Güzellik Sırları Pervin Bulgak

Pervin Bulgak güzellik sırları, cilt bakımı ve güzellik için doğal kürlere dayanmaktadur. Güzellik uzmanı Pelvin Bulgak’ın güzellik sırları ile sizde daha bakımlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Türkiye’nin saygın üniversitelerinden olan, Hacettepe Üniversitesi Biyoloji mezunu Pervin Bulgak, günümüzün önemli ve değerli güzellik uzmanlarından biridir. Gerek eğitim aldığı bölümün konuya yatkınlığı, gerek mezun olduğu Üniversitenin bu konularda yapmış olduğu birçok araştırmanın birebir içerisinde aktif olarak bulunmuş olması dolayısı ile Pervin Bulgak güzellik sırları konusunda tecrübesine ve bilgisini güvenilebilecek nadir uzmanlardan birisidir. Formüllerini sır gibi sakladığı kürleri ve reçeteleri ile hanımlar başta olmak üzere sevenleri tarafından günümüzde birçok farklı mecra üzerinden ilgiyle takip edilmektedir.

Pervin Bulgak’tan Güzellik Kürleri Ve Tavsiyeleri

Pervin Bulgak’ın formülü kendisine ait olan, başarısı denemeler sonucu kanıtlanmış birçok değişik konuda kolay uygulanabilir kürleri ve tavsiyeleri bulunmaktadır. Yılların tecrübesi ve sahip olduğu derin bilgiler ışığında, uzmanımız verdiği seminerlerde yaptığı açıklamalar ile olsun, katıldığı programlarda sevenlerinin sorularına verdiği cevaplar ile olsun geniş bir bilgi havuzu oluşturmuştur.

Pervin Bulgak’tan Zeytinyağı Kürü Tarifi

Uzman tarafından, sıvı altın olarak tabir edilen Akdeniz’in mucizesi zeytinyağı, yoğun şekilde içerdiği E vitaminine ek olarak, A,D ve K vitaminleri açısından da oldukça zengin. Bu özellikleri ile zeytinyağı vücudunuz için, hem içten hem dıştan tam bir kurtarıcı niteliğinde. Saçtan tutun cilde ve hatta tırnaklara kadar hemen her konuda güzel ve sağlıklı görünmek adına başvurulabilecek hem kolay ulaşılır hem de kozmetik ürünlere kıyasla uygun fiyatlı bir ürün niteliğindedir. Zeytinyağının, deriyi onarma ve yumuşatma özelliğine ek olarak düzenli kullanımda yaşlanmayı geciktirdiği kanıtlanmıştır. Ayrıca saç maskelerinde kullanılacak bir miktar zeytinyağı ile saçlarınıza kaybettikleri nemi geri kazandırmak da mümkündür.

Pervin Bulgak’tan Güzellik Ve Sağlık İçin Kefir Tavsiyesi

Kefir çağlar öncesinde dahi kullanılan, şifası çağımızdan çok önce atalarımız tarafından keşfedilmiş ve kullanılmış bir ürün olarak bilinmektedir. Pervin Bulgak’ın seminerlerinde ve yazılarında çoğu kez altını çizdiği bir diğer gerçek de kefirin keşfedilmiş hiçbir yan etkisinin olmadığı yönündedir. Bu nedenle herkes için kullanıma uygun olduğu söylenebilir. Kefir yararlı vitaminleri bolca bulundurmasının yanı sıra, mineral açısından da çok zengin bir içecektir. Yapısında bol miktarda, fosfor, selenyum, flor, kalsiyum ve magnezyum içerir. Fosfor, enerji ihtiyacının karşılanması için tüketilen besin maddelerinden alınan; karbonhidrat, yağ ve proteinlerin sindirimini kolaylaştırıcı etkisi ile bilinir. Bu nedenle kilo alımını yavaşlatır. Ayrıca göz sağlığı açısından önemli bir mineraldir. Yapısında bulunan diğer mineraller sayesinde, kefir gençlik iksiri olarak da tanımlanabilir. Hücre yenilenmesine etkisi olduğu için cildinizin her daim parlak kalmasını ve kırışık oluşumunu geciktirici etkisi vardır.

Pervin Bulgak’tan Güzellik İçin Nar Kürü Tavsiyesi

Nar, içerdiği yüksek vitamin ve mineral değerlerine ek olarak bilinen en iyi antioksidan kaynaklarından birisidir. Bu özelliği ile gerek besin olarak tüketildiğinde gerek ise çeşitli kürler şeklinde uygulandığında hemen her türlü cilt sorununa çözüm niteliğindedir. Bir adet narı alarak tanelerini ayıklamanız daha sonra üzerine birkaç damla limon suyu ilave ederek bir havanda ezmeniz kürünüzün hazırlanması iççin yeterlidir. Bu karışımı, cildinizin kurumuş tüm bölgelerinde kullanabilirsiniz. Göz çevrenize uygularken dikkatli olmanız yeterlidir. 15 dakika cildinizde tuttuktan sonra o bölgeyi ılık su ile duruladığınızda farkı hemen hissedebilirsiniz.

Ayva İle Gelen Güzellik

Ayva lif içeriği açısından oldukça kıymetli bir meyvedir. Buna ek olarak vücudun hemen her bölgesine birçok faydası olduğu bilinir. Güzelliğin bir bütün olduğunun özellikle altını çizen Pervin Bulgak, ayvayı özellikle ağız sağlığının korunması ve bakımında tavsiye etmektedir. Ayva kabukları ile dişlerinizi ovduğunuzda hem daha beyaz dişlere ulaşabilir hem de ağız kokusundan kurtulabilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Güzellik Sırları Pervin Bulgak için yorumda bulun

    Güzellik Sırları Pervin Bulgak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Güzellik Sırları Pervin Bulgak için ilk yorumu yapabilirsin.