Güzellik Sırları Hakkında Bilinmeyenler

Hanımlar her ne kadar birbirleriyle her konuyu konuşmaya bayılsa ve her türlü fikirlerine saatlerce birbirleriyle paylaşsalar dahi, söz konusu güzellik sırlarına ve ipuçlarına gediğinde biraz ketum olabilmektedirler. Hemen her kadının, denemeler veya tesadüfler sonucu keşfettiği ve sırrını kendine sakladığı küçük tüyoları, birkaç güzellik sırları vardır. Uygulanması ve yapımı genellikle oldukça basit olan bu pratik öneriler, sizi bazen canınızı sıkabilecek aksiliklerden korurken bazen de küçük bir dokunuşla daha güzel görünmenizi sağlayabilmektedir.

Kulağa pek hoş bir tavsiye gibi gelmemesine yanılmamak gerekir. Hemoroit kremi, özellikle yorgun olduğunuz bir günde mutlaka gitmeniz gereken bir organizasyon, kıramayacağınız bir arkadaşınızın doğum günü partisi veya bir iş toplantısı söz konusu ise en büyük kurtarıcınız olabilir. Yapısındaki kimyasallar sayesinde cildinizi anında bir gerginlik kazandıracak bu ürün, kırışıklarınızın belirginliğini azaltmada ve gözaltı şişkinliklerinizi nötrlemede oldukça etkili bir yardımcıdır. Önyargılı olmayın ve deneyin, farkı anında hissedeceksiniz.

  • Doğum Kontrol Hapları ile Saç Bakımı

Kadınlar için kuşkusuz en önemli unsurlardan biri ve en kıymetli aksesuarları saçlarıdır. Saçlarınızın bakımlı görünmesi adına sürekli işlem görmesi ne yazık ki kaçınılmazdır. Sürekli olarak fön, şekillendirme ve boya uygulamalarına maruz kalan saçlar bir süre sonra canlılığını yitirtir ve ne kadar istemeseniz dahi kestirmek zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumda saçlarınızın hızlı uzaması için bir seçenek arıyorsanız, doğum kontrol hapları iyi bir alternatiftir. Yapıları hormonları harekete geçirmek üzerine olan bu hapları, ezerek şampuanınızın içine karıştırırsanız saçlarınızın normalden çok daha hızlı uzadığını görebilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, karışımın vücudun başka bölgelerine gelmesi engellenmelidir. Aksi takdirde kıllanmaya yol açabilir.

  • Çay Detoksu ile Göz Altı Şişlik ve Morluklarına Son

Çay içerisinde tein ismi verilen uyarıcı bir madde içermektedir. Sabahları içtiğimiz bir fincan çayın bizi çabucak uyku etkisinden çıkarması ve kendimize gelmemizi kolaylaştırması bu madde sayesinde gerçekleşmektedir. Çayın tek faydası günün her anında bize eşlik etmesi değildir. Soğutulmuş bir çayın, bir makyaj pamuğuna iyice emdirilip suyunun sıkılması ile elde edilecek ıslak pamuk yorgun gözler için birebir canlandırıcıdır. Böyle bir pamuğu 15 dakika kadar gözünüzde beklettiğinizde, gözaltı torbalarınızın indiğini, şişliklerin ve morlukların azaldığını sizde deneyimleyebilirsiniz.

  • Bebekler İçin Üretilmiş Islak Mendiller

Uzmanlarca cilt bakımının ilk aşaması olarak belirtilen ve altı önemle çizilen konuların başında makyaj ile uyumamak gelmektedir. Makyaj ile uyumak, tüm gece boyunca cildinizin hava almasını engeller ve sivilce oluşumuna neden olur. Ancak hanımlar için gece geç vakitte yorgun argın eve dönüldüğünde, makyajı çıkarmak bazen işkence haline dönüşmektedir. Bu nedenle yatağınızın başucuna koyacağınız bir adet bebekler için üretilmiş ıslak mendil, tam bir arınma sağlamasa da büyük oranda kurtarıcı olacaktır. Dermatolojik olarak test edilmiş olmaları ve hassas ciltler için kullanışlı olmaları dolayısıyla bu noktada özellikle bebekler için üretilen ıslak mendiller tavsiye edilir.

  • Saç Spreyi ile Makyaj Sabitleme

Saç spreyi, özenle yapılmış saçlarınızın gün veya gece boyunca bozulmadan kalmasını sağlayarak zaten son derece mucizevi bir iş başarmaktadırlar. Ancak, saç spreyinin güzellik için faydaları bununla bitmemektedir. Çanta için olan boylarda bir saç spreyini yanınızda taşımanın size büyük avantajları olacaktır. Örneğin, ten çorabınızda bir kaçık olduğu an saç spreyi sıkarak durdurmanız mümkündür. Buna ek olarak makyajınızın gece boyunca akmadan yüzünüzde kalmasını istiyorsanız, fazla güçlü olmayan bir saç spreyinden yardım alabilirsiniz. Yapmanız gereken, saç spreyini kol açıklığınız boyunca bir mesafeden az miktarda yüzünüze sıkmaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Güzellik Sırları Hakkında Bilinmeyenler için yorumda bulun

    Güzellik Sırları Hakkında Bilinmeyenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Güzellik Sırları Hakkında Bilinmeyenler için ilk yorumu yapabilirsin.