En İyi 10 Dudak Peelingi Tavsiyesi

Dudak peeling ürünleri her geçen gün kozmetik dünyası tarafından yenilenen, geliştirilen ürünlerdir. Dudak peelingi, yaz kış fark etmeksizin devam ettirilmesi gereken bir bakımdır. Bunun temel nedeni kışın soğuktan çatlayan dudakların, yazın nemsiz kalmasıdır. Dudaklarınızın daha bakımlı ve pürüzsüz kalması için düzenli peeling şart. Dilerseniz evdeki malzemelerinizle kendiniz dudak peelingi hazırlayabilir dilerseniz hazır ürünler kullanabilirsiniz.

En İyi Dudak Peelingi Ürünleri Hangileri?

H&M Clean Canvas Lip Scrub

Küçük bir cam kavanozun içerisinde yer alan H&M dudak peelingi, şekerli bir yapıya sahiptir. Kahverengi tonlarında bir renge sahip olan ürün, tanecikli bir dokudadır. Dudağınıza uygulamak istediğinizde taneciklerini rahatlıkla fark edebilirsiniz.

Parmağınızın ucuyla dudaklarınızın üzerine uyguladığınız peelingi biraz az almaya özen göstermelisiniz. Bunun temel nedeni dudaklarınızı çizebilme ihtimalidir.

ELF Lip Exfoliator

Dudak peelingini eliyle sürmekten hoşlanmayanlardansanız bu durumda ruj formunda peeling almalısınız. Alabileceğiniz kullanışlı peelinglerden bir tanesi de ELF markasına aittir.

ELF marka ürünlerin her ne kadar Türkiye’de mağaza satışı olmasa da internet üzerinden alabilmeniz oldukça kolaydır. Son derece hafif ve tanecikli bir yapıya sahip olan ürün, dudağınıza uyguladığınızda yumuşacık yapmaktadır. Ölü deriyi temizleme konusunda oldukça başarılı bir peelingtir.

LUSH Bubblegum

LUSH marka dudak peelingleri Türkiye’de en çok tercih edilen markalar arasında yer almaktadır. Bunun temel nedeni kokusu ve kullanışlı olmasıdır. Uygun fiyatlı dudak peelingi arayanlar için de LUSH oldukça idealdir.

Dudağınıza uyguladıktan sonra birkaç dakika yavaş yavaş masaj yapmalısınız. Sonrasında ılık su ile dudağınızı arındırmalısınız. Bu şekilde dudaklarınız ölü deriden arınacak, uzunca bir süre rahatça korunacaktır.

BURT’S BEES

Dudaklarınızı hem havanın etkisinden kurtarmak hem de daha sağlıklı görünmesini sağlamak isterseniz Burt’s Bees markasının peelingini tercih edebilirsiniz. Ürün dudak koruma yönüyle oldukça başarılı bir üründür.

Dudaklarınızın çatlamaya başladığı dönemde bu peelingi devamlı kullanmanız, iyi bir sonuç elde etmenize yardımcı olacaktır.

Yves Rocher Dudak Peelingi

Dünya genelinde organik ürün kullanımı ile tanınan Yves Rocher, sağlıklı kozmetik ürünleri satmaktadır. Dudaklarınızın kimyasal peelinglerle ilişkisi olmasın isterseniz Yves Rocher’in dudak peelinglerini tercih edebilirsiniz.

Yapmanız gereken yalnızca günde 1 en fazla 2 kez uygulamaktır. Dudaklarınızın dokusunu yumuşacık yapacak, kuruma ya da çatlama konusunda dudağınızın zarar görmesine engel olacaktır.

Himalaya Dudak Peelingi

Doğal ürünleri ile kozmetik dünyasında hızla yükselişe geçen Himalaya markası, dudak peelingi konusunda da oldukça başarılı. Dudağınızın üzerine uyguladığınızda ölü deriyi tek bir kullanışta atabilmektedir. Bununla beraber mevsimlik kullanıma uygun olduğu için her havada dudak nemlendirme uygulamasını da yapabilmektedir.

The Body Shop Dudak Peelingi

Kozmetik dünyasının en çok tercih edilen markalarından biri olan The Body Shop, dudak koruma için de sıkça kullanılmaktadır. Hem dudaklarınızı koruyabilecek hem de peeling etkisi gösterebilecek en önemli ürünlerden bir tanesidir.

Dudaklarınızın nem dengesini hızla eşitleyen ürün, yaz kış fark etmeksizin nemli dudaklara sahip olmanıza yardım edebilir.

LOGO Dudak Peelingi

İnternet dünyasında hızla yayılan peelinglerden biri de Logo markasına aittir. Tanecikli yapısını dudakları çok zorlamadan uygulamak oldukça önemlidir. Dudağın üzerinde hasar yaratmadan dudağı temizlediği, arındırdığı dikkat çekmektedir. Bu nedenle dudak peelingi ihtiyacınız olduğunda farklı bir marka denemek isterseniz Logo iyi gelebilir.

Mac Dudak Peelingi

Her sezon birbirinden güzel dudak peelingleri ile adını duyuran Mac, dudak konusunda en etkili peelinglere sahiptir. Uzun süre kullanabileceğiniz, etkisini kaybetmeyen peeling ararsanız Mac oldukça etkili bir sonuç doğuracaktır. Dudaklarınızı hem dolgun gösterecek hem de arındıracaktır.

LUSH Sweet Lıps

Dudak peelingi konusunda en çok çeşitliliğe sahip olan markalardan biri LUSH’tır. Bu çeşitlerden biri olan Sweet Lips, şekerli dokusuyla son derece etkileyici bir peelingtir. Peelingten hem koruma hem dolgun gösterme hem temizleme görevi bekliyorsanız bu ürün oldukça doğru bir karar olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. En İyi Dudak Peeling Ürünleri Tavsiyeleri En İyi 10 Dudak Peelingi Tavsiyesi için yorumda bulun

    En İyi 10 Dudak Peelingi Tavsiyesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En İyi 10 Dudak Peelingi Tavsiyesi için ilk yorumu yapabilirsin.