Göz Altı Morlukları için Bunları Denediniz mi?

Birçok bayan için milyonlar dökülerek kozmetik ürün aldıracak sıkıntılardan biri, gözaltı morluklarıdır. Gün içinde yaşanılan stres dolu dakikalar, uykusuzluk ve yorgunluklar morlukların temel sebebini oluşturur. Bununla beraber düşük bir ihtimal de olsa genetik olan bu sorunu, ilaçlarla çözmek mümkün. Özellikle alanında profesyonel cilt doktorları doğru yönlendirmelerle bu sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Doktora gittikten sonra evde de birkaç uygulama denemek isterseniz oldukça pratik maskeler keşfedebilirsiniz.

Poşet Çayları İçtikten Sonra Atıyor musunuz?

Gün içinde içtiğiniz papatya ve yeşil çayları, morluklar için değerlendirmeniz mümkün. Nasıl mı? Eğer poşet çay alışkanlığınız varsa çay içildikten sonra bir de cilt maskesi olarak kullanılabilir. Gün içinde içtiğiniz bu iki çayın poşetlerini atmadan kurutun. Gece yatmadan bir saat önce gözlerinizin üzerine koyup, uyku bandı ile sabitleyin. Yalnızca bir saat kalmaları bile gözlerinizin dinlenmesi için yardımcı olacaktır. Dinlenen gözde, morluklar gün geçtikçe azalır. Bu nedenle bu maskeyi iki günde bir uyumadan önce uygulamanızda yarar var.

Filmlere Konu Olan Salatalık Dinlencesi

Göz dinlenmesi denildiğinde akla ilk gelen maske elbette salatalıktır. Bir klişe olmakla birlikte salatalık göz için büyük bir mucizedir. Bu nedenle kullanımı da aksatılmamalıdır. Gözaltı morluklarınız için sabah uyandığınızda, yataktan çıkmadan yarım saat göz üstünüze, kabukları soyulmamış salatalık dilimleri yerleştirin. Uyandığınızda gözlerinizin daha da dinlenmiş olduğunu göreceksiniz.

Bal ve Yumurta Akı Maskesi

Göz çevresine iyi gelen ürünlerden biri de baldır. Bal, cilt için ne şekilde kullanılırsa kullanılsın dinlenme ve yenilenme sağlar. Bu nedenle gözaltı morluklarınızın da kısa sürede azalmasında etkili olacaktır. Bir tatlı kaşığı bal ile bir yumurtanın akını karıştırıp göz çevrenize sürün. 10 dakika bekledikten sonra çıkarın, gün aşırı yapacağınız bu uygulama gözlerinizin kendine gelmesine yardım edecek.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Göz Altı Morlukları için Bunları Denediniz mi? için yorumda bulun

    Göz Altı Morlukları için Bunları Denediniz mi? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Göz Altı Morlukları için Bunları Denediniz mi? için ilk yorumu yapabilirsin.