Arap Kızı Kremi Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Cildi besleyici ve onarıcı etkisi bulunan Arap kızı kreminin, sivilce ve leke tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Oldukça etkili bir krem olduğu için ciltte oluşan çilleri ve güneş lekelerini de ortadan kaldırmaktadır.

Kılcal damarları uyaran ve cildin kendini baştan sona yenilemesini sağlayan Arap kızı kremi, yeni bir tene kavuşmanıza yardımcı olur. Osmanlı döneminden kalan ve saray kadınlarının bakım kremi olarak tanınan bu krem, cildin parlaklık kazanmasına da yardımcı olmaktadır. Tüm bunların dışında masaj yapılırken kullanılan Arap kızı kremi vücuda canlılık ve ışıltı kazandırmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Arap Kadınlarının Kullandığı Kremler

Arap Kızı Kremi Ne İşe Yarar?

Arap kızı kremi vücudun herhangi bir bölgesinde ortaya çıkan sivilcelerin yavaş yavaş yok olmasını sağlamaktadır. Yalnızca sivilceli bölgeye uygulandığında, düzenli kullanıldığında olumlu dönüt veren krem, ciltte sivilceler nedeniyle meydana gelen lekelenmeleri de iyileştirmektedir.

Ölü derinin üzerinde kalan ve kahverengi ya da mor bir tona benzeyen sivilce lekeleri zaman içinde deri üzerinde yerleşik bir hal alırlar. Buna engel olmak ve cildin canlanmasını sağlamak için Arap kızı kremi düzenli olarak kullanılmalıdır. Böylece birkaç ay içinde sivilcelerin tamamen ortadan kalktığı görülebilir.

Ciltte Oluşan Kararmalar için Arap Kızı Kremi Kullanılır mı?

Vücudun belli bölgelerinde kendini gösteren kararmalar, çoğunlukla temas nedeniyle oluşmaktadır. Dirsekler, diz kapakları, koltuk altları bu kararmaların sık görüldüğü bölgelerdir. Ten renginden bağımsız daha çok kahverengi bir görünüme neden olan bu kararmalara Arap kızı kremi ile çözüm bulabilmek mümkündür.

Cildi besleyen ve canlandıran krem, kararan bölgedeki ölü hücreleri harekete geçirir. Bu bölgelerde meydana gelen sertleşmeyi engelleyerek yumuşaklık ve ışıltı kazandırır. Düzenli kullanılması durumunda etkileri 3 hafta içinde gözlemlenecektir.

Güneş Lekeleri için Arap Kızı Kremi Kullanılır mı?

Yaz ya da kış mevsimi fark etmeksizin cildi hassas olan hemen herkesin güneş lekesi sorunu oluşmaktadır. Güneş ışınlarının direk temas ettiği omuz ve boyun kısımlarında lekelenmeler oluşmakta ve ne yazık ki kolay kolay geçmemektedir. Kullanılan güneş kremleri ile biraz engellense de güneş ışınlarından tam anlamıyla koruyabilecek bir krem bulmak güçtür.

Daha önce oluşmuş ve geçmeyen lekelenmeler için Arap kızı kremi kullanabilirsiniz. Lekelenmelerin önce sönmesini daha sonra tamamen ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Yaklaşık 1 ay içerisinde Arap kızı kreminin etkilerini gözlemlemeniz mümkündür.

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır?

Arap kızı kremi kullanmak isteyen kişiler öncelikle ciltlerini arındırmalılar. Yıkayıp temizledikten sonra cildinizin dilediğiniz bölgesine sürebilirsiniz. Arap kızı kremi çoğunlukla yüzde oluşan sivilce ve lekeler için kullanılmaktadır. Bu nedenle yüzünüzde kullanıp memnun kaldıktan sonra vücudunuzun her noktasına uygulamanız daha doğru olacaktır.

Arap kızı kremini günde 2 kez kullanmanız yeterli olacaktır. Yüzünüze sürdükten yarım saat, 1 saat sonra ılık suyla yıkamayı ihmal etmemelisiniz. Tüm kremin temizlendiğinden emin olmalı, cildinizde kalıntı bırakmamasına dikkat etmelisiniz.

Arap Kızı Kremi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Arap kızı kremini kullanmadan önce cildinizi güzelce arındırmayı ihmal etmemelisiniz. Özellikle yüz bölgesinde meydana gelen sivilceler için kullanılacaksa cildin önce sabun ya da tonikle temizlenmesi önemlidir. Daha sonra cildinizi temiz bir havlu peçeteyle kurutmalısınız. Kuruyan tene masaj yaparak kremi uygulamalısınız.

Cildinizde açık ya da kabuk bağlamış herhangi bir yaraya kremi uygulamanız son derece tehlikelidir. Bu nedenle yaraların olduğu bölgelerden uzak tutmaya dikkat etmelisiniz. Bununla beraber Arap kızı kremini başka bir kremin yanında kullanmamalısınız. Farklı ürünlerle alerjik reaksiyona neden olabilmektedir.

Buna da Bakabilirsiniz: Arap Kadınlarının Güzellik Sırları

Arap Kızı Kremi Orijinali Nasıl Anlaşılır?

Sık kullanılan ve hemen herkesin memnun kaldığı Arap kızı kremi, piyasada hızla üretime geçen kremlerden biri olmuş durumda. Dolayısıyla maliyetini karşılayamayan bireyleri kandırmak ve sahtecilik yaparak kazanç elde etmek isteyenler de yok değil.

Mavi ve pembe kutu olmak üzere piyasada iki ayrı Arap kızı kremi bulunmaktadır. Ürünün her iki kutusu da farklı ten rengine hitap etmektedir. Cildiniz esmer veya buğday tonlarındaysa mavi kutuyu almalısınız. Daha beyaz ya da sarıyla pembe kutuyu seçmelisiniz. Her iki kutunun orijinali de 20 TL civarındadır. Raflarda 5 liralık Arap kızı kremi bulmanız zor olmayacaktır. Fiyatına bakarak doğru kremi alabilirsiniz.

Arap Kızı Kreminin Zararları Nelerdir?

Arap kızı kreminin büyük yan etkileri yoktur. Kullanım sıklığına bağlı olarak vücudunuzun tepki gösterme riski bulunabilmektedir. Bu nedenle günde en fazla 2 kez kullanmalısınız. Haftalık kullanımı da 2’yi aşmamalıdır. Her gün kullanılması durumunda cilt derisinin soyulmasına ve tahriş olmasına neden olmaktadır. Önce bir miktar kullanıp daha sonra tüm vücutta uygulamak daha olumlu sonuçlar verecektir.

Arap Kızı Kremi Nereden Alınır?

Arap kızı kremini kozmetik ürün satan mağazaların pek çoğundan bulabilirsiniz. Bunun yanında internet üzerinden alışveriş yapabilir, cildinize uygun olan kutuyu seçebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta aktarlar ve 1 milyoncu olarak bilinen satış merkezleridir. Beklemiş ve tarihi geçmiş ürünlerin satıldığı bu iki yerden krem almamaya özen göstermelisiniz.

Arap Kızı Kremi İçeriği Nelerden Oluşur?

Arap kızı kreminin içeriğinde cildin yenilenmesini sağlayan bitkisel özler bulunmaktadır. Pek çok bitkiden harmanlanmış gliserin, gliserol yer almaktadır. Bunun yanında cildi besleyen B ve C vitaminlerinin yanı sıra hevadiye kremi özü bulunmaktadır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bengü dedi ki:

  Arap kızı kremini mayıs ayında kullanmaya başladım. Cildim leş gibiydi.
  Zırt pırt sivilcem çıkıyor, ben de sıkıyordum. Lekeler de oluşmuştu. 1 aylık bir kullanım sonrasında sivilcelerim çıkmamaya başladı. Şu an ise lekeden eser yok. Kesinlikle tavsiye ederim

 2. Zehra dedi ki:

  Ben kremi Midyat’a gezmeye gidince aldım. 2 TL’ye satılıyordu. Fiyatından dolayı hiç emin olamamıştım ama suriyeden getiriliyormuş. Kısa süre içerisinde etkisini gördüm ama uzun sürede ne olur bilmiyorum.

 3. Gülnur dedi ki:

  Ben bugün aldım ve ilk kez kullandım. Yüzümde vazelin sürmüş gibi baya yağlı bıraktı. Arkadaşım aldığında ise sanki yüzüne pudra sürmüş gibi bembeyaz olduğunu ve çabucak emdiğini söyledi. Bu kremin orjinalinde sürüldüğü zaman nasıl oluyor acil cevap verir misiniz? Sahte ürün kullanıp cildime zarar vermek istemiyorum 😐

  • Büşra Yurdanur dedi ki:

   Gülnur hanım;
   Arap kızı kremi 2 çeşit.
   Yağlı ve kuru ciltler için pembe ve mavisi mevcut.
   Ayrıca sıcakta çok çabuk eriyor.
   Erimiş halini kullanırsanız yüzünüzde vıcık vıcık olabilir. Bu nedenle dolapta saklayabilirsiniz.
   Yine, kendi cildinize uygun türünü seçerseniz daha iyi olur.