Doğal Yollarla Tartar Temizleme Yolları

Vücudumuzun en önemli bölgelerinden birisi olan ağzımızda çeşitli nedenlerle biriken bakterilerin dişlerimiz üzerinde meydana getirdiği sağlık problemleri içerisinde tartar da bulunur. Estetik görünümü bozan ve çoğu zaman diş hekimlerine gidip temizletilen tartarın evde doğal yöntemler ile temizlenme imkanı mevcuttur. Farklı bitkiler ile hazırlanabilecek olan kürler ve çeşitli teknikler ile dişlerde meydana gelen tartarı yok etmek sanıldığının aksine oldukça basit bir işlemdir.

Ihlamur Kullanarak Tartar Temizleme Yöntemi

Ihlamur ile diş tartarını temizleyebilmek için gereken malzemeler; 3 çay kaşığı kadar ıhlamur çiçeği, 1 litre su ve 3 yemek kaşığı ay çekirdeğidir. Bu kürün hazırlığı için bir litre su büyükçe bir tencere içerisine boşaltıldıktan sonra kaynatılır. Kaynama aşamasında ıhlamur çiçekleri ve ay çekirdekleri suya eklenerek toplamda 30 dakika boyunca aynı işleme devam edilir. Daha sonra ocaktan alınan karışım iyice soğuyana kadar bekletilir. Soğuma işlemi bittiğinde suyu süzülerek ayrı bir kaba çıkarılır. Hazırlık aşaması bu şekilde tamamlanan kür bir diş fırçası yardımı ile dişlere günde en az 2 kere olmak üzere uygulanır. Ortalama 2 hafta içerisinde kürün düzenli kullanımı sonucunda dişlerde meydana gelen tartar tamamen yok edilebilir.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanarak Tartar Temizleme Yöntemi

Bu yöntem için 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağına gereksinim duyulur. Ağıza alınan yağ 15 dakika boyunca durmadan gargara yapılır ve yutulmadan tükürülür. Sonrasında normal şekilde diş fırçalama işlemi uygulanır. Her sabah uykudan kalkıldığında bu işlemin tekrarlanması 2 hafta içerisinde tartar problemini giderecektir. Hindistan cevizi yağı tekniğinin günde 1 kez değil 2 kez uygulanması etki sürecini daha da azaltacak ve çok daha hızlı şekilde tartar sorununu çözmesini sağlayacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Doğal Yollarla Tartar Temizleme Yolları için yorumda bulun

    Doğal Yollarla Tartar Temizleme Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Doğal Yollarla Tartar Temizleme Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.