Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi Önerileri

Yağlı ciltler için güneş kremi önerileri, ciddiye alınması gereken önerilerdir. Cildin kendini koruyabilmesi ve daha sağlıklı şekilde canlı kalabilmesi için güneş kreminin önemi büyüktür.

Güneş ışınları, insan vücudu için son derece tehlikeli olabilmektedir. Bu ihtimale karşın devamlı tedbirli olmak ve cildi ışınlardan korumak oldukça önemlidir.

Herkesin cilt yapısı farklıdır. Dolayısıyla bir başkasının kullandığı ürünleri alıp rastgele kullanmak pek de sağlıklı sonuçlar vermemektedir. Cildinizi tanıyarak güneş kremi almak bu noktada büyük önem taşımaktadır.

Akneli ciltler için güneş koruyucu, yağlı ciltler için veyahut kuru yapılı ciltler için güneş koruyucu bulmak, cilde uyumlu şekilde kullanılmasını sağlamak önemlidir.

Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi Önerileri

  • Yüz için güneş kremi tavsiyesi almak isteyen kişiler, yağlı cilt tipine sahipse buna göre seçim yapmalıdır. Yağlı bir yüz, güneş ışınlarıyla beraber devamlı yağ üretmeye devam edecektir. Yüzde istenmeyen bir parlaklık ve devamlı yağlı bir görüntü ortaya çıkacaktır.
  • Tercih edeceğiniz güneş kremi hem cildinizi zararlı ışınlardan korumalı hem de mat bir görüntü elde etmenizi sağlamalıdır.
  • Kimi güneş kremleri yağlı ciltler için akne ve sivilce sorunu yaratabilmektedir. Bu konuyu araştırıp tercih edeceğiniz markayı ona göre seçmelisiniz. Size iyi gelecek en iyi güneş kremi hangisi ise onu kullanmalısınız.

Yağlı Ciltler İçin Biorderma Güneş Kremi

Yağlı ve hassas ciltler için özel olarak güneş kremi üreten Bioderma, son dönemlerin en çok konuşulan güneş kremleri arasında yer almaktadır.

Cildinizde yağ nedeniyle oluşmuş herhangi bir problem varsa güneş kremi kullanırken ekstra dikkatli olmanız gerekmektedir. Biorderma 50 faktör güneş kremi hem cildinizin nem dengesini koruyacak hem de yağlanmayı engelleyerek parıltıyı azaltacaktır.

Bioderma’nın yağlı ciltler için çıkarmış olduğu güneş kremi aynı zamanda renkli alternatif de sunmaktadır. Tercih ederseniz BB krem içeriği olan güneş kremini de tercih edebilirsiniz. Bu sayede gün içinde cilt makyajı yapmanıza gerek kalmadan güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Clinique Super City Block Sheer SPF 40

Yüz için güneş kremi tavsiyesine ihtiyacınız olduğunda Clinique Super City Block Sheer SPF 40 güneş kremini tercih edebilirsiniz. Piyasa ürünlerinin üzerinde bir fiyata sahip olsa da elde edilen verimle uzun süre kullanılabilecek bir kremdir.

Cilde nem kaygısı yaşatmadan dinlenmesini ve hava almasını sağlayan güneş kremi aynı zamanda en ufak kızarıklığa dahi izin vermeden korunmanıza yardımcı olmaktadır. 20 ve 40 faktör alternatifine sahip olan krem, 40 faktörde ekstra koruma sağlamaktadır.

Yağlı Ciltler İçin La Roche Anthelios Dry Touch Cream SPF 50

La Roche güneş kremi, piyasada ismi sürekli anılan kremlerden bir tanesidir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmayı seven biriyseniz bu kremle dilediğiniz gibi ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Yağlı cilt yapısına sahip olup güneş kremi bulamayan kişiler için de La Roche Anthelios Dry Touch Cream SPF 50 ideal bir kremdir. 50 faktörlük kremin özellikle yüz için etkili bir sonuç verdiğini söylemek mümkün olacaktır.

Piyasanın ortalamasına uygun fiyatlara sahip olan ürün, uzun süreli kullanılabilecek miktardadır.

Yağlı Ciltler İçin Avene Eau Thermale Cleanance Solaire SPF 30

Avene yağlı ciltler için güneş kremi onlarca kişinin kullanıp memnun kaldığı kremlerden biridir. Bir güneş kreminden beklediğiniz ne varsa Avene Eau Thermale Cleanance Solaire SPF 30 ürününde bulabilirsiniz. 30 faktörlük koruma ile cildin güneşe maruz kalan tüm noktalarında kendini hissettirmektedir.

Ortalama bir fiyata sahip olan bu ürünün Türkiye’de en çok kullanılan güneş kremi markalarından biri olduğu bilinmektedir. Yağlı ciltlerde yağ bezesi, akne, parıldama sorununa neden olmadığı için güven veren bir içeriğe sahiptir.

Yağlı Ciltler İçin Cosmed Yağlı ve Akne Eğilimli Ciltler İçin Güneş Kremi

Yağlı ciltler için güneş kremi bloggerlardan makyözlere kadar birçok kişinin fikir yürüttüğü konulardan biridir. Cilt türünüzü öğrendikten sonra kendinize en iyi gelecek güneş kremine kendiniz karar verebilirsiniz.

İçeriğe bakıp cilt dengenize aykırı bir madde görmediğiniz sürece güneş kremini içiniz rahat şekilde kullanabilirsiniz. Bu bakış açısıyla yaygın olarak tercih edilen güneş kremlerinden bir diğeri Cosmed markasına aittir.

Cosmed özellikle yağlı ve akne eğilimli ciltler için güneş kremi seti hazırlamaktadır. Bu set ile güneş ışınlarından korunabilmeniz çok daha kolay olacaktır.

Yağlı Ciltler İçin Vichy Capital Soleil Spf 50

Vichy Capital Soleil Spf 50 güneş kremi, güneş ışınlarına karşı cildini korumak isteyen kişilerce tercih edilmektedir. Yağlı ciltlerin yağ sorununun büyümesine izin vermeden sağlıklı şekilde korunmasını sağlayan krem, uzun süreli kullanımlarda da aynı başarıyı sağlamaktadır.

Cildinizde parlama, yağa bağlı gözenek tıkanıklığı veyahut akne sorunu mevcutsa kullandığınız güneş kreminin bu durumu tetiklememesi gerekmektedir. Bu sebeple kullanırken güvenebileceğiniz bir güneş kremi tercih etmelisiniz.

Yağlı Ciltler İçin Dermalogica oil Free Matte Spf 50

Dermalogica oil Free Matte Spf 50, güneş kremi önerileri arasında sık sık ismi geçen markalardan biridir. Piyasanın üzerinde olan fiyatı nedeniyle birçok kişi tarafından kullanılmasa da ürünün akne ve yağ konusunda çok başarılı sonuç doğurduğu görülmektedir.

Yazın artan yağa bağlı olarak güneş kremlerinin akne problemini tetiklediği bilinmektedir. Dermalogica markasının güneş kremi hem yağlanmayı hem akneyi hem de sivilce sorununu çözmeyi hedeflemektedir. Elde edilen sonuç tahmin edildiğinden çok daha başarılı olmaktadır.

Yağlı Ciltler İçin Babe Yağsız Global Güneş Kremi

Günel kremi tavsiyeleri çıkan her marka ile değişkenlik göstermektedir. Kozmetik dünyasında güneş kremi başlığının altında onlarca krem bulunsa da sağlığınız için en doğru olanı seçmeye özen göstermelisiniz. Bunun için Babe markasının güneş kremini tercih edebilirsiniz.

Babe tarafından çıkarılan güneş kremi, içerisinde hiçbir şekilde yağ bulundurmadığı için yağlı ciltler için uyumlu olacaktır. Yüzünüze sürmeniz gereken kremde yağ katkısı olmadığı için cildiniz daha kuru bir görüntü elde etmiş olacaktır.

Yağlı Ciltler İçin Sebamed Sun 20UVB Çok Yönlü Güneş Kremi

Sebamed güneş kremi cildinizin yağ sorununu ortadan kaldırarak güneş ışınlarından korunmasını sağlamaktadır. Cilt hassasiyetini göz önünde bulunduran marka, içerisinde bulundurduğu düşük yağ oranıyla son derece başarılı sonuç vermektedir.

Krem, losyon ve sprey alternatifleri ile cildin güneşe karşı hassasiyetini engelleyen Sebamed, koruma kalkanı görevi görerek kızarıklıktan lekeye kadar tüm sorunların önüne geçebilmektedir.

Yağlı Ciltler İçin Dermaplus Md Derma Fluid Matte Spf 50

Yağlı bir cilde sahipseniz güneş kreminizin bu sorunu arttırmaması önemlidir. Dermaplus markasının güneş kremini hem klinik ortamlarda hazırlandığı için hem de cilt yapınıza zarar vermeyeceği için güvenle kullanabilirsiniz.

50 faktörlük koruması ile son derece güçlü bir koruma sağlayan güneş kremi, beklentilerinizi karşılayabilecek kadar iyi sonuç verecektir.

İçerisinde herhangi bir yağ katkısı bulundurmayan krem, yüzünüzde yokmuş gibi bir his uyandıracaktır. Dolayısıyla ağırlığını ve maske hissini yaratması söz konusu olmayacak bir kremdir. Her gün düzenli şekilde kullandığınızda cildinizde güneşin yarattığı herhangi bir iz veyahut leke oluşması mümkün olmayacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Filiz dedi ki:

    Yağlı ciltler için Diadermine güneş kremini öneririm. Normalde yeşil kremini kullanıyorum nemlendirici için. Geçen Bim’e geldiğini görünce güneş kremini de deneyedim. Gerçekten de memnun kaldım.