Eyeliner Sürebilmenin İncelikleri

Makyaj denildiğinde akla gelen olmazsa olmazlardan biri de eyeliner’dır. Ürünü, mükemmel kullananlar olduğu kadar hiç süremediği için şikâyet edenler de mevcut. Neyse ki süremeyenlerin birçoğu için oldukça kolay pratik yöntemler üretilmiş durumda.

Likitten Önce Kalem Kullanmak Kolaylaştırır

Likit eyeliner sürmek, kalem sürmekten çok daha zordur. Bu nedenle onu sürmeden hemen önce kalem eyeliner ya da herhangi bir göz kalemi ile çizgi belirlemeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Özellikle kuyruk kısmı için kalemin ucunun sivri ve yumuşak olmasına özen göstermelisiniz. Eğer yumuşak uçlu bir kalem değilse, bir dakika saç kurutma makinesinin önünde tutmanız yeterli olacaktır.

Kart Üçgenler Kuyruk İçin Birebir

Eyelinerınızla kuyruk kısmını oluşturmakta zorlanıyorsanız kullanmanız gereken tek malzeme, sert bir kart. Kartı avucunuzun içi kadar, kare şeklinde kesin. Sonra onun altından da bir eyeliner kuyruğu kadar minik bir üçgen kesin. Bu üçgen sizin eyeliner kuyruğunuzu oluşturacak. Bu nedenle kalınlığı ve dikliğini ona göre kesmelisiniz. Kestiğiniz kartın üçgen kısmı göz çizginize gelecek şekilde göz kapağınıza yerleştirin. Sonra eyelinerınızla o üçgenin içini doldurun. Kartı çıkardığınızda karşınızda bir üçgen duracak. Üçgenden içeri doğru eyelinerı çekebilirsiniz.

Tatlı Kaşığı ile Eyeliner Sürmek

Eyeliner sürerken size yardımcı olacak ürünlerden biri de herhangi bir tatlı kaşığıdır. Yapmanız gereken kaşığın arka kısmını göz kapağınıza kapatmak. Kaşığın oluşturduğu çizgiden itibaren eyelinerı sürebilirsiniz. Hiç bozulmadan baştan sona kadar düzgünce gelecektir.

Dıştan İçe Doğru Sürmelisiniz

Eyeliner sürerken yapılan en büyük hata, sürme işlemine içerden başlamaktır. Profesyonel bir sürüş istiyorsanız, eyelinerı dıştan çizmelisiniz. Kuyruk oluşturup sonra içeriğe doğru çekmeliniz. Böylece çok daha kolay sürülecektir. Çünkü en zor olan kısım, kuyruk kısmıdır ve burayı kalın çektikten sonra içeriye ince olarak gelmek daha kolaydır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Eyeliner Sürebilmenin İncelikleri için yorumda bulun

    Eyeliner Sürebilmenin İncelikleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eyeliner Sürebilmenin İncelikleri için ilk yorumu yapabilirsin.