Korelilerin Güzellik Sırları Pirinç Suyu

Koreli kadınlara baktığınızda, kusursuz saçlar ve porselen gibi parlak ve sağlıklı bir cilt ile karşılaşmanız mümkündür. Bu görüntülerinin sırrını neye borçlu oldukları sorulduğunda, Koreli kadınlar doğadan gelen ürünleri daha ağırlıklı kullandıklarını belirtmişlerdir. Buna ek olarak Koreli kadınların güzellik mottosunun herkese örnek olacak nitelikte bir anlayıştan oluştuğuna da değinilmelidir. Koreli kadınlar her zaman için daha az makyaj, daha çok cilt bakımı fikrini benimseyerek hareket etmektedirler.

Korelilerin Cilt Bakımı

Koreli kadınlar, cildin belirli deformelere uğradıktan sonra onarılmasının ve eski sağlığına kavuşturulmasının hem daha zor hem de daha maliyetli ve uzun bir süreç olduğunu iyi idrak etmiş olacaklar ki cilt bakımın en önemli aşamasının cildi korumak olduğuna inanıyorlar. Bu nedenle, çevresel faktörlerin, özellikle güneşten gelen zararlı ışınların ve çere kirliliğinin ciltleri üzerine olumsuz etki yapmasından itina ile kaçınıyorlar. Bu aşamada, doğadan gelen ürünler en büyük yardımcıları. Özellikle ceviz yağını ciltlerini koruma ve besleme aşamasında sıkça kullanan Koreli kadınların bir diğer yardımcıları ise brokoli olarak biliniyor. Brokoli suyu ile cilt bakımı kulağa değişik bir fikirmiş gibi görünse de, binlerce Koreli kadının deneyip tavsiye ettiği bu seçenek kesinlikle tecrübe etmeye değer.

Kırışıklarla Savaşta Sarımsak Mucizesi

Koreli kadınlar doğal bir antibiyotik olan sarımsağı doğadan alarak güzellik masalarının başköşesine koyuyorlar. Sarımsak yapısında bulunan anti bakteriyel maddeler ile ciltte sivilce oluşumunu engellediği gibi aynı zamanda kırışıklıklarla savaşmada da vazgeçilmez bir bitki niteliğinde. Cilde gençlik ve parlaklık vermesi de kullanılması için kokusuna katlanmayı sağlayacak diğer faktörlerden.

Koreli Kadınların Cilt Temizleme Teknikleri

Ağır ve fazla makyajlarda her daim kaçınan, Koreli kadınlar adeta makyaj yerine doğal cilt güzelliklerini kullanıyor. Ancak hafifi makyaj yaptıkları durumlarda dahi yüzlerini arındırmaya fazladan bir özen gösterdikleri söylenebilir. Koreli kadınlar yüz temizliğinde 424 olarak isimlendirilen tekniği kullanmayı tercih ediyor.

Korelilerin 424 Tekniği Nedir?

424 tekniği; 4 dakika, 2 dakika ve 4 dakikalık üç kısımdan oluşan bir temizleme tekniği. Bu teknikte, öncelikle yüz doğal bir yağ ile (hindistancevizi yağı veya badem yağı tercih edilebilir) 4 dakika boyunca masaj yaparak ovuluyor. Sonrasında, 2 dakika boyunca herhangi bir temizleme ürünü ile bu bir köpük veya tonik olabilir, iyice temizleniyor ve sonrasında 4 dakika boyunca ılık su ile yine masaj yapılarak durulanıyor. Nemlendirmeye de büyük önem veren Koreli kadınlar, nemlendiricilerini uygularken de kendilerine has bir teknik uyguluyorlar. Nemlendirici iki elin arasında vücut ısısı ile yumuşatılıyor ve yüze küçük darbeler ile uygulanıyor. Bu yolla gözeneklere iyice nüfuz etmesi daha iyi sonuç alınması sağlanıyor.

Pirinç Suyu Mucizesi

Korelilerin kullandığı bir diğer mucizevi ürün ise pirinç suyudur. Ciltlerinin beyaz görünmesine oldukça önem veren Koreliler bunun için herkesin evde uygulayabileceği basit ama etkili bir tarif kullanıyor. Yapılması gereken bir miktar pirinci temiz bir kaseye aldıktan sonra üzerine üstünü örtecek ve biraz geçecek kadar mümkün olduğunca saf bir su ilave etmek. Pirinç suyu bulanıklaştırdığında eliniz veya herhangi bir kaşık yardımı ile karıştırıyor ve suyu başka bir kaba alıyorsunuz. Sonrasında elde ettiğiniz pirinç suyunu, yüzünüzü afif darbeler ile birkaç kez uygulamanız yeterli. Daha iyi sonuç almak için, yüzünüzü bir havlu ile kurulamak yerine kendiliğinden kurumasını beklemeniz yeterli olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Edanur Şimşek dedi ki:

    Pirinç maskeleri gerçekten çok etkili ama sadece beyaz tenliler için bence. Esmerlerde ve daha koyu tonlu ciltlerde çok etkili olamıyor.