri arasındadır. Bu konuda şikayetçi olanların kullanabilecekleri bazı kremler cilt tabakasında koruyucu bir bariyer oluşturarak dış etkenlere karşı daha güçlü bir cilt yapısına sahip olmayı mümkün kılmaktadır.

Cosmed Kızarıklık Karşıtı Krem

Ciltte oluşan hem kızarıklık hem de kuruluk önlemek amacıyla kullanılan Cosmed kızarıklık karşıtı krem, içeriği ile cildin doğal yapısını koruyucu özelliğe sahiptir. Günde iki kez kullanıma uygun olan krem, ince tabaka halinde cilde yedirildiğinde kolayca emilerek ciltteki kızarıklıkların önüne geçmeye yardımcı olmaktadır. Üstelik makyaj sabitleyici özellikte bir ürün olması da bakım kremi ve makyaj bazının tek kremde pratik bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır.

Avene Antirougeurs Rich Jour Creme 40 Ml

Kuru cilt yapısına sahip olmaktan dolayı kaçınılmaz olan cilt kızarıklıkları için Avene günlük bakım kremi, güneşin zararlı ışınlarından korunmak isteyenlere üst düzey koruma sağlamaktadır. Kolay emilen formu sayesinde cildin nemlenmesine ve kızarıklıktan kurtulmasına yardımcı olur.

Rosalıac CC Krem

Mevcut kızarıklıkların giderilmesinde etkili olan Rosalıac CC krem, kızarıklık nedeni ne olursa olsun kapatıcı ve giderici özelliğe sahip bir kremdir. Her cilt tipine uygun pigment içeriği sayesinde günlük cilt bakımına kolayca uyum sağlar. İçeriğinde yer alan faydalı bileşenler sayesinde ciltteki bariz kızarıklıkların kapatılması oldukça kolaydır.

Bionike Defence Rosys İntensive Drops

Cilt kızarıklığı ileri boyutta olanlar için ideal ürünlerden biri olan Bionike Defence Rosys İntensive Drops, hassas cilt bakımı yapmaya uygun niteliktedir. Kılcal damarların onarılmasına ve güçlenmesine yardımcı olan içeriği sayesinde dış etkenlere karşı daha sağlam bir cilt yapısına sahip olmak bu ürün ile mümkündür.

Bioderma Sensibio Ar Bb Cream 

Mineral ve doğal bileşenler ile zenginleştirilmiş olan Bioderma Sensibio AR BB krem, kızarıklık oluşmaya meyilli ciltler için kullanıma uygundur. Günlük sabah ve akşam kullanıma uygun olan ürün, temiz ve kuru cilde uygulandığında etkisini kısa sürede göstermektedir.

L’oreal Paris Kırmızılık Karşıtı CC Krem

Kuru ya da yağlı hassas ve kızarıklık oluşumuna yatkın özellikteki her cilt tipi için kullanıma uygun olan krem, her gün kullanılabilir formdadır. Ciltteki kırmızımsı görüntünün kapanarak daha doğal ve taze görünmesine yardımcı olan ürün, doğal içeriği sayesinde de parlak bir cilde sahip olmayı sağlamaktadır.

Mustela Cold Cream Nutriprotector

Soğuk ve kuru havalardan kaynaklı cilt kızarıklıkları için kullanıma uygun olan Mustela Cold Krem, dış etkenlere karşı koruyucu özelliği ile de dışarı çıkarken günlük kullanıma uygundur. Zengin içeriği ile cildin doğal rengine kavuşmasına ve yumuşacık olmasına yardımcı olur. Hassas cilt yapısına sahip bebekler için düzenli olarak kullanıldığında etkisini kısa zamanda gösterici etkiye sahiptir.

Clinique Redness Kızarık Ciltler İçin Krem

Cildin kızarık bir görünümden uzaklaşmasına yardımcı nitelikteki Clinique Redness, çeşitli nedenlerden dolayı kızarıklık sorunu yaşayan her cilt tipinin tercih edebileceği bir üründür. Kuruluk ve pullanma gibi diğer cilt sorunları ile de mücadele edici özelliği sayesinde tek ürün ile kusursuz bir görünüme kavuşulabilir.

Zalorese Kızarıklık Giderici Krem

Ani ısı değişimleri ve güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyucu etkisi ile kızarıklık giderici krem Zalorese, özellikle rozase adı verilen ve kızarıklığa neden olan cilt hastalığı için kullanıma uygun içeriktedir. Nemli formülü sayesinde kuruluktan dolayı batma ve yanma hissinin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Yüzdeki kızarıklıklar için kullanıma uygun olan krem, vücudun diğer bölgelerinde meydana gelen kızarıklıklar içinde kullanıma uygundur.

Drula Kızarıklık Kremi

Ciltteki kızarıklığın yok denecek kadar azalmasına destek olan Drula kızarıklık kremi aynı zamanda bitkisel özleri sayesinde kırışıklıkların azalmasında da etkilidir. Temiz cilde günlük uygulandığında hastalık boyutuna ulaşmış kızarıklık ve lekelerin azaldığı görülecektir. İçeriğindeki A vitamini cildin yenilenmesine ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Babe Anti Redness

Ciltte bulunan kızarıklığı cilt rengini eşitleyerek azaltan formülü ile kategorisinde oldukça başarılı kremler arasında Babe Anti Redness kızarıklık karşıtı krem yer almaktadır. Kızarıklık sorunu yaşayan herkesin gönül rahatlığı ile kullanabileceği ürün, yeniden kızarıklık oluşumunu büyük ölçüde önlemektedir. Hassas cilt özelliği nedeniyle güneş ışınlarından çok çabuk etkilenenlerin dışarı çıkmadan önce temiz cilde uygulayabilecekleri bir üründür. Cilde yoğun nem kazandıran içeriği sayesinde kurumuş ve kızarık bir cilt görünümünden kurtulmak mümkündür.

Yves Rocher Kızarıklık Önleyici Krem

Kızarıklığı oluşmadan önleyici formülü ile günlük cilt bakımını yapmaya yeterli özellikte olan Yves Rocher kızarıklık kremi, kuruluk ve kızarıklık nedeniyle oluşan gerginlik hissinin azalmasına yardımcı olur. Basur otu bileşeni ile kızarıklık nedeni ne olursa olsun pürüzsüz ve doğal renginde bir cilde sahip olunabilir. Mevcut kızarıkların yok olmasında üst düzey etkili olan krem, yeni kızarıklıkların önüne geçme konusunda da hassas ciltlerin en büyük destekçisidir.

Lierac Rosilogie Redness Kırışıklık Karşıtı Krem

Nemlendirici ve onarıcı bir bakım kremi niteliğindeki Lierac krem, kızarıklık giderici özelliği ile de bu konudan müzdarip olan pek çok kişinin tercih ettiği bir üründür.  Hassas ciltlerin dış etkenlere karşı daha güçlü bir cilt yapısına sahip olmalarını mümkün kılan doğal içeriği sayesinde cildin rahatlaması söz konusudur. Cilde herhangi bir zararının olmaması ve hafif formülü sayesinde günlük bakım kremi olarak rahatlıkla kullanılabilir.

Bioderma Photoderm Natural Kızarıklık Giderici Krem

Hassas cilt yapısının en belirgin özelliklerinden kızarıklığın azalmasında etkili olan Bioderma, cilt tarafından kolayca emilerek güneşin zararlı ısınlarına karşı kalkan görevi görür. Alerjen olmayan yapısında alkol ve paraben gibi zararlı maddeler bulunmayan krem günlük kullanıma uygun özelliği ile cilt bakımının düzenli olmasını sağlamaktadır. Cildindeki kızarıklık güneş ışınlarından olanların dışarı çıkmadan önce temiz ve kuru ciltlerine uygulamaları önerilir.

Lancome Kızarıklık Giderici

Her cilt tipi için farklı kızarıklık gideren ürün çeşitliliği ile bu konuda tercih edilebilir nitelikteki Lancome, genetik ya da dış etkenlere bağlı kızarıklığın giderilmesine destek olmaktadır. Kızarıklık gideren formülünün yanı sıra cilde doğal görünümünün kazanılmasına yardımcı olması makyaj olmadan da kusursuz bir görünümde olmayı mümkün kılmaktadır. Kuruluk ve pullanma gibi şikayetlerin azalmasına yardımcı olması da diğer olumlu etkileri arasındadır.

Farmona Dermacos Kızarıklık Azaltan Krem

Kızarıklık ve tahriş olmuş görüntünün ciltten uzaklaşmasına yardımcı olan Farmano Dermacos kremi, oldukça belirgin özellikteki kızarıkların yatışmasında etkilidir. Nemlendirici özelliği ile cildin doğal olarak beslenmesine katkı sağlar. Cilde verdiği esneklik nedeniyle dış etkenlere karşı cildin savunma mekanizması gelişir. Kızarıklığın en önemli nedenlerinden olan güneş ışınlarından korunmak için düzenli olarak bu ürün tercih edilebilir. Kızarıklık karşıtı aktif bileşenleri aracılığı ile aşırı kızarıklık şikayeti olanlar için ideal bir üründür.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Cansu dedi ki:

    Cildimde herhangi bir nedenle kızarıklık olduğu zaman aloa vera kullanıyorum. Evde bir saksıda duruyor. Eğer cildiniz hassassa biraz maden suyu ile de karıştırabilirsiniz.