Daha Güzel Görünmenizi Sağlayan Sabah Alışkanlıkları

 Özellikle bayanlar için makyajla güzel görünmek oldukça etkili bir yöntem olsa da sabahları alışkanlık haline getirildiği takdirde doğal halinizle güzel görünmeyi sağlayacak davranışlar da vardır. Bunlardan birkaçı;

  1. Güne Su İçerek Başlamak

İnsan vücudunun ortalama %60’ının su olduğu gerçeği unutulmamalı ve daha parlak ve canlı bir cilt için günlük 2-2,5 litre su içilmelidir. Özellikle sabah uyanınca ilk yapılacak iş iki bardak su içmek olmalıdır.

  1. Sabah Sporunu Aksatmamak

Sabahları düzenli olarak spor yapmak kan dolaşımını hızlandırır ve dokulara oksijen taşınma oranını artırarak cildin daha dinç ve sağlıklı görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. 

  1. Yeşil Çay ile Kahvaltı Yapmak

Antioksidanlar cilt yaşlanmasını geciktirici etkilere sahiptir. Güçlü antioksidan içeriği sayesinde yeşil çay da cilt sağlığı ve güzelliği için oldukça önemli bir yere sahiptir. Kahvaltıda siyah çay yerine yeşil çay tercih edilmelidir.

  1. Kahvaltıda Protein İçeriği Yüksek Gıdalar Tüketmek

Süt, yoğurt ve yumurta kaliteli protein kaynaklarıdır ve özellikle güne bu gıdalarla başlamak, gün içerisinde de sağlıklı gıdaların tüketimini artırmaktadır. Yüksek protein alımı kasların güçlenmesinde ve cildin daha güzel görünmesinde etkili olmaktadır.

  1. Her Mevsim Dışarı Çıkmadan Önce Güneş Koruyucu Krem Kullanmak

Sabahları düzenli olarak dışarı çıkmadan en az 20 dakika önce cilt tipine uygun güneş kremi sürmek, cilt yaşlanmasını geciktirerek daha genç ve sağlıklı görünümde bir cilde sahip olmayı sağlamaktadır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Daha Güzel Görünmenizi Sağlayan Sabah Alışkanlıkları için yorumda bulun

    Daha Güzel Görünmenizi Sağlayan Sabah Alışkanlıkları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Daha Güzel Görünmenizi Sağlayan Sabah Alışkanlıkları için ilk yorumu yapabilirsin.