Kahverengi Göz Kalemi Makyajı

Kahverengi göz kalemi siyah kalemden sonra en çok tercih edilen göz kalemi rengidir. Göz kalemleri arasında bakışları en yumuşak ve buğulu gösteren aslında kahverengi göz kalemidir. Üstelik kahverengi her göz rengine yakışan sihirli bir renktir. Her makyajı da güzel gösterir. Peki, kahverengi göz kalemi nasıl uygulanmalı? Hangi göz rengi ve makyajla hoş durur? Kahverengi göz kalemi kullananlar hangi markalardan memnunlar? Göz makyajında kahverengi göz kaleminin etkileri nelerdir?

Kahverengi Göz Kalemi Kimlere Yakışır?

Siyah göz kalemine nazaran ciltte daha doğal duran kahverengi göz kalemi, özellikle açık tenli kadınlara ya da soğuk renkleri kullanacakları bir makyaj yapacak olan kadınlarda göz makyajına bitirici bir etki yapmak için ideal bir göz kalemi rengidir.

Siyah kalemin baskın görüntüsü hoşuna gitmeyenler ve daha yumuşak bir etkiyle gözlerini öne çıkarmak isteyenler için kahverengi göz kalemi makyajı gözlere çok ayrı bir hava katmaktadır. Öyle ki en koyu kahverengi göz kalemi bile olsa siyah göz kalemlerine göre gözlere daha soft bir hava katıyor.

Özellikle kahverengi ve yeşil gözlere sahip kadınlar koyu kahverengi tonlarıyla göz makyajlarının göz alıcı olmasını sağlayabilirler. Mavi renkli göze sahip kadınlar kahverenginin daha açık tonlarını da kullanabilir ve gözlerine uygulayacakları farın rengini de uydurarak harika göz makyajları yapabilirler.

Kahverengi Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Göz kalemi sürerken birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle gözünüze kalem çekmeden önce göz kapağınıza far bazı uygulayabilirsiniz.

Far bazı makyajınızın daha uzun süre sabit kalmasını sağlar. Ardından ten renginize yakın bir far ile göz kapağı renginizi eşitleyin ve kahverengi göz kalemini uygulayın. Kalem çekmeden önce far sürmeniz, kalemi gözünüzün üzerinde daha rahat uygulayabilmenize olanak tanıyacaktır.

Kahverengi Göz Kalemi ile Makyajı

Kahverengi Göz Kalemi ile Makyajı

Göz Kalemi Sürmenin Püf Noktaları

 • Mümkün olduğu sürece aralıklar bırakmadan tek seferde işlemi tamamlamaya özen gösterin ki tırtıklı bir şekil oluşmasın ve kalem net görünsün.
 • Eğer tek seferde çekebilecek kadar deneyimli değilseniz ve elleriniz çok titriyorsa kısa kısa çizgiler çekerek hızlı bir şekilde işleminizi halledebilirsiniz. Bu işlem için gözünüzü göz kapağınızın dış kısmından iyice gerdirin ve kahverengi göz kaleminizi uygulamaya gözün iç kısmından başlayın.
 • Özellikle açık tenli kadınlarda siyah göz kalemi daha sert durmaktadır. Daha yumuşak makyajlar isteyen sarışın ve açık tenli kadınlar kahverengi göz kalemini sıklıkla kullanmaktadırlar.
 • Koyu tenli biriyseniz üst göz kapağınıza siyah göz kalemi, alt göz kapağınıza ise kahverengi göz kalemi sürerek hoş bir geçiş yakalayabilir ve büyüleyici bakışlara sahip olabilirsiniz.
 • Başlangıçta göz kalemi çekmek oldukça zorlayıcı olabilir ancak yılmamalısınız. İlk denemeleriniz hoş sonuçlar doğurmasa da birkaç denemenin ardından kendinizin en iyi yöntemini bulacak ve güzel göz kalemleri çekebiliyor hale geleceksiniz. Pratik yaptıkça daha pürüzsüz ve ince kalem çekmeye başlayacaksınız.

Kahverengi Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Kahverengi göz kalemi birkaç farklı şekilde sürülebilir. Öncelikle en hafif ve sade makyaj şekli olarak göz kapağınıza ten rengine yakın bir far sürdükten sonra kahverengi kalem ile ince bir çizgi çekebilirsiniz.

Kuyruğunu da uzatmadığınız sürece çok fresh bir makyaj yapmış olacaksınız. Doğal güzelliğini ön plana çıkartmak isteyenler bu sürme tekniğini deneyebilir.

İkinci bir alternatif de kalemi orta kalınlıkta çektikten sonra bir fırça ya da yumuşak uçlu bir aplikatör yardımı ile göz farını hafifçe dağıtarak keskin görünümünü kırabilir ve buğulu bir göz makyajı ortaya çıkartabilirsiniz.

