Kahverengi Göz Kalemi Makyaj

Paylaş

Kahverengi göz kalemi siyah kalemden sonra en çok tercih edilen göz kalemi rengidir. Göz kalemleri arasında bakışları en yumuşak ve buğulu gösteren aslında kahverengi göz kalemidir. Üstelik kahverengi her göz rengine yakışan sihirli bir renktir. Her makyajı da güzel gösterir.

Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Göz kalemi sürerken birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle gözünüze kalem çekmeden önce göz kapağınıza far bazı uygulayabilirsiniz. Far bazı makyajınızın daha uzun süre sabit kalmasını sağlar. Ardından ten renginize yakın bir far ile göz kapağı renginizi eşitleyin ve kahverengi göz kalemini uygulayın. Mümkün olduğu sürece aralıklar bırakmadan tek seferde işlemi tamamlamaya özen gösterin ki tırtıklı bir şekil oluşmasın ve kalem net görünsün.

Kahve Rengi Göz Kalemi Nasıl Seçilir?

Kahverengi göz kalemi seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Birincisi seçtiğiniz kalemin yapısı. Kesinlikle yumuşak sürümlü bir kalem olması lazım çünkü yüzünüzdeki en hassas noktaya işlem yapacaksınız. İkinci önemli nokta kalemin hemen dağılacak bir yapısının olmaması. Durduğu yerde bile dağılacak yapıda olan kalemler gün içinde sizi zor duruma sokabilir. Bu nedenle kaliteli kalemler tercih etmeye çalışın. Bir diğer önemli nokta ise seçeceğiniz kahverengi tonunu kaş renginize yakın seçmeye çalışın. Bu önemli bir püf noktadır. Seçeceğiniz kahve tonu kaş renginize yakın bir renk olmalıdır.

Kahverengi Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Kahverengi göz kalemi birkaç farklı şekilde sürülebilir. Öncelikle en hafif ve sade makyaj şekli olarak göz kapağınıza ten rengine yakın bir far sürdükten sonra kahverengi kalem ile ince bir çizgi çekebilirsiniz. Kuyruğunu da uzatmadığınız sürece çok fresh bir makyaj yapmış olacaksınız. Doğal güzelliğini ön plana çıkartmak isteyenler bu sürme tekniğini deneyebilir. İkinci bir alternatif de kalemi orta kalınlıkta çektikten sonra bir fırça ya da yumuşak uçlu bir aplikatör yardımı ile göz farını hafifçe dağıtarak keskin görünümünü kırabilir ve buğulu bir göz makyajı ortaya çıkartabilirsiniz. Son derece çekici bakışlar elde etmek isteyenler bu tekniği deneyebilir. Son olarak orta kalınlıkta ve uzun kuyruklu bir sürme tekniği denerseniz bu da en çok vintage havasında yapılan makyajlara yakışacaktır. Bu makyajı nüde ya da toprak tonlarda seçeceğiniz bir ruj ile tamamlayabilirsiniz.

Kahverengi Göz Kalemi İle Makyaj

Kahverengi göz kalemi ile makyaj daha yumuşak bakışlara sahip olmanızı sağlayacaktır. Siyah göz kalemine göre daha romantik ve yumuşak bakışlar elde etmenizin yanı sıra göz renginizi de son derece ortaya çıkartacak bir göz makyaj ürünü olacaktır. Üstelik günün her saatinde kullanılabilecek bir renk olduğu için kaliteli bir kahverengi göz kalemine yatırım yaparak günün her saati ondan yararlanabilirsiniz. Tabi bir de göz kaleminize özel bir kalemtıraş almanız şart. Dudak kalemi açtığınız kalemtıraş ile göz kaleminizi açmayınız.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

  1. Meral Ateş dedi ki:

    Kahverengi göz kalemi tavsiye ettiğiniz marka var mı? Estee Lauder göz kalemi kullanıyordum memnundum ama fiyatları çok arttı. Daha uygun fiyatlı bir şeyler bakıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir