At Kestanesi Kremi Ne İşe Yarar?

Bilim dünyasında Aesculus Hippocastanum olarak bilinen at kestanesi, beyaz çiçekli yeşil dikenli bir bitkidir. Çoğunlukla Avrupa’da, Anadolu’da ve Güney Asya’da yetişen bu bitkinin insan bünyesine oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. Bitkinin özünden elde edilen at kestanesi kremi ise modern çağın alternatif tıbbı içerisinde en çok tercih edilen kremlerden biridir.

İnsan fizyolojisi üzerinde yarattığı olumlu sonuçlarla kısa sürede tüm dünyada duyulan krem, hemen her açıdan fayda sağlamaktadır. Romatizmadan kalp sağlığına kadar olumlu etki yarattığı bilinmektedir.

Binlerce insanın kullanıp olumlu dönüt aldığı at kestanesi kremi, eczanelerde ve aktarlarda satılmaktadır. Ayrıca kozmetik ürün kataloglarında ve bitkisel içerikli bakım ürünleri satan mağazalarda da bulunabilmektedir.

Varis Hastalığı için At Kestanesi Kremi İşe Yarar mı?

Damar büzüşmesi nedeniyle yaşla orantılı olarak ortaya çıkan bazı bölgesel hastalıklar bulunmaktadır. Kan dolaşımının sağlıklı olmaması bilhassa bacaklarda olumsuz etki yaratmaktadır. Bunlara en genel örnek varis gösterilebilmektedir. Bacaklarda damar belirtisi ile ortaya çıkan bu sorun, kısa süre sonra yürüyememeye kadar gidebilmektedir. Gerektiğinde müdahale edilememesi olumsuz sonuçlara neden olabilmektedir. At kestanesi kremini düzenli olarak bacaklarınıza sürdüğünüzde varis sorununuz kalmadığını görebilirsiniz. Üstelik kremin varis çorabından daha kısa sürede sonuç verdiğini görebilirsiniz.

Her gün düzenli şekilde at kestanesi kremi ile bacaklarınıza masaj yaparsanız varisten rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Burkulma ve Kırıklar için At Kestanesi Kremi İşe Yarar mı?

Zaman zaman vücudunuzda yer alan kemikleri burktuğunuz, incittiğiniz olur. Bu durumlarda doktor müdahalesi şarttır. Doktorunuzun uygulamaları ve ilaçlarının yanı sıra evde izleyebileceğiniz yöntemler de bulunmaktadır. At kestanesi kremi vücutta oluşabilecek her türlü ezilme, burkulma ve incinmeye iyi gelmektedir. Kısa sürede ağrıyı alan krem aynı zamanda onarım hızını da arttırmaktadır.

Yalnızca incinme ya da burkulmalar için değil kırılmalar için de at kestanesi kremini kullanabilirsiniz. Düzenli olarak at kestanesinden yararlandığınızda iyileşmenin olabildiğince hızlı olduğunu hissedeceksiniz.

Regl Ağrısı için At Kestanesi Kremi İşe Yarar mı?

Bayanların ağrı sınırlarını zorlayan ve düzenli olarak her ay sıkıntı çekmelerine neden olan regl, at kestanesi kremi ile daha hafif atlatılabilir. Regl olacağınız tarihi önceden biliyorsanız bu durumda kremi 1 gün önceden kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde, bel ya da diz ağrıları da ortaya çıkmayacaktır. Gününüzü bilmiyorsanız regl olduğunuz günden itibaren kremi kullanmaya başlayabilirsiniz. Karnınızın üzerine masaj yaparak kremi sürmeniz ağrılarınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır.

Öksürük için At Kestanesi Kremi İşe Yarar mı?

Havaların değişimi ya da farklı bir enfeksiyon nedeniyle öksürük sıkıntısı yaşıyorsanız at kestanesi kremi ile rahatlayabilirsiniz. Krem öksürük nöbetlerinin sayısını azaltarak daha rahat nefes almanızı sağlayacaktır. Özellikle arka arkaya gelen öksürükler, kişinin kısa süre sonra gıcık adı verilen rahatsızlığı yaşamasına neden olmaktadır. Bu durumda göğüs kafesinizin üzerine at kestanesi kremi sürüp daha sonra ılık havlu ile kapatabilirsiniz. Özellikle geceleri uyumadan önce bu işlemi uygularsanız gece boyunca öksürük problemi yaşamadan rahat uyursunuz.

Eklem ve Kas Ağrıları için At Kestanesi Kremi İşe Yarar mı?

Soğuk hava, rüzgâr, klima, uzun süre hareketsiz kalıp birden zorlanmak gibi pek çok sebep, kas ve eklem ağrısına neden olabilmektedir. Özellikle kas ağrılarının dayanılmaz olduğu ve kas gevşetici sürülmesi gerektiği durumlarda at kestanesi kremi kullanabilirsiniz. Krem boyun, omuz ve bacak başta olmak üzere tüm vücudunuza iyi gelecek eklem ve kas ağrılarınızın hızla iyileşmesini sağlayacaktır. Düzenli olarak birkaç gün sürdüğünüzde olumlu etkisini hissedebilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. At Kestanesi Kremi Ne İşe Yarar? için yorumda bulun

    At Kestanesi Kremi Ne İşe Yarar? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak At Kestanesi Kremi Ne İşe Yarar? için ilk yorumu yapabilirsin.