Soda ile Doğal Tonik Yapımı ve Kullanımı

Cildinize gerekli bakımı yapmadığınızda, bu gözeneklerinizin genişlemesine neden olur ve her türlü cilt probleminin temelini hazırlar. Genişleyen gözenekler, gerek kozmetik malzemelerinin gerekse çevrenizdeki kirleticilerin saldırılarına ve birikimlerine açık hale gelir. Bu nedenle cilt bakımın en önemli adımı, gerekli temizliği sağladıktan sonra gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlayacak toniklerin kullanılması ile gerçekleştirilmektedir.

Birçok kozmetik markasının cilt bakım ürünleri içerisinde çeşitli cilt tiplerine uygun tonik seçenekleri bulmak mümkündür. Buna ek olarak doğal içerikli ürünlerde tonik olarak kullanılabilmektedir.

Benzer İçerik: Sivilceli Ciltler İçin Tonikler

Soda İle Doğal Tonik Yapımı

Soda faydaları saymakla bitmeyecek, hem sağlıklı hem de kalorisiz bir içecek niteliğindedir. Bir diğer yararı ise doğal tonik soda kullanımına uygun olmasıdır. Sodada doğal tonik elde etmek oldukça kolay ve uğraşsızdır. Soda tonik olarak kullanımda bir ürün ilavesine gerek duymadan uygulanabilir niteliktedir. Ancak doğal tonik soda kullanımında mutlaka sade ve mineral açısından zengin bir ürün tercih edilmelidir. Soda yüze mutlaka soğuk uygulanmalıdır. Soğuk su ile yüzünüzü yıkadığınız taktirde, içeriğindeki yoğun mineraller cildinize bakım yapacak ve gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: En İyi Doğal Tonikler

Doğal Soda Toniği Nasıl Kullanılır?

Doğal soda toniği kullanılırken, buzdolabında bekletilmiş meyvesiz ve katkısız herhangi bir soda yüze direk veya bir pamuk üzerine döküldükten sonra uygulanabilir. Doğal tonik soda, günlük kullanıma uygun ve bilinen herhangi bir alerjen etkisi olmayan faydalı bir ürün niteliğindedir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Soda ile Doğal Tonik Yapımı ve Kullanımı için yorumda bulun

    Soda ile Doğal Tonik Yapımı ve Kullanımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Soda ile Doğal Tonik Yapımı ve Kullanımı için ilk yorumu yapabilirsin.