Hayvanlarda Deney Yapmayan Kozmetik Markaları

Pek çok kozmetik markası, hayvanlar üzerinde deney yaparak ucuz ve kalitesiz, sağlığa tamamıyla aykırı ürünlerini piyasaya sürmeye devam ediyor. Bununla beraber hayvan haklarına saygı gösteren ve ne amaçla olursa olsun hiçbir canlıya zarar vermeden üretim yapan firmalar da yok değil.

Hayvanlar üzerinde deney yapmayan kozmetik firmalarından alışveriş yapmak ve bu firmaları desteklemek

Bioderma Hayvanlar Üzerinde Deney Yapıyor mu?

Doğada bulunan canlılara zarar vermeden testlerini yapan firmalardan biri biodermadır. İnsan sağlığı için kişisel bakım ürünleri satışı yapan bioderma, tamamıyla organik ve doğal içerikte ürünler hazırlamaktadır. İnsan doğasına aykırı olabilecek herhangi bir maddeyi ürünlerinin içinde bulundurmamaktadır. Tüm ürünlerini hazırladıktan sonra laboratuvar ortamında zararsız şekilde test eden Bioderma, hayvanlardan hiçbirine bu amaçla işkence etmemektedir.

Dalan Hayvanlar Üzerinde Deney Yapıyor mu?

Dalan, zeytinyağı özlü ürünleriyle piyasada yerini almış markalardan biridir. Ürünlerinde organik ve saf maddelerin kullanılması ile beğeni toplayan marka daha sonra hayvan haklarıyla ilgili ifadeleriyle de takdir kazandı. Ürettikleri hiçbir kozmetik üründe hayvanlara zarar vermediğini dile getiren firma, tek bir canlı üzerinde deney yapmadan tamamen bilimsel deneyimlemelerle ürünlerini satışa sunmaktadır.

Çoğunlukla sabun, şampuan ve kremleri tercih edilen Dalan’ın doğadan topladığı organik maddelerle kozmetik dünyasında yer edindiği bilinmektedir.

Essence Hayvanlar Üzerinde Deney Yapıyor mu?

Kozmetik dünyasının büyük markalarından biri olan Essence, hayvan haklarıyla ilgili fikirlerini sık sık dile getirmektedir. Yapılan açıklamalarda hayvan deneyleri yerine alternatif deneyler uyguladıklarını dile getiren firma, kuruldukları yıldan bu yana hiçbir hayvana zarar vermediklerini dile getirmektedir.

İnsan sağlığı kadar hayvan sağlığına da hassasiyet gösteren markanın rujdan rimele, allıktan ojeye kadar binlerce kozmetik alanı var. Her biri için ayrı laboratuvar ortamı hazırladıklarını dile getiren görevliler, Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak ürün hazırlığı yaptıklarını söylemektedirler.

Logona Hayvanlar Üzerinde Deney Yapıyor mu?

En eski kozmetik firmalarından biri olan Logona, hayvan hakları üzerinde söz sahibi şirketler arasında yer almaktadır. Eski bir firma olmasına karşın ürettikleri hiçbir üründe hayvanlara işkence etmediklerini vurgulayan Logona temsilcileri, deneylerini laboratuvar ortamında son teknolojiyle tamamladıklarını belirtmektedir.

Tüm ürünlerini doğal ve organik hazırlayan Logona, bitki özleri ve bitkisel aromalarla kozmetik dünyasında yerini almıştır. Ekolojik kozmetik denildiğinde akla gelen ilk firma olmasının nedeni budur. Hassasiyetleri yalnızca bitkisel içerikli ürünlerine değil hayvanlar üzerinde de aynı şekildedir. Hiçbir ürünü test etmek için hayvan kullanılmamaktadırlar.

Farmasi Hayvanlar Üzerinde Deney Yapıyor mu?

Farmasi, kozmetik dünyasının en çok bilinen firmalarından biridir. Üretilen tüm ürünlerin doğal koşullarda satışa sunulduğunu belirten firma hiçbir ürününde hayvan testine yer vermediğini de belirtmektedir. Yapılan tüm testler alternatif deney laboratuvarlarında profesyonel mühendisler tarafından programlanmaktadır. Son teknolojinin kullanıldığı bu ortamlarda ürünlerin deneylendirilmesi yalnızca cihazlar üzerinde olmaktadır. Bu nedenle herhangi bir hayvana zarar verilmemektedir.

Forever Hayvanlar Üzerinde Deney Yapıyor mu?

Hayvanlar üzerinde yapılan deneyleri kınayan ve asla kabul etmeyen firmalardan biri de Forever markasıdır. Kozmetik dünyasının güvenilir firmaları arasında kabul edilen Forever, ürünlerini test ederken herhangi bir hayvan üzerinde deney yapmadıklarını dile getirmektedir. Avrupa Birliği hayvan hakları sınırlarını aşmayan firma, tüm ürünlerini organik malzemelerle hazırlamaktadır. Bu süreçte ürünün istenildiği gibi olup olmadığını mühendisleri aracılığıyla laboratuvarlarda test etmektedir.

Dermalogica Hayvanlar Üzerinde Deney Yapıyor mu?

Kişisel bakım firmaları arasında en güvenilir isimlerden biri kabul edilen Dermalogica, tüm ürünlerini insan sağlığını gözeterek hazırlamaktadır. İnsan cildi için uygun olan, bitkisel çözümler üzerinde yoğunlaşan firma, kozmetik dünyasında doğallığı ve sağlıklı ürünleriyle bilinmektedir.

İnsan sağlığı kadar hayvan sağlığına da önem veren Dermalogica hiçbir deneyini hayvanlar üzerinde gerçekleştirmemektedir. Ürünlerini alternatif testlerden geçiren marka, hayvanlara zarar veren firmalardan biri değildir.

Nature’s Gate Hayvanlar Üzerinde Deney Yapıyor mu?

Kozmetik ürünleri denildiğinde akla yalnızca ruj ya da rimel satan firmalar gelmemeli. Şampuan ya da kolonya gibi kişisel bakım ürünleri satan kozmetik firmaları da yok değil. Bu firmalar arasında dünyaca tanınmış ve ne sattığından haberdar olan Nature’s Gate için hayvan hakları öncelikli konu. Bu nedenle Vegan sertifikası da bulunmakta. Yaptığı ürünlerin hiçbirinde tek bir canlıya zarar vermeyen firma, araştırmalarını doğal yollarla tamamlamayı tercih etmekte.

Pielor Hayvanlar Üzerinde Deney Yapıyor mu?

Pielor, kozmetik dünyasının tanınan büyük markalarından biri. Hayvan deneylerine karşıtlığı ile bilinen firma, ürünlerini farklı deney stilleri üzerinden test etmektedir. Bu süreçte ne kendisi hayvan kullanmakta ne de bunun için bir aracı tutmaktadır.

Pielor, kişisel bakımın en önemli markalarından biri olduğu için milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. Hayvan deneylerine karşı çıkması nedeniyle her geçen gün daha fazla kullanıcıya hitap etmektedir.

Selesta Hayvanlar Üzerinde Deney Yapıyor mu?

Bitkisel içerikli ürün markalarından biri olan Selesta, insan cildine en uygun kozmetik ürünleri piyasaya sunmaktadır. Pek çok firmanın aksine ürünlerini test etmek için hayvanları kullanmayan Selesta, bu konuda yaptığı açıklamalarda teknolojik laboratuvarların öncelikli olduğunu belirtmiştir.

Kozmetik ürünlerin test edilmesi için alternatif yollar bulunurken ucuz ve kolay olduğu için hayvanları kullanan firmaların aksine Selesta hiçbir hayvana zarar vermemektedir.

Sephora Hayvanlar Üzerinde Deney Yapıyor mu?

Bay, bayan fark etmeksizin kozmetikte herkese hitap eden Sephora, kaliteli kozmetik ürünleriyle dikkat çeken firmalardan bir tanesi. Tanınan ve en sevilen markalardan biri olmasının nedenlerinden bir tanesi, hayvanlar üzerinde yapılan testlere karşı olması.

Sephora, ürettiği tüm kozmetik ürünlerini dermatologlar ve mühendisler eşliğinde laboratuvarlarda test ettiği için hayvanlara herhangi bir zarar vermemektedir. Hayvanlar üzerinde yapılan deneyleri sonlandırmak adına tüm etkinliklerde yerini alan marka, bu konuda keskin kurallara sahiptir.

The Body Shop Hayvanlar Üzerinde Deney Yapıyor mu?

Tanınan büyük firmalardan biri olan The Body Shop, hayvanlar üzerinde deney yapmayan firmalardan biridir. CFI bünyesine dahil olan firma, yıllardır hayvan hakları temsilcileri ile beraber mücadele etmektedir. Hayvanlar üzerinde denenmiş ve satışa sunulmuş tüm ürünlerin toplatılmasından yana çalışmalar sürdüren markanın, 1993 yılından itibaren bu konuda çalışmaları devam etmektedir.

1993 yılında hayvanlara test yapılmasın başlığıyla ilk baş kaldıran firma özelliği taşıyan The Body Shop, belli aralıklarla çalışmalarını sürdürmüştür.

Wet’n’Wild Hayvanlar Üzerinde Deney Yapıyor mu?

Markaların hayvanlar üzerinde deney yapmadan da ürün üretebilmelerinin mümkün olduğu bugünlerde, pek çok firma gibi Wet’n’Wild da hayvan dostu olmayı tercih etmekte. Kozmetik dünyasının tercih edilen markalarından olan firma, hiçbir ürününü hayvanlar üzerinde denemiyor. Üstelik deneyen tüm markaların toplatılması yönünde imzasını esirgemiyor. Üretilen ürünler, teknolojik laboratuvarlarda hazırlandıktan sonra deneyler yalnızca burada yapılmaktadır. Wet’n’Wild ürünlerinde hayvanlara test uygulamaları yapılmamaktadır.

Benri Hayvanlar Üzerinde Deney Yapıyor mu?

Benri, hayvan deneyleriyle mücadele eden kozmetik markalarından biri. AB hayvan hakları kuralları doğrultusunda hiçbir hayvana zarar vermeden kozmetik ürünlerini piyasaya süren firma, kurallara uygun ortamda ürün hazırlamaktadır. Doktorlar, mühendisler ve dermatologlar eşliğinde üretilen malzemeler yalnızca laboratuvarlarda ve bilgisayar ortamında test edilmektedir. Bu açıdan herhangi bir hayvana asla zarar verilmemektedir.

Bee Beauty Hayvanlar Üzerinde Deney Yapıyor mu?

Kimyasal deneyler ve biyolojik testlerden oluşan kozmetik ürünlerin, hayvanlar üzerinde uygulanmasına gerek yoktur. Bu bilinçte olan ve ürünlerini bu doğrultuda üreten markalardan biri de Bee Beauty’dir. Kozmetik dünyasının sevilen ve tercih edilen markalarından biri olan Bee Beauty, hayvanlar üzerinde test yapmayan hem psikolojik hem de fizyolojik işkenceye maruz bırakmayan markalardan biridir.

Freemann Hayvanlar Üzerinde Deney Yapıyor mu?

Hayvanlar üzerinde fizyolojik sorunlara ve hatta ölümlere neden olan testleri uygulamayan markalardan bir diğeri Freemann’dır. Piyasaya girdiği dönemden itibaren hayvan haklarını destekleyen firma, gereken tüm çabayı sarf ederek ürünlerini kansız üretmektedir. Hiçbir hayvanı katletmeden ürünlerini hazır eden firma yalnızca bu nedenle dahi sıklıkla tercih edilmektedir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Hilal dedi ki:

  Arkadaşlar, hayvanlar üzerinde deney yapan kozmetik markalarından lütfen uzak duralım. Biz onları aldıkça, onlar hayvanlara zarar veriyor. Onlar da birer canlı.

  • Neslihan dedi ki:

   Evet bu konuda hassas olalım lütfen.Empati kurup biran olsun düşünün; sizin üzerinizde vahşice yapılan deneyler yaşadığınızı.Bu kirli katliamlara son vermek için almayıp tepkimizi ortaya koymalıyız.İnsan olmak sözde kalmamalı…

 2. Figen dedi ki:

  Bu yazıyı facede paylaşabilirmiyiz.