Evde Uygulayabileceğiniz Az Bilinen Güzellik Sırları

Günümüzde pek çok kadın güzellik bakımlarını evde kendi kendine hazırladığı farklı kürler ile sürdürmekte ve bu uygulamalardan da oldukça güzel sonuçlar elde etmektedir. Yediden yetmişe herkesin kendi evinde kolaylıkla uygulayabildiği bu bitkisel çözümler ile hem pratik hem de hesaplı şekilde güzellik bakımı yapabilmek mümkün olmaktadır. Kırışıklıklar, lekeler, sivilceler, saç dökülmeleri, cilt rahatsızlıkları ve daha birçok sorunda evdeki malzemeler ile hazırlanabilecek olan karışımlar destekleyici tedavi olarak önemli sonuçlar vermektedir.

İnsan doğası gereği temiz bir cilde ve ışıldayan bir güzelliğe sahiptir ancak yaşam şartlarının zorluğu ve bakımsızlık gibi nedenlerle pek çok kişinin cildi zamanla tazeliğini yitirerek sağlıksız bir görünüme bürünmekte ve bununla birlikte birçok cilt rahatsızlığı da kendini göstermeye başlamaktadır. Dış etkenlerle yıpranan cildi onarmak içinse evde yapılabilecek olan çeşitli tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bugün pek çok uzman doktorun da önerdiği bitkisel tedavi yöntemleri ile farklı cilt sorunları üzerinde başarılı neticeler elde edilebilmektedir.

Kozmetik ürünlerini kullanmaktan kaçınan ve daha doğal bir tedavi arayışında olan herkesin imdadına yetişen doğal tedavi yöntemleri arasında farklı rahatsızlıklara iyi gelen farklı çözümler bulunmaktadır.

Evde Uygulanabilecek Olan Güzellik Sırları

Hemen hemen her evde bulunan ya da aktarlardan kolaylıkla temin edilebilen bazı ürünler ile vücudun pek çok bölgesine sağlıklı bakım yapılabilmektedir.

Kuru Ciltler İçin Arpa Maskesi

Marketlerde kolaylıkla bulunabilecek olan arpa unu, 1-2 su bardağı ile karıştırılarak hamur kıvamına gelene kadar yoğrulmaktadır. Yoğrulan hamur maske yapılabilecek katılığa geldiğinde cilde ince bir tabaka halinde sürülmektedir. Cilde sürülen bu maske ciltte yaklaşık 20 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanmaktadır.

Güneşin Zararlı Etkilerine Karşı Zeytinyağı

Pek çok derde deva olan yağlardan zeytinyağı, güneşin kendini yoğun olarak gösterdiği günlerde zararlı ultraviyole ışınlarına karşı etkin koruma sağlamaktadır. Güneş yağlarının çoğunun içerisinde de bulunan zeytin yağı ile güneşin olumsuz etkilerine karşı cildin direnç kazanması mümkündür. Güneşin ışınları için zeytinyağı kullanımında her sabah güne başlarken ufak bir pamuk zeytinyağına batırılarak güneşe çıkacak olan vücut bölgelerinin üzerine sürülmektedir. 25 dakika kadar bekledikten sonra ise su ya da hafif bir temizleyici losyon ile zeytinyağı vücuttan silinmektedir.

Cilt Lekeleri İçin Yumurta Akı

Cilt yüzeyinde farklı sebepler ile meydana gelen cilt lekelerinde yumurta akının birçok faydası bulunmaktadır. Cilt lekeleri için yumurta akı küründe, 1 yumurtanın akına 2-3 damla kadar taze sıkılmış limonun suyu damlatılmaktadır. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere uygulanabilecek olan bu karışım cilt yüzeyindeki lekelerin rengini açarak zamanla kaybolmalarını sağlamaktadır. Ayrıca limonun içerisinde bulunan bazı maddeler cildi geçici de olsa gerginleştirdiği için özellikle orta yaş ve üzeri kadınlardaki kırışıklıklara çözüm getirebilmektedir.

Yorgun Ciltler İçin Papatya Yağı

Dış etkenler nedeni ile yıpranan ve canlılığını kaybeden ciltler için en güzel doğal tedavi yöntemlerinden birisi papatya yağıdır. Taze papatya yağının parmağa sürülerek yüz üzerinde minik parmak darbeleri şeklinde masaj yapılması yüz derisini rahatlatmakta ve eski canlılığını geri kazandırmaktadır.

Ölü Hücre Temizleyici Mısır Unu

Mısır unu ölü hücreleri temizleme özelliği nedeni ile pek çok kadın tarafından evde uygulanan tedavi yöntemlerindendir. Mısır ununun kullanımı için yaklaşık 1 çorba kaşığı kadar mısır ununun içine 1 çorba kaşığı ölçüsünde katkısız yoğurt eklenerek hazırlanan karışım maske şeklinde haftada 3 kez yüze sürülmektedir.

Kuru Ciltler İçin Ceviz Yağı

Nemlendirici etkisi ile kuru ciltlerin en büyük destekçilerinden olan ceviz yağı ayrıca doğal bronzluk isteyenlerin de en çok tercih ettiği yağlardan birisidir. Cilde sürüldüğünde hem nemlendiren hem de bronzlaştırıcı etki gösteren ceviz yağı ayrıca cilt lekeleri üzerinde de çok etkilidir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Evde Uygulayabileceğiniz Az Bilinen Güzellik Sırları için yorumda bulun

    Evde Uygulayabileceğiniz Az Bilinen Güzellik Sırları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Uygulayabileceğiniz Az Bilinen Güzellik Sırları için ilk yorumu yapabilirsin.