Hintli Kadınların Güzellik Sırları Cilt Bakımları

Hintli kadınlar, doğunun mistik havasını saçlarından tutun, kendiliğinden sürmeli gözlerinin gizemli bakışlarına kadar tepeden tırnağa taşıyan, güzellikle özdeşleşmiş birer figür niteliğindedir. Kadife ışıltısı taşıyan tenleri, parlak gözleri ve adeta yeni kuaförden çıkmışçasına her an ışıldayan saçları ile güzellikleri ile herkesi büyülemeyi başaran Hintli kadınların sırları her zaman için merak edilen bir konu niteliğinde. Hintli kadınları bu denli alımlı ve bakımlı gösteren sırrın ne olduğu sorusuna cevap arayan herkesin yönelmesi gereken kaynak tahmin edilebileceği üzere doğanın sırları. Yaşadıkları coğrafya niteliği ile doğayla her zaman için iç içe yaşamış ola bu kadınların günlük bakım ve hatta makyaj ritüelleri dahi tamamen doğal ürünler ve doğanın mucizelerinden istanbul escort oluşuyor.

Hintli Kadınların Cilt Bakımı Teknikleri

Günümüzde başarısını kanıtlamış ürünler piyasaya süren kozmetik firmalarının, krem ve solüsyon benzeri hemen her ürününde uzak doğu kaynaklı doğal bitki özlerini kullandığı bilinen bir gerçek. Bizler her ne kadar bu ürünler ile aynı görüntüye yaklaşmayı hedefliyor olsak dahi Hintli kadınlar bu bakım yağları ve bitki özlerini kaynağından toparlayıp kendi hazırladıkları karışımlar ile kullanıyorlar. İleri yaşlarda dahi parlak ve kırışıksız bir cilde sahip olmalarının altında bu özel karışımların ve doğanın mucizelerinin olduğu biliniyor.

Hintli Kadınlardan Doğal Ürünlerle Peeling Tarifleri

Hintli kadınların cilt bakım aşamalarının başında peeling geliyor. Birçok kuruyemişin ezilmesi ile ortaya çıkan yağlar, doğadan gelen kurumuş tahıllar ve bitkiler ile karıştırılarak, yüze ve vücudun geneline Hint masaj taktikleri ile yani iyice yedirilerek ve hafif baskıda uygulanarak peeling yapılıyor. Bu aşamada, doğal yağların zengin içeriği ile cilt hem ölü derilerden arındırılmış oluyor hem de E vitamini içeriği sayesinde yumuşatılmış ve nemlendirilmiş hale getiriliyor.

Banyo Öncesi Aromalı Bakımlar

Hintli kadınların bakım evrelerinin hemen tümünde temel yardımcılarının, doğadan gelen hoş kokulu ve zengin içerikli yağlar olduğu bilinen bir gerçek. Aromaterapi özelliği de bulunan bir veya birden çok yağ, Hintli kadınlarca yılların getirdiği tecrübe ile belirli ölçülerde karıştırılıyor ve vücuda mikro terapi denilen masaj tekniği ille yedirilerek masaj ile uygulanıyor. Bu yöntem Hintli kadınların hem vücutlarında büyük ölçüde bir rahatlama ve yenileme sağlarken hem de günlük bakımlarının önemli bir kısmını tamamlamış oluyorlar.

Güzel Bir Banyonun Mucizevi Etkileri

Hintli kadınlar, tüm günün yorgunluğunu çiçeklerden gelen enerji ile banyolarında bırakıyorlar. Hint kültüründe önemli bir yeri olan baharın gelişinin kutlandığı çiçek şölenleri, Hintli kadınların hem büyük eğlencelerinden biri hem de envai çeşit çiçek ile buluştukları nokta. Yasemin, lavanta ve sandal ağacı güzel kokuları ve rahatlatıcı etkileri ile Hintli kadınların banyolarında en sık tercih ettiği çiçekler listesinde başı çekiyorlar. Böyle bir banyo sonrası, vücutları bin bir türlü çiçeğin özü ile adeta mühürlenen Hintli kadınlar bu nedenledir ki her zaman kendilerine özgü hoş bir kokunun ahengi ile aklınızı başınızdan almayı başarabiliyorlar.

Banyo Sonrası Saç Ve Cilt Bakımı

Güzel bir banyo ile sakinleştirilen ve dinginleştirilen vücudun ve saçların nemlendirilmesi söz konusu olduğunda devreye yine doğanız özü; bakım yağları giriyor. Tüm dünyada mucizevi bir ürün olarak bilinen ve git gide yaygınlaşan hint yağı, anavatanında asıl sahiplerinin de vazgeçilmezleri arasında. Özellikle saç bakımında yeri oldukça önemli olan hint yağı, saçlara güç ve enerji verdiği gibi her daim ışıl ışıl ve sağlıklı görünmesini de sağlıyor.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. aylin dedi ki:

    saçlarıma o kadar boya yaptırdım ki yıprandı ve dökülmeye başladı bunlardan kurtulmak için de intense saf keratin kullandım şimdi boya yapıyorum yıpranma yok