Az Bilinen Cilde Dost Yağlar Hangileri?

Doğanın bize sunduğu nimetler arasında yer alan doğal yağlar hem cilt güzelliğimiz hem de cilt sağlığımız için oldukça fazla faydalar içermektedir. Tamamen doğal ve bitki kökenli olan bu doğal yağlar, yüz ve cilt bakımının tamamlanması için oldukça faydalı olmakla birlikte uygun fiyatları ile de sıklıkla tercih edilmektedir.

Cilt Bakımı İçin Üzüm Çekirdeği Yağı

Doğal yağlar arasında en hafif olanların arasında yer alan üzüm çekirdeği yağı içeriğinde yüksek antioksidan, besleyici maddeler ve yağ asitleri bulundurmaktadır. Çabuk emilen yapısı ve ciltte çok az yağlı bir iz bırakması sebebiyle de tercih edilen üzüm çekirdeği yağı, yağ bağlı yüz serumları ve yüz yağları üretiminde de kullanılmaktadır.

Cilt Bakımı İçin Kamelya Yağı

Çabuk emilmesi sebebiyle ciltte rahatsız etkici bir etki bırakmayan ve bu sebeple oldukça sık tercih edilen kamelya yağı, içeriğinde antioksidan, Omega 3-6 ve 9 ve E vitamini bulundurmaktadır. Fatihdeki fatih escort kızlara ulaşmak her zamankinden daha kolay. Yaşlandırıcı ve yıpratıcı serbest radikallerin oluşmasını engelleyen kamelya yağı, nem koruyucu, besleyici ve kırışıkları azaltıcı olması sebebiyle de oldukça değerli bir yağdır.

Cilt Bakımı İçin Tamanu Yağı

Koyu ve yoğun yapılı bir yap olan tamanu yağı, yüksek nemlendirici özelliğe sahip bir yağ olarak bilinmektedir. Madagaskar kökenli olan bu yağ, ciltte sakinleştirici bir etki yaratır ve küçük kesikleri tedavi etmek için fayda sağlar. Tamanu yağı özellikle kuru ciltleri nemlendirmek için kullanılmakta ve olgun ve hassas ciltler için tavsiye edilmektedir.

Cilt Bakımı İçin Jojoba Yağı

En kıymetli yağlar listesinde en üst sıralarda yer alan jojoba yağı, yoğun yapıda olmasına rağmen çabuk emilmekte ve cildi nemlendirmeye yaramaktadır. Sıvı altın lakabına da sahip olan jojoba yağı, direk olarak cilde uygulandığında doğal bir görüntü sağlamakta ve satenimsi pürüzsüz bir görünüş vermektedir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Az Bilinen Cilde Dost Yağlar Hangileri? için yorumda bulun

    Az Bilinen Cilde Dost Yağlar Hangileri? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Az Bilinen Cilde Dost Yağlar Hangileri? için ilk yorumu yapabilirsin.