Göz Altı Morluklarını Yok Edecek 5 Sihirli Yöntem

Göz altı bölgesinde oluşan ve hiper pigmentasyon adı verilen bir cilt sorunu, derinin kendi rengini değiştirmesine ve olduğunda çok daha koyu gözükmesine neden olmaktadır. Bu da göz altı morlukları dediğimiz problemi meydana getirmektedir. Göz altı morlukları uykusuzluk yüzünden, düzensiz uyku sebebiyle ya da halsizlik nedeni ile kendini gösterebilmektedir. Göz altı morluklarında makyajın tek çözüm olduğu düşünülse de bazı doğal tedavi yöntemleri ile kötü bir görüntüye neden olan göz altı morlukları en aza indirilebilmektedir. Bu tedavi yöntemleri arasında en idealleri ise evde bulunabilecek malzemeler ile yapılanlarıdır.

Salatalık Kürü ile Göz Altı Morluğu Tedavisi

1 orta boy salatalığın kabuklarıyla ince ince dilimler halinde soyulması ve halka şeklinde kesilerek gözlerin üzerine koyulması ile göz altı morlukları azaltılabilmektedir. Salatalıklar göze yerleştirildikten sonra ortalama 10 dakika beklenmesi yeterli olmaktadır. Bu kür istenirse her gün uygulanabilmektedir. Salatalık yönteminin başka bir versiyonu ise rendelenen salatalığın buzdolabında bir gün bekletildikten sonra bir pamuk desteği ile soğuk bir şekilde göz altlarına sürülmesidir. Bu işlem de 15 dakika gözde bekletildikten sonra ılık su ile yıkanmalıdır.

Patates Kürü ile Göz Altı Morluğu Tedavisi

1 patatesin halka biçimde dilimlenip soğuk süte batırıldıktan sonra göz altı morluklarının üzerine konulması ve 10 dakika kadar beklenmesi ile uygulanan bu kür de morluklar üzerinde etkili olmaktadır. Bu küre ayrıca taze nane yaprakları da atılarak etkisi arttırılabilmekte ve cilt yüzeyinde ferahlama sağlanabilmektedir.

Domates Kürü ile Göz Altı Morluğu Tedavisi

Yarım domatesin suyu çeyrek limonun suyu ile karıştırılarak bir pamuk yardımı ile göz altlarına sürülmeli ve 5 dakika sonra da temizlenmelidir. Bu işlem de yine göz altı morluklarında tedavi edicidir.

Poşet Çayları ile Göz Altı Morluğu Tedavisi

Soğuk şekilde göz altındaki mor bölgelere uygulanan poşet çayları da yine iyileştirici etkiye sahiptir.

Zerdeçal ve Ananas ile Göz Altı Morluğu Tedavisi

Az kişinin bildiği bu yöntemde ise zerdeçalın ve ananas suyunun bir kapta karıştırılarak homojen bir karışım haline getirildikten sonra göz altlarına sürülmesi ve 1 gece bekletildikten sonra ertesi gün yıkanması ile göz altı morluklarında başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aysun dedi ki:

    Hindistan cevizi yağı göz altı torbaları için iyi gelir mi? Migrostan alacağım ama nasıldır bilemedim.