Gözenekleri Sıkılaştıran Krem Tavsiyeleri

Yüzünüzdeki gözenekleri sıkılaştırmak yaşınız ilerledikçe kendinize yaptığınız en büyük iyilik olacaktır. Cildin sarkmasından kolay kirlenmesine kadar pek sonuç doğuran geniş gözenekleri, sıkılaştırılmak için profesyonel bir ürün kullanmanız önemlidir. Yalnızca bu alanda yüzlerce marka, yüzlerce ürün bulunmasına karşın size hangisinin iyi geleceğini deneyerek bulmak durumundasınız.

Yüzdeki gözenekleri küçültmek, sıkılaştırmak ve cildin daha yeni, canlı görünmesini sağlamak için organik ve sağlıklı ürünleri tercih etmeyi unutmamalısınız.

Estee Lauder Idealist ile Gözeneklerinizi Küçültün

Estee Lauder gözenek sıkılaştırıcı ürün, bu alanda en çok tanınan ve kullanıcı sayısı en fazla olan ürünlerden biridir. Krem ve serum versiyonu bulunan ürünün serum versiyonu müşteriler tarafından daha çok beğenilmiş, tercih edilmiştir.

Paket halinde verilen krem, sabah ve akşam kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanmadan önce uygulamanız önemlidir. Gözenekleri saklama ve küçültme etkisi, düzenli kullanım sonrasında kendini kısa sürede göstermektedir.

İlginizi Çekebilir: Geniş Gözenekler Neden Oluşur?

Lancôme Visionnaire Gözenek Küçültücü

Lancôme Visionnaire ürünleri fiyatlarıyla kullanıcılarını biraz şaşırtsa da bir süre sonra fiyatı hak ettiğine karar veriyorsunuz. En etkili gözenek küçültücü ürünlerden biri olan Lancôme Visionnaire aynı zamanda cilt lekelerini yok etme, sivilceleri ortadan kaldırma özelliğine de sahiptir. Eşit olmayan tonlamaları da dengeleyen ürün, gözenekleri gizleme konusunda oldukça başarılıdır.

Maybelline Baby Skin ile Kolayca Gözeneklerinizi Küçültün

Türkiye’nin en çok tercih edilen kozmetik markalarından biri olan Maybelline, cilt gözeneklerini sıkılaştırma konusunda da oldukça iddialı. Eczanelerde ve kozmetik ürün satışı yapılan her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz sıkılaştırıcı kremin fiyatı da oldukça ideal.

Uzun vadede etki ettiği ve gözenekleri tamamen ortadan kaldırmadığı iddia edilse de kullanıcılarının hemen hepsinden olumlu dönütler alan bir kremdir.

Differin ile Gözeneklerinizden Kurtulun

Kozmetik dünyasının dışında kalan, ilaç olarak kullanılan ve oldukça etkili bir krem olan Differin, gözenekleri küçültme ve ciltte meydana gelen sivilceleri yok etme özelliğine sahiptir. Doktorlar tarafından reçeteli olarak verilen ilaç, yüzünüzde bulunan tüm gözeneklerin gizlenmesine yardımcı olmaktadır. Üstelik yalnızca birkaç gün içinde rahatlıkla etkisini hissetmeniz mümkün. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan ürünün fiyatı ise oldukça uygun.

Diadermine Gözenek Sıkılaştırıcı Krem

Bitkisel içeriği ile cilt sağlığı için en sık önerilen markalardan biri olan Diadermine, gözenek sıkıntısı yaşayan hemen herkes için oldukça ideal. Kısa sürede sonuç vermese de kullanan pek çok bayanın memnun kaldığı bir ürün olduğu söylenebilir. Krem hem gözenek sıkılaştırma hem de nemlendirme özelliğine sahiptir. Bu yönüyle henüz makyaj yapmadan cildinize uygulayıp bir süre bekletebilirsiniz.

Miracle Worker Gözenek Sıkılaştırıcı

Gözeneklerini sıkılaştırmak isteyen hemen herkese uygun olan Miracle Worker, cilt sorunları çözme konusunda oldukça başarılı. Gözenek genişliği kir ve pek çok cilt hastalığının temelini oluştururken Miracle Worker ile gözeneklerinizi temizleyerek saklayabilirsiniz. Birkaç kullanım sonrasında cildinizin tamamen pürüzsüz olduğunu fark etmeniz mümkün.

Garnier Cilt Sıkılaştırıcı

Garnier uygun fiyatı ve geniş yaş yelpazesi ile gözenek sorunu yaşayan hemen herkese çözüm olan bir ürün. Sabah ve akşam kullanılan ürün, krem seçeneği ile cildinizin gergin ve daha canlı görünmesini sağlamaktadır. Ürünü tüm kozmetik ürün satan mağazalarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

La Roche Posay Effaclar Gözenek Sıkılaştırıcı

La Roche, kozmetik ürünleri ile bayanların gözdesi olan sağlıklı ve uzun ömürlü markalardan biri. Hemen her ürünü ile memnuniyeti sağlayan marka, gözenek sıkılaştırıcı ürünü sayesinde pek çok bayanın cildine canlılık kazandırmakta. Elinizle dokunduğunuzda dahi hissedebileceğiniz gözeneklerden birkaç kullanım sonrasında kurtulmanız mümkün.

Loreal Pure Zone Gözenek Sıkılaştırıcı Losyon

Gözeneklerinizin cilt sorunlarına sebep olmasına izin vermeden Loreal Pure Zone ile sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Her ne kadar losyon olarak belirtilse de yoğun, kremimsi bir dokusu olan ürünün hızla etki ettiğini, teninizin renk tokluğuna kadar denge sağladığını görebilirsiniz.

Clinique Pore Refining Gözenek Küçültücü

Ölü derileri ortadan kaldırma ve cildi yenileme konusunda oldukça başarılı olan Clinique Pore Refining, gözeneklerinizin sıkılaşarak küçülmesini sağlayacak. Her geçen gün biraz daha memnun kalacağınız ürün, 3 haftalık süreç sonunda gözle görülebilecek sonuçlar doğuracak.

Vichy Normaderm Gözenek Sıkılaştırma Kremi

Cilt sıkılaştırma ve gözenekleri doldurma konusunda profesyonel olan ürünlerden bir diğeri de Vich Normaderm serisidir. Krem, cildin yapısı üzerinde oldukça etkili olup daha bakımlı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olmaktadır. Bir süre kullandıktan sonra cildinizin daha genç göründüğünü fark edeceksiniz.

Tretin Cilt Sıkılaştırma Kremi

Cildinizde meydana gelen en ufak sivilce, iz ve siyah noktaların temel nedeni gözeneklerinizdir. Gözeneklerinizin geniş olması, kısa sürede iltihaplanmasına, mikrop kapmasına ve kirli görünmesine neden olmaktadır. Buna engel olmak için doktorlar tarafından reçeteli önerilen Tretin kremini temin edebilirsiniz. Yüzünüzde gözeneklere dair en ufak bir problem kalmayacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yasemin dedi ki:

    Ben Diadermine’in yeşil gözenek sıkılaştırıcısını kullanıyorum. Yağlı ciltler için harika bir ürün. Sivilce oluşumuna izin vermiyor. Öneririm.