Güneş Lekelerine Karşı Kullanabileceğiniz En İyi 8 Ürün

Güneş lekelerine karşı tedavi ve koruma sağlayan güzellik ürünleri günümüzde özellikle kadınlar için vazgeçilmez ürünlerden bir tanesidir. Doğal ve cilde uyumlu maddeler kullanılarak üretilen bu ürünlerin arasında yer alan bazı markalar ise kaliteleri ve kolay kullanımları sayesinde diğerlerinden bir adım öne çıkabilmektedir.

Bioderma White Objective Active Cream

Güneş lekeleri konusunda etkili ürünlerden birisi olan Bioderma White Objective Active Cream içeriğindeki C vitamini, B3 vitamini ve meyan kökü ile kalitesini kanıtlamış olup pek çok kişi tarafından güvenle kullanılmaktadır.

Lancome Bright Expert Dark Spot Corrector

4 haftalık bir kullanımdan sonra güneş lekeleri üzerinde etkin sonuçlar vermeye başlayan Lancome Bright Expert Dark Spot Corrector’u kullanan kadınların %78.8’i ciltlerindeki koyu bölgelerin renginin açıldığını ve %82.3’ü de cilt renklerinin dengelendiğini belirtmektedirler.

Estee Lauder Cyberwhite HD Advanced Spot Correcting Essence Serum

Cildin cansız görünümünü giderirken bir yandan da güneş lekeleri üzerinde iyileşme sağlayan Cyberwhite HD ile kısa sürede leke problemini giderebilmek mümkün olmaktadır.

Dermalogica Extreme C

Toz formundayken emülsiyon şekline geçebilen Extreme C’nin içerisinde B3 vitamini, C vitamini, beyaz çay, maya ve yosun özleri bulunmaktadır. Cilt tipine göre farklı şekillerde uygulanan ürün güneş lekeleri konusunda etkili ürünlerdendir.

Clinique Even Better Clinical Dark Spot Corrector

Ortalama 12 haftada güneş lekeleri üzerinde iyileşme sağlayan Even Better’in ilk 4 haftalık kullanımından sonra cilt lekelerinin rengi 1 ya da 2 tona kadar açılabilmektedir.

Ren Radiance Perfection Serum

Günlük kullanım ile güneş ışınlarının ciltte bıraktığı lekelerin giderilmesini sağlayan Ren Radiance’nin içerisinde acı portakal çiçeği suyu, gingseng ve maya özleri bulunmaktadır.

Murad Post-Acne Spot Lightening Gel

Çay yaprağı ve söğüt kabuğu özleri içeren bu jel, ciltte güneş nedeni ile oluşan lekeleri gidermeyi sağlarken bir yandan da tahriş olan deriyi sakinleştirmektedir.

Philosophy Miracle Worker Dark Spot Corrector

Güneş lekelerinin yanı sıra akne izleri üzerinde de etkili olan Miracle Worker’in içerisindeki E vitamini ve B3 vitamini cildi beslerken bir yandan da derinin fazla melanin üretmesine engel olmaktadır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gamze Aydın dedi ki:

    Güneş lekeleri için karbonat maskesini tercih ediyorum. Çok faydalı ama ekstra ürün kullanmalı mıyım bilmiyorum.