Koltuk Altını Beyazlatmak İçin Ne Yapılmalı?

Koltuk altını beyazlatmak için ne yapılmalı, hangi yöntem ile koltuk altı kararmaları engellenebilir soruları özellikle bayanlar tarafından çok sık sorulmaktadır. Bilhassa yaz mevsiminde giyilen kıyafetlerle ortaya çıkan ve göze çarpan kol altı kararmaları ne yazık ki kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Bu kötü görüntüyü yenebilmek için cilt doktoruna danışmak mümkündür ancak birçok kişi ilaçlarla düzeltmek yerine doğal yöntemleri tercih etmektedir.

İlaç kullanmadan koltuk altındaki kararmaya engel olabileceğinizi bilmelisiniz. Bu sebeple hem öncesinde önlem almak hem de var olan kararmaları engellemek için birçok kür ve peeling tarifi deneyebilirsiniz.

Koltuk Altını Beyazlatmak İçin Ne Yapılmalı?

  • Koltuk altını beyazlatma kremi kararmalar için en sık tercih edilen yöntemlerdendir. Birçok kozmetik markasının çıkarmış olduğu ürünler, koltuk altında beyazlık yaratmak için oldukça idealdir. Ne var ki içinde kimyasal madde bulundurması birtakım yan etkilere sebebiyet bakırköy escort verebilmektedir.
  • Koltuk altı kararmasına limon kullanımı sık sık önerilmektedir. Limonla beraber hem beyazlatma hem de kararma olan bölgeyi temizlemek mümkündür. Koltuk altında oluşan kararmalar üzerinde havasız kalma, tıkanma durumu da etkilidir. Limonla beraber bu sorunun önüne geçip o bölgenin arındırılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Koltuk altı beyazlatma lazer ile gerçekleştirilebilen de bir durumdur. Birçok güzellik merkezinde bu konuda işlem yapılmaktadır. Ne var ki iyi bir yere yapılmaması halinde ciltte geri dönüşü olmayan problemler baş gösterebilmektedir.
  • Koltuk altı kararması kesin çözüm arayışında olan kişiler bunun için evde hazırladıkları peeling ya da kürleri tercih edebilirler. Kürler hem bölgedeki ölü deriden kurtulmanızı sağlar hem de kararmaları gün be gün azaltır.

Koltuk Altını Beyazlatmak İçin Diş Macunu

Anında koltuk altı beyazlatma işlemi yapmak isterseniz bunun için diş macununu kullanabilirsiniz. Çok koyu kahverengi ya da siyaha yakın olan koltuk altı kararmalarında hızlı çözüm bulmak pek de mümkün değildir.

Basamak basamak ilerleme kaydederken renk tonunda açılma olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Bununla beraber diş macununu istikrarlı şekilde kullanmak florür içeriği sayesinde koltuk altında istenen görüntüyü elde etmeyi mümkün kılmaktadır.

Koltuk altı kararmalarınız için bir pamuğun üzerinde bir fındık büyüklüğünde diş macunu yerleştirmelisiniz. Daha sonra koltuk altınıza sürüp güzelce yaymalısınız. Bir süre kurumasını bekledikten sonra elinizle bastırarak ovmalısınız. Hem ölü deriyi alır hem de bölgenin renginin açılmasını sağlar.

Koltuk Altını Beyazlatmak İçin Şeker Peelingi

Koltuk altı beyazlatma kadınlar kulübü gibi sosyal platformlarda çok sık konuşulmaktadır. Bunun için herhangi bir işlem görmek istemeyen ve doğal yollarla beyazlatmayı düşünen kişiler, yaygın olarak şeker peelingini kullanmaktadır.

Bir yemek kaşığı şekerin içerisine 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı bal ilave edilmektedir.

Hazırlanan karışım, macun kıvamına gelene dek karıştırılmaya devam edilmektedir. Sonrasında koltuk altı bölgesine uygulanmakta ve 1 saate yakın bekletilmektedir.

Yeterince bekledikten sonra ılık su ile arındırılmaktadır. Bu sayede hem koltuk altı temizlenmekte hem de kararmaya neden olan sorunlar engellenmektedir.

Koltuk Altını Beyazlatmak İçin Karbonat

Koltuk altı beyazlatma karbonat limon ikilisi ile aşılabilen bir sorundur. Bu küre başlamadan önce istikrarlı şekilde yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Bir gün yapıp sonra uzun süre ara verirseniz etkisini görmeniz pek de mümkün olmaz. Bunun için bir çay tabağının içerisinde 1 yemek kaşığı karbonat ilave etmelisiniz. Üzerine 1 tatlı kaşığı kadar limon suyu sıkmalısınız. Güzelce macun kıvamı alana dek karıştırmayı sürdürmelisiniz.

Hazırladığınız karbonat kürünü haftanın 2-3 günü düzenli olarak uygulamaya özen göstermelisiniz. Koltuk altınızda ne denli büyük bir fark yarattığını görmeniz mümkündür.

Koltuk Altını Beyazlatmak İçin Yulaf Ezmesi

Koltuk altı kararması İbrahim Saraçoğlu gibi isimlerce sık sık dile getirilen bir problemdir. Bu problemi krem tarzı ürünlerle atlatmak isterseniz yapmanız gereken tek şey yulaf ezmesi kullanmaktır.

Küçük bir kâsenin içerisine 1,5 yemek kaşığı kadar yulaf ezmesi koymalısınız. Üzerine 1 adet limonun suyunu sıkmalısınız. İkisini güzelce harmanladıktan sonra üzerine 1 tatlı kaşığı bal ilave etmelisiniz.

Hepsini karıştırıp krem kıvamına geldikten sonra koltuk altınıza sürmelisiniz. Bir süre bekledikten sonra ılık su yardımıyla ovalayarak temizlemelisiniz. Canlandırma ve nemlendirme konusunda da bu kremin çok büyük etkisi olduğunu göreceksiniz.

Koltuk Altını Beyazlatmak İçin Yoğurt

Koltuk altı kararması problemi olan kişiler bunun için yoğurt kremini muhakkak denemeliler. Yoğurdun cildi güzelleştirmek adına ne denli önemli olduğu herkesçe bilinmektedir. Aynı şekilde kararmaya neden olan bölgelerde de cilde çok iyi geldiği gözlemlenmektedir.

Bir kâsenin içerisinde 2 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi almalısınız. Hepsini macun kıvamına getirdikten sonra koltuk altınıza sürmelisiniz. 30-35 dakika kadar beklemesi gereken macunu, soğuğa yakın suyla çıkarmalısınız. Bu karışımı haftanın 3 günü düzenli olarak uygulamanız halinde kararmanın tamamıyla ortadan kalktığını gözlemleyebilirsiniz.

Yaklaşık olarak 2-3 hafta içerisinde gözle görülebilecek bir renk açıklığı sağlayacaktır.

Koltuk Altını Beyazlatmak İçin Hidrojen Peroksit

Hidrojen peroksit ismini birçok şey için duymuşsunuzdur. Ton açıklığı sağlama konusunda en ekonomik yöntemlerden biri olduğundan emin olabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken alerjik herhangi bir reaksiyon ile karşı karşıya kalmamaktır.

Cildinizi tahriş etmeden zarar vermeden koltuk altı kararmalarından kurtulmak isterseniz hidrojen peroksitin en hafifi olan versiyonunu almalısınız. En hafifi kısa süre içerisinde etkisini gösterecek ve kararmaların son bulmasını sağlayacaktır.

Koltuk Altını Beyazlatmak İçin Elma Sirkesi

Elma sirkesi fırın temizliğinden saç beslenmesine, cilt ışıltısından koltuk altı kararmasına kadar hayatın her alanında etkili bir üründür. Üzüm sirkesini koltuk altı kararmalarınız için kullanmak isterseniz yapmanız gereken dengeli kullanmaktır. Her iki koltuk altınıza da eşit şekilde kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

Bir çay bardağı elma sirkesinin yarısını sağ koltuk altınıza, kalan yarısını da sol koltuk altınıza kullanmalısınız. Pamuk yardımıyla sürüp dağıtmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Bununla beraber elma sirkesinin koltuk altınızı canlandırması sonucunda bölge kendini yenileyecek ve tazelenmiş hissetmenizi sağlayacaktır.

Koltuk Altını Beyazlatmak İçin Gül Kremi

Evde oluşturabileceğiniz basit bir krem ile tüm koltuk altı kararmalarınızdan kurtulabilmeniz mümkündür. Hem de en doğal şekilde sonuç almanız en fazla birkaç hafta sürecektir.

Gül kremini hazırlamak için yapmanız gereken 1 tatlı kaşığı gliserin içerisine aynı oradan gül suyu dökmektir. Gül suyunun marketlerde satılan kimyasal içerikli ürünlerden olmamasına özen göstermelisiniz. Olabildiğince doğal gül suyunu tercih etmeniz son derece önemlidir.

Hazırladığınız karışımın üzerinde 1 tatlı kaşlığı da limon sıkmalı ve koltuk altınıza sürmelisiniz. 1 gece bu şekilde uyuduktan sonra ertesi gün duş almalısınız. Hızla sonuç alabileceğiniz bir tariftir.

Koltuk Altını Beyazlatmak İçin Pirinç Unu

Pirinç unu, ten rengini açmak isteyen kişiler için akla gelen ilk malzemelerden biridir. Koltuk altı kararmış olan kişilerin bu sıkıntıdan kurtulabilmesi için de pirinç unundan yardım alabilmesi mümkündür.

Tarifi hazırlayabilmek için bir kâsenin içerisinde 1 tatlı kaşığı kadar pirinç unu ve yoğurt koymalı karıştırmalısınız. Üzerine 2 çorba kaşığı kadar çiğ süt ilave etmelisiniz.  Güzelce harmanladıktan sonra koltuk altınıza sürmelisiniz. 15 dakika kurumasını bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sorgu dedi ki:

    Kollarımın altını hem ağda ile alıyordum ama sanırım sıcak yüzünden karardı. Karbonatı uygulamayı düşünüyorum.