Son derece çekici bakışlar elde etmek isteyenler bu tekniği deneyebilir. Son olarak orta kalınlıkta ve uzun kuyruklu bir sürme tekniği denerseniz bu da en çok vintage havasında yapılan makyajlara yakışacaktır. Bu makyajı nüde ya da toprak tonlarda seçeceğiniz bir ruj ile tamamlayabilirsiniz.

Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj, yalnızca kadınların yüzüne rastgele sürdükleri çeşitli ürünleri kapsamaz. Eğer iyi bir makyaj yapmak istiyorsanız makyaj yapmanın püf noktalarını da iyi bir şekilde kavramış olmanız gerekmektedir.

Makyajla çok içli dışlı olmayan kadınlar belki yalnızca bir rimel ve bir rujla, belki arada bir göz kalemiyle hafif bir makyaj yapıp günlük hayatlarında kullanıyorlar.

Makyajla daha içli dışlı olan kadınlar ise ruj, rimel, allık, kapatıcı, göz kalemi, eyeliner, highlighter, bronzer, makyaj fazları, far fazları ve daha nice bakım ve makyaj ürününü günlük hayatlarında kullanıyorlar.

Peki kadınlar bunca makyaj malzemesiyle nasıl baş edeceklerini, makyajın nasıl yapılması gerektiğini biliyorlar mı? Gerçekten doğru yerde doğru ürünleri mi uyguluyorlar?

Aslında önemli olan kullanılan malzemenin çokluğu değildir, hangi malzemenin nerede nasıl uygulanacağı çok daha önemlidir. Az malzemeyle uyumsuz makyajlar da ortaya koyabilirsiniz, çok malzemeyle doğal görünen makyajlar da.

Hangi kozmetik ürünleri kullanırsanız kullanın makyaj yaparken hangi renkle hangi rengin uyacağı, nelerin daha doğal görüneceğini bilmek kadınlara bir artı katacaktır.

Kahverengi Göz Kalemi ile Makyaj

Kahverengi göz kalemi ile makyaj daha yumuşak bakışlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Siyah göz kalemine göre daha romantik ve yumuşak bakışlar elde etmenizin yanı sıra göz renginizi de son derece ortaya çıkartacak bir göz makyaj ürünü olacaktır.

Günün her saatinde kullanılabilecek bir renk olduğu için kaliteli bir kahverengi göz kalemine yatırım yaparak günün her saati ondan yararlanabilirsiniz. Tabi bir de göz kaleminize özel bir kalemtıraş almanız şart. Dudak kalemi açtığınız kalemtıraş ile göz kaleminizi açmayınız.

Kahve Rengi Göz Kalemi Nasıl Seçilir?

Kahverengi göz kalemi seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

 • Birincisi seçtiğiniz kalemin yapısı. Kesinlikle yumuşak sürümlü bir kalem olması lazım çünkü yüzünüzdeki en hassas noktaya işlem yapacaksınız.
 • İkinci önemli nokta kalemin hemen dağılacak bir yapısının olmaması. Durduğu yerde bile dağılacak yapıda olan kalemler gün içinde sizi zor duruma sokabilir. Bu nedenle kaliteli kalemler tercih etmeye çalışın.
 • Bir diğer önemli nokta ise seçeceğiniz kahverengi tonunu kaş renginize yakın seçmeye çalışın. Bu önemli bir püf noktadır. Seçeceğiniz kahve tonu kaş renginize yakın bir renk olmalıdır.

Kahverengi Göz Kalemi Önerisi

Piyasada mevcut olan pek çok markanın kahverengi tonlarında pek çok göz kalemi mevcut. Bu markalardan hangisi cildimize en uygun tonlarda ürünler ortaya koyuyor? Hangilerinin yapısı daha yumuşak? Hangisi daha dayanıklı yapısıyla öne çıkarak uzun süreli kaliteli bir kullanım sağlıyor? Hangi kahverengi göz kalemi daha kalıcı? En iyi kahverengi göz kalemi hangi marka?

Uygun Fiyatlı Kahverengi Göz Kalemi Önerileri

Piyasada çok ucuz ürünler de var, çok pahalıları da. İnsanlar ceplerine en uygun fiyattaki ürünler arasından en kalitelisini satın alma arayışı içindeler.

Unutulmamalıdır ki her ucuz ürün kalitesiz, her pahalı olan da kaliteli değildir. Bu nedenle bütçenize uygun en iyi kahverengi göz kalemlerini bulabilmeniz mümkün.

Essence Longlasting Hot Chocolate

Essence Longlasting tam bir fiyat-performans ürünü. Yalnızca 10TL değerindeki koyu kahverengi bir tonda olan bu asansörlü göz kaleminin fiyatına göre en iyi kahverengi göz kalemi olabilme potansiyeli vardır. Asansörlü olması kalem açma derdinden kullanıcıları kurtarmaktadır ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Kullanan kahverengi tonları severler, yumuşak kahverengi göz kalemi ve gün boyu varlığını sürdürecek kalıcılıkta bir göz makyajı arıyorlarsa çok uygun bir fiyata bu kaliteli ürünü tercih edebilirler. Renk olarak da gözde aşırı doğal ve güzel duran bir tona sahip olan Essence Longlasting Hot Chocolate, uygun fiyatlı kahverengi göz kalemleri arasında bulabileceğinizin en iyilerinden bir tanesi.

Ürünün ufak bir dezavantajı mevcut, o da göz pınarlarına sürüldüğünde bazı gözlerde yaşarmaya sebep olması. Yine de bu fiyata böyle kalıcı ve yumuşak bir ürün bulmuşken en azından denemekten zarar gelmez.

Maybelline New York Tattoo Liner Jel Smooth Walnut

Maybelline New York makyaj yapan kadınların çokça tercih ettikleri kaliteli markalardan bir tanesi. Tatto Liner Jel ismiyle çıkardığı kalemlerinin 911 numaralı kalemi oldukça doğal bir kahverengi tonu içermektedir.

Jel kıvamında olduğu için sürümü oldukça kolaydır ve bu kıvamına rağmen dağılmadan sürülmesi oldukça kolaydır. Akmayan kahverengi göz kalemi Tatto Liner Jel, 40TL civarlarında bir fiyatı olan bu ürün zaman zaman özellikle de internet üzerinde olan satışlarda %50’lik indirimlerle oldukça ucuza satın alınabilmektedir.

L’Oreal Paris Le Liner Signature Göz Kalemi Brown Denim 05

Ünlü makyaj markası L’Oreal Paris’ in kahverengi göz kalemlerinden bir tanesi olan Le Liner Signature Brown Denim, akmayan ve kalıcı kahverengi göz kalemlerinden bir tanesi olmasının yanında 50TL gibi ortalama bir fiyatla alınabilecek kaliteli bir ürün.

Suya dayanıklı göz kalemi, rengi ve kolay sürülmesi nedeniyle de kahverengi göz kalemi severler için sevilen bir ürün. Doğal görünümle gözlerinizi öne çıkartmak isterseniz kullanabilirsiniz.

Pahalı Kahverengi Göz Kalemi Önerileri

Bazı göz kalemi markaları diğer markalara göre biraz daha yüksek fiyattan alıcısının karşısına çıkmaktadır. Bir kere alayım, kalitelisinden alayım, uzun süre kullanırım diyorsanız tercih edebileceğiniz ürünlerdir.

MAC Teddy Kahverengi Göz Kalemi

Kızıl kahve bir renge sahip olan MAC’in Teddy isimli ürünü, yumuşak ve kalıcı kahverengi göz kalemleri arasında ismini en üst sıralara yazmayı başarmış bir ürün olarak kullanıcılarının beğenisine sunulmuştur.

Fiyatı kişiden kişiye pahalı ya da normal gelebilir, 110TL’lik bir fiyata sahiptir. Daha uygun ve benzer bir ürün ararsanız Essence Teddy göz kalemini tercih edebilirsiniz. Yumuşaklık olarak MAC Teddy ile benzerlik yakalamış olan Essence markası, kalıcılık konusunda birazcık altta kalsa da gözde aynı etkiyi görebilmeniz mümkün.

Işıltılı kahverengi göz kalemi olma özelliğini de taşıyan MAC Teddy, kalemi çekmenin yanında eğer çektikten sonra dağıtmayı tercih ederseniz de homojen bir karışım sağlayarak kullanıcısını hoşnut etmeyi başarıyor.

Estee Lauder DoubleWear Stay in Place Göz Kalemi

Akmayan, yumuşak ve kalıcı, bir göz kaleminde olması gereken tüm özelliklere sahip bir kalem. Kullananların çoğunun favorisi olmayı başarmış bir göz kalemi olan Double Wear, yumuşacık ucuna tezat biçimde hiç dağılmamasıyla, güzel kahverengi tonuyla uzun süre kalıcılığıyla kullanıcılarını memnun ediyor.

Göz kalemi denildiğinde akla gelen markalardan birisi olan Estee Lauder, 160TL’lik fiyatını sonuna kadar hak ediyor. İndirimleri kovalarsanız daha uygun fiyatlara satın alma şansına sahip olabilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Meral Ateş dedi ki:

  Kahverengi göz kalemi tavsiye ettiğiniz marka var mı? Estee Lauder göz kalemi kullanıyordum memnundum ama fiyatları çok arttı. Daha uygun fiyatlı bir şeyler bakıyorum.