Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu göz makyajı nasıl yapılır sorusunun cevabını merak ediyorsanız yalnızca birkaç malzemeyle harikalar yaratabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Kadınsı bir görünümün yanında son derece şık ve zarif bir görüntü kazandıran buğulu makyaj son dönemlerin favorilerinden biri.

Kadınlarımızın vazgeçemediği makyaj konusuna gelince pratik ve kolay bilgiler artık her yerde mevcut.

Kuaförlere ya da güzellik salonlarına tonlarca para harcamanıza gerek yok. Birkaç adımda evde mevcut malzemelerinizle yapabileceğiniz gri tonlarında buğulu göz makyajını anlatacağımız bu yazı sayesinde mükemmel bir buğulu göz makyajına sahip olabilirsiniz.

Buğulu Göz Makyajı İçin Hangi Malzemeler Kullanılır?

Buğulu makyaj yapmak istediğiniz zaman her şeyden önce kapatıcınızın hazır bulunması önerilir. Göz altlarını doğru şekilde kapattıktan sonra gözlerde inanılmaz bir değişim görülebilir.

Kapatıcı dışında far sabitleyici, far, eyeliner, maskara, kirpik kıvırma aracı ve sabitleyici sprey de işinize yarayabilir.

Buğulu göz makyajında esas olan malzemelerin renkleri ve kalitesidir. Ne kadar kaliteli malzeme temin ederseniz makyajınızın görüntüsünün o kadar iyi olduğu görebilirsiniz.

Göz makyajı için malzemeler kötü olduğunda akma, dağılma, renklerin tutmaması gibi problemler çok fazla yaşanabilir. Önüne geçmek için kaliteden ödün vermemek en iyisi.

Buğulu Göz Makyajı Birinci Adım

Gözlerinizin altında koyu halkalar olduğunu görüyorsanız kapatmadan makyajınıza başlamamanız önerilir. Kapatıcınızı önce göz altlarına daha sonra göz kapaklarınızın üzerine sürebilirsiniz.

Sürdükten sonra 1 dakika kadar bekleyip bazı uygulamaya geçebilirsiniz. Ten renginizi göz kapaklarınızın rengi ile eşitlemek amaçlı göz bazını gözünüze el veya sünger yardımı ile uygulayabilirsiniz. (BB krem göz bazı olarak kullanılabilir.)

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Bazı sürdükten sonra gözlerinizin çevresine uzaktan bakabilirsiniz. Renk eşitliği sağlandıktan sonra bir sonraki aşamaya kolaylıkla geçebilirsiniz.

Buğulu Göz Makyajı İkinci Adım

Daha sonra üst kirpiklerin çizgisine gözünüzü daha iri göstermek istiyorsanız beyaz, iri gözlerinizi daha kısık göstermek istiyorsanız siyah göz kalemi sürebilirsiniz.

Tercih edeceğiniz renk her ne kadar farın altında kalacak olsa da göz yanılgısıyla birlikte göz büyüklüğünde değişim yaratabilir. Daha iri gözlere sahip olmak buğulu makyajda çok güzel sonuçlar verebilir.

Siyah kalemden hoşlanmayanlara önerilebilen bir diğer renk de gridir. Buğulu göz makyajında göz kalemi rengini gri seçebilirsiniz. Gözlerinizin olduğu gibi görünmesini sağlayabilir.

Buğulu Göz Makyajı Üçüncü Adım

Göz makyajını buğulu tonlarda isteyenlerdenseniz en önemlisinin fark olduğunu fark edersiniz.  Kaliteli bir far ve renkleri buğu sağlayacak bir tercihte bulunmak kendinizi çok iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Farı uygularken göz pınarlarınıza çok açık gri ya da beyaz far uygulayabilirsiniz. Kenarlardan taşması, burun kemiğine farın gelmesi önemli değil gözlerinizi daha uzun gösterir.

Başlangıçta açık gri ya da krem beyaz tonlarında bir renkle başlayıp arkasından orta kısma geçebilirsiniz. Göz kapağının orta kısmına gri renk far kullanın çünkü gri renk, geçişleri en kolay olan renklerden bir tanesi.

Buğulu Göz Makyajı Dördüncü Adım

Gri farı bitirdiğiniz yerde siyah farınızı devreye sokun ve istediğiniz boyda uzatın.

Gri renk far kullandıktan sonra siyaha geçmek için karıştırma fırçanızı kullanabilirsiniz çünkü karıştırma fırçası olmadan çok keskin bir geçiş ortaya çıkacaktır.

Keskin geçişi engellemek için griyle siyahın birleştiği noktada karıştırma yapıp doğal bir devam sağlayabilirsiniz.

Buğulu göz makyajı yapmak için sonu iyi bitirmek çok önemli. Sonunda çok koyu bir siyah kullanıp aynı zamanda doğal bir buğu yakalamak isterseniz farı çok uzatmadan sonlandırabilirsiniz. Kaşların bittiği yerde farı da bitirmek istediğiniz görüntüyü verebilir.

Buğulu Göz Makyajı Beşinci Adım

Buğulu göz makyajı için eyeliner tercihi de oldukça önemli. Doğru sıvılığa sahip, siyahlığı konusunda ikna edici bir eyeliner kullanmak yararlı olabilir. Eyelinerı farın üzerine dilediğiniz şekilde sürün(kuyruklu, ince, kısa, kalın).

Buğulu göz makyajının tamamlatıcısı genelde kuyruklu eyelinerdır fakat göz şekliniz de büyük önem taşır. İri gözlere sahip olmak isterseniz kuyruklu yerine daha oval bir eyeliner tercih edebilirsiniz.

Çekik ve iddialı gözlere sahip olmak isterseniz bu durumda daha kuyruklu gözü aşağı çeken eyeliner stili kullanabilirsiniz.

Eyeliner renginin seçimi de buğulu gözler için önemli siyahın daha silik tonlarını kullanırsanız buğulu göz makyajınızda istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Aynı şekilde gri ve ıslak kahverengi de size yardımcı olabilir.

Buğulu Göz Makyajında Rimel

Buğulu göz makyajı malzemelerinden bir diğeri de rimeldir. Rimelinizi köşelerden yoğun şekilde kullanabilirsiniz.

Gözlerinizin bittiği noktaya bol bol rimel sürerseniz gözleriniz çok daha büyük, ıslak ve buğulu görünebilir. Sağ ve sol köşe kirpikleri daha uzun olduğu için rimelle kolay uzatılabilir.

Şekil verme ve istenilen ıslaklığı elde etme amacında olanlar buğulu göz makyajını rimelle tamamlayabilir.

Buğulu Göz Makyajı İpuçları

Farklı tonlarda kullandığınız farların keskin çizgilerini bir pamuk yardımı ile dağıtabilirsiniz.

Pamuk kullanımı da tıpkı fırça kullanımı gibi etkili olabilir. Dağıtma konusunda çok taşırmamaya da özen gösterebilirsiniz. Dağınık olduğunda buğu anında kötü bir görüntüye dönüşebilir.

Kirpik diplerinize mutlaka göz kalemi uygulamanız gerekir. Bu buğulu göz makyajında püf nokta, diğer tamamlayıcı öğedir.

Göz kalemi olmadığında gözler belirgin bir şekilde öne çıkmaz ve dağınıklık kendini gösterir.

Makyaj videolarında genelde rimel, göz ile ten rengini eşitledikten sonra uygulanır fakat toz far kullananlar makyaj bitiminde uygulamalıdır çünkü farın tozu muhtemelen kirpiklerinize bulaşacaktır.

Gözünüzün altı ile elmacık kemiklerinizin arasında kalan bölgeyi aydınlatmak, gözler ve buğulu göz makyajı öne çıkartacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.