Nivea Q10 İnci Taneleri Nasıl Bir Ürün? Sizin İçin İnceledik

Yaşlanma karşıtı ürünleri ile kozmetik ürünleri üreten firmalar arasında hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip olan Nivea’nın yeni ürünü olan Q10 inci taneleri ürünü ile cildin 10 yılda kaybettiği Q10’i, sadece 2 haftada geri kazandırmayı vaat eden ürün, cildin genç görünümünü koruyarak, kırışıkları azaltarak yenilerinin oluşumunu geciktirmeye yardımcı olmaktadır. Bu ürün içeriği ile aynı zamanda cildin ihtiyacı olan günlük nemlendirmeyi de sağlar. İçeriği sayesinde makyaj öncesinde makyaj bazı olarak kullanılabilir.

Nivea Q10 İnci Taneleri Nasıl Kullanılır?

Nivea Q10 İnci Taneleri ürününü günlük olarak, temiz olan yüz bölgesine masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Cilt hemen ürünü emmediği için bir kaç dakika masaj yaparak ürünü cildinizin iyice ürünü emmesini sağlamalısınız. Aynı zamanda içeriği makyaj bazı olarak da kullanıma uygundur. Nivea Q10 bir seri olduğu için serinin diğer ürünleriyle birlikte kullanıldığında daha etkili olacaktır. Pompalı şişesi sayesinde ürünün istediğiniz miktarını kolayca kullanmak için sıkabilirsiniz. Şişenin içinde inci taneleri şeklinde görülen yapı ise şişeden krem formunda çıkmaktadır.

Nivea Q10 İnci Taneleri Güvenilir mi?

Nivea Q10 inci taneleri ismi güvenilir bir markanın ürünü ancak içeriğine bakıldığında zararlı olduğu ve kullanımının kısıtlanmaya çalışılan iki kimyasal göze çarpmaktadır. Bunlardan biri SODİUM LAURETH SULFATE yani SLS, şampuanlar, sıvı sabunlar, diş macunları gibi birçok temizlik ürünlerinde kullanıldığı bilinen bu kimyasal deriden çok hızlı emilebilmektedir. Sonrasında ciltte alerjik reaksiyonlara sebep olabilmektedir. Bu kimyasal üzerinde yapılan diğer bir araştırmada ise göz dokusuna zarar verdiği ve görme problemlerine neden olduğu görülmüştür. PROPYLENE GLYCOL ise içerdiği diğer zararlı kimyasal. Bu ürün petrolden elde edilmiş bir maddedir. Bu ürün de sinir sistemine ve bazı hassas organlara zarar verdiği bilinmektedir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Songül Korkmaz dedi ki:

    Her yerde aradım ama bulamadım bu ürünü. Gördüğünüz bildiğiniz bir mağaza var mı